Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pomysl moze i dobry, ale Wroclaw to duze miasto i trzeba sie liczyc z takimi sytuacjami. Najwieksze ubezpieczenie to wlasny garaz albo podworko niestety, taki ktos nie musi szperac po forum, zeby przypadkiem pewnej nocy nie natknac sie na auto, ktore zrazi jego oko :/ Z reszta parkingi osiedlowe maja to do siebie, teraz osobiscie mieszkam na osiedlu domkow jednorodzinnych i szeregowcow, zabudowa tak gesta, ze wszystko slychac, odpukac na razie sie nic nie stalo. Ale jakies 5 lat temu, jak mieszkalem jeszcze z rodzicami na normalnym osiedlu blokow pewnego ranka sasiedzi ida do swoich aut i kazdy po kolei w szoku. Okazalo sie, ze wszystkie auta porysowane dookola, niewazna marka, cena. 80% aut na calym osiedlu bylo zniszczone. Sprawa zostala zgloszona na policje, koles wrocil, ale juz nie rysowal, tylko skakal po maskach i po dachach no i niestety tu przesadzil, bo ktos uslyszal, zadzwonil po policje i bach. Z tego co wiem odszkodowanie jakie musial zaplacic 50tys. zl. i zawiasy. Dlatego ja jestem zdania, ze takie rzeczy trzeba zglaszac bo inaczej sie nie wygra, a samochod to czesto dorobek zycia dla niektorych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam ci skuteczny sposob,

pusc fame na dzielni, ze za dobry cynk kto to zrobil dajesz 500zl...

na drugi dzien bedziesz mial kolejke pod domem

ps. na policje idz i zglos sprawe, jak znajdziesz gosca, dasz znac policji, sad sie z nim rozprawi (pewnie zawiasy dostanie)... a potem sam sobie jeszcze "pogadasz" z gostkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam :) tez to znam jeździłem peugeotem to auto mogło stac poł roku i nic a jak teraz mam BMW to co róż coś nie tak a tu lusterka brak, listwy zginęły , drzwi sprayem pomalowane ,rekinka ktoś wyrwał ,nerki brak ....heh ale auta i tak nie zmienię:) pozdrawiam oraz współczuję i mam nadzieje ze odnajdziecie sprawce.!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak to jest jak sie nie ma prywatnej posesji. Wiezdzasz na podworko, brama na kiete, pies na podworku, i co najwyzej oleje ci kolo kundel. Ale betki nikt nie ruszy zazdrosci jakis sku.....rwiel. Takiego to bym zlapal i bez zadnego zawachania rece polamal. Wiem cos o tym kiedys dojezdzalem do internatu autobusem i nie mialem jeszcze wtedy kwitow. Ale w drugim semestrze zrobilem kwity i kupilem auto. Fura stala przed internatem pod oknami, to jakis imbecyl caly czas mi zucal na szybe rozne rzeczy a to kanapke,pomidor i takie inne wynalazki co mu popadlo. Poswiecilem sie jednego wieczoru i posiedzialem w oknie z browarem i szlugiem w reku z mysla ze dojme s****iela. Na moje szczescie i jego nieszczescie widzialem z ktorego pokoju polecialy dziwne cos tam. Poszedlem pietro wyzej zapukalem, ale nie raczyli otworzyc to zbuta wiechalem i jestem w srodku, a co lepsze nikt nic nie wie. To sie juz nie pytalem tylko lomot cala trojka. Na drugi dzien wyczyscili fure i problem sie skanczyl. Dyrektor internatu nawet podziekowal, bo tez mu upackali zawsze auto na nocnym dyrzuze i wracal z pomidorem na dachu do domu hahahaha. Moje zdanie jest takie jak trzymasz auto na parkingu to zawsze ci cos porysuja albo kolpaki ukradna,radio i inne rzeczy ktore im sie przydadza. A co do policji to zle zrobiles ze nie zglosil. Pamietaj ze tacy co prowadza taki proceder wandalizmu moga byc notowani i ich wszystkie dane tak jak i odciski palcow moga byc juz zarejestrowane. Przy zgloszeniu policja sprawdza takie szczegoly. I masz szanse dojsc takiego delikwenta. Pozniej jak go masz w garsci to sprawa w sadzie i tak mu podliczyc koszty jak za nowe auto, to sie mu ode chce i innym na przyszlosc dotykac twoje auto. Nie ma co sie pie....lic z takimi bo ty pracujesz i ciezka twoja praca idzie na marne a taki gnojek stoi w tryfcie i sie smieje. Walcz o swoje bo to sie powturzy jak nie bedziesz ragowal. Pomysl jak brat kupi lepsze auto i mu wywina taki numer. Poraszka ja bym sie chyba pochlastal jak by mi ktos gwozdziem lub czyms przejechal po masce betki. Bym go szukal i nawet bym zaplacil za informacje bo nie wierze ze ktos nie wie kto to zrobil. Przeciez auta nieopskoczyl ci tylko jeden,musialo ich byc wielu. Ja ci radze tak, jak chcesz dojac sprawcow. Kup na allegro kamere z czujnikiem ruchu. Zamontuj gdzies na scianie razem z czujnikiem ruchu i stawiaj zawsze auto w tym samym miejscu. Jak jakas ku...wa sie zblizy to ja nagra. A co lepsze masz na allegro teraz podsluchy na karte sim ktore mozna skonfigurowac z czujnikiem ruchu. Taki sprzet cie informuje sms-em np: o tersci wlasnie ci pedzluja auto. sms przychodzi na twoja komorkie. Takrze masz w tej funkcji lokalizacje. To jest takie malutkie ze mozesz to wrzuci do radia i jak ci ktos zwedzi wystarczy wyslac sms na ten numer i przychodzi ci zwrotny sms z lokalizacja i ulica gdzie znajduje sie twoje radyjko (to kosztuje 90 zl). Tak doszedlem zlodzieja jak mi okradali caly czas budynek w surowym stanie. Ciagle mi kradli cement a to pompe, a to metale na zlom. Nawet kiedys mi chcieli wyprowadzic betoniarkie, ale odkrecilem kola i nie dali rady bo bylo im zaciezko. Sprzet zamontowalem wiertarce i zostawilem na widocznym miejscu. I mialem goscia w 10 minut bo mieszkal ode mnie jakies 300 metrow. Odzyskalem wszystkie skradzione rzeczy i przyokazji policja doszla do innych popelnionych przez niego kradziezy. Ja bym sie poswiecil jak by to mnie dotyczylo. Zeby ci to raz porysowali to mogl bys to jakos zdzierzyc, ale ktorys raz z kolei. Nalezy zlapac i wyrwac chwasta dla przykladu dla innych.

Edytowane przez DanielR6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

To stary patent do wykrywania skradzionych aut, i można zrobić kilka wariacji. Najpopularniejsze to odłączenie w telefonie wyświetlacza i głośnika, wyłączenie podświetlania, kupienie jakiegoś startera z maxymalnym terminem ważności. Podpinasz to ustrojstwo do wyprowadzonego na lewo zasilania i chowasz w podłokietniku albo w desce rozdzielczej. Spisujesz numer i IMEI aparatu i w razie kradzieży zgłaszasz Policji - znacznie ułatwia odzyskanie skradzionego auta. Opisywane bodajże na bimmerfest czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do tej strony z tym podsluchem. CallBack podsłuch GSM na SIM sam oddzwoni pluskwa (2007398289) - Aukcje internetowe Allegro Wtedy Jak kupowalem byl troche inny. Ale ten misie wydaje lepszy bo wyczuwa sam glos i oddzwania do wlasciciela sam. A lokalizacje mozecie zrobic tak: dzwonisz do operatora danej sieci i mowisz ze chcesz aktywowac lokalizacje na ten numer. Mysle ze teraz ten rodzaj oferty posiada kazdy operator sieci. Druga rzecz jak chcecie sluchac bez limitu wystarczy wykupic w tej sieci darmowy numer do jednej osoby w podsluchu i w swoim tel. I mozesz sluchac 24 godziny na dobe. Przyokazji zone hehehehe czy ci sie nie wali za plecami. Ten model podsluchu ma akurat funkcje wyczowania dzwieku a wiec jak go zamontujemy w samochodzie to mysle ze zaraguje na grupkie wandali jak beda rozmawiac miedzy soba lub beda ci szabrowac auto. Czy ktos bedzie chcial nam podprowadzic auto. To urzadzonko ma zasilanie na baterie i za duzego czasu czowania nie ma. Proponuje podlaczyc sie pod zasilanie samochodu i problem z glowy. Gdzie urzadzenie zamontujecie to wasza sprawa. Ale musi byc tak zamontowane zeby bylo czule na najmiejszy odglos. A tu ma cie jeszcze jeden link poczytajcie sobie na stronce jakie ma wlasciwosci techniczne te urzadzonko ale tez jest dobre tyle ze cena wyzsza. Ale co to za cena w porownaniu do szkod jakie moga powstac jak ci ktos zniszczy auto NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANY PODSŁUCH GSM-AKTYWACJA GŁOSEM (2027924720) - Aukcje internetowe Allegro Sa tez podsluchi bezposrednio do telefonu komorkowego tez dobra sprawa na nasze milosci zycia wrazie podejrzenia ze nasza sklo ma rozdwojony poglad co do partnerow. Akurat duzo z tym pracowale i mozna powiedziec ze mozna duzo sie dowiedziec co nasza piekna pani domu kombinuje za twoimi plecami. Tez to ma zostosowanie w firmie na pracownikach i nie tylko. Duzo jest mozliwosci a jak wiadomo informacja dzis jest cena i oplacana dobrze.bmw_beer

Edytowane przez DanielR6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o to ze podsluch jak slyszy glos to oddzwania do ciebie i wiesz ze cos nie tak z twoim autem. A telefon o ktorym ty muwisz dziala po kradziezy. Przeciesz nie bede czekal az wyjde z domu rano i zobacze ze nie ma auta na podworku i wtedy bede dzialal. Wydaje mi sie ze to spoznione dzialanie. A na podsluchu o ktorym pisze wiesz w pierwszych sekundach ze jakis s****iel juz siedzi w twoim aucie. Bo podsluch dzwoni do ciebie. Mi sie wydaje ze to lepsze rozwiazanie bo lapiesz takiego i go od razu napierdalasz i po co policja w tym momencie.

Edytowane przez DanielR6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beaver79 ja nie mowie ze twoja technika jest zla. Ale pomysl jaki czas dzialania jest z twojej strony przy uzyciu twojego urzadzenia. Wszystko sie dzieje po kradziezy. A przy tym podsluchu wiesz od razu ze jest ktos w twoim aucie. Zlodziej tez musi miec czas na otwarcie i uruchomienie auta. A ty ten czas mozesz wykozystac zeby zlodzieja zaskoczyc i go nalezycie potraktowaclolol. Ja mam takie zdanie.happy_bmw

Edytowane przez DanielR6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beaver79 ja nie mowie ze twoja technika jest zla. Ale pomysl jaki czas dzialania jest z twojej strony przy uzyciu twojego urzadzenia. Wszystko sie dzieje po kradziezy. A przy tym podsluchu wiesz od razu ze jest ktos w twoim aucie. Zlodziej tez musi miec czas na otwarcie i uruchomienie auta. A ty ten czas mozesz wykozystac zeby zlodzieja zaskoczyc i go nalezycie potraktowaclolol. Ja mam takie zdanie.happy_bmw

ja mam podobne zdanie zaskoczyć i znokałtowac:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z telefonem jest jeszcze jeden bajer, usługa "powiedz gdzie jestem" żeby sprawdzać w razie czego gdzie jest np dziecko - można włączyć i w razie gdybyś nie zdążył się obudzić to dostaniesz koordynaty po sprawdzeniu i możesz pojechać ze szwagrem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z telefonem jest jeszcze jeden bajer, usługa "powiedz gdzie jestem" żeby sprawdzać w razie czego gdzie jest np dziecko - można włączyć i w razie gdybyś nie zdążył się obudzić to dostaniesz koordynaty po sprawdzeniu i możesz pojechać ze szwagrem :)

Na wsi spokoj to wiadomo ale jak cie podpatrza:bag: ze masz fajna fure to i tam podprowadza. A w miescie tez masz ogrodzone tereny i pod kluczem i tez ukradna. Moj dziadek prowadzil nauke jazdy. Wpadl do domu na obiad, za chwile wyszedl i samochodu nie ma i to z podworka i jeszcze byl pies co nie jednego juz pogrysl. Policja znalazla L co jest na dachu w zborzu u rolnika w polu, radio na rynku, a samochod 25 km dalej na parkingu i to niedaleko komisariatu hahaha. Siedzen juz nie odzyskalismy ale na tyle byl zlodziej sumienny ze wsadzil stare siedzenia. I co sie okazalo ze to jakis zbieg ktory byl poszukiwany. Przywiozl go do mojego miasteczka na stopa mleczarek i koles postanowil zmienic trasport i podprowadzil nauke jazdy. Ale go zlapali. A rzeczy ktore sprzedal czesc odzyskalismy, a czesc nie. Wojowi z przyblokowego garazu gwizdneli:bry:ke malucha, otworzyli wyjechali i do tej pory sladu nie ma. Ale to troche lat wstecz. Ale tez debile bo juz smigaly takie roczniki aut z 2000 roku. To po chxxuj im maluch. Ale na to nie ma sily. Nastepna sprawa ja mieszkam nie daleko wloclawka i obecnie nauke jazdy prowadzi moj ojciec, po dziadku taki interes rodzinny. W roku 1998 i dalej u mnie do szkolenia obowiazywal samochod fiat punto 1. Ojciec kupil dwa prosto z salonu. Auta zostaly wprowadzone do garazu, do domu ktory byl nie zamieszkaly bo to nowy bydynek. Wlamali sie cyganie i jakies jeszcze brudasy. Zdewastowali dwa samochody:confused:. Zeby sie dostac do srodka auta wyrwali uszczelkie przedniej szyby, a ze to nie pomoglo,zamki poniszczyli i w gruncie powybijali szyby:( ,wyrwali radia bo nie mogli zdemontowac latwo, polecialy akumulatory, samochody porysowane:|. I co policja nic nie zrobila. Sami sie dowiedzielismy z ojcem kto to zrobil i na tacy policji ich podsunelismy. Koszty spadly remontow na nas, bo oni sie stali nie wyplacalni bo to miejszosc narodowa a jeden z nich z zoltymi papieramy to takiego od razu wypuszcza policja. Ale jeden zawital kiedys do mnie na staw na ryby, a ze byl zamontowany alarm w postaci takiego rozwiazania: cienki drucik z cewki elektromagnetycznej na metrowych palikach poprowadzony w kolo stawu:dance: z cewka elektromagnetyczna ktora byla w domu podlaczona pod dzwonek do drzwi. Taki gosciu nie swiadomie przerywa taki drucik i przerywa a zarazem obwod elektryczny (obieg) i w domu drydrydrydry. Bylo to na ten czas prymitywne bo nie raz zajac lub sarna mnie zerwala w nocy z lozka. Ale dzialalo. Ide na staw mam jakies 250 metrow. Zachodze goscia i pytam sie go co tu robisz a ,,cygan,, patrze na wode. To syf jeden z karpiem 2 kg w torbie i z wetka w wodzie. Bez litosci go potraktowalem lololi to palka policyjna. Policja przyjechala <bmw_2>i smiecia sprzatnela i reszta tez wpadla z tej szajki ale to inna historia.I pamietajcie ze zlodziej ciebie pilnuje a nie ty zlodzieja. Musisz miec auto zabezpieczone w swojego anty zlodzieja i to najlepiej wlasnej produkcji nie seryjne alarmy czy inne wynalaski bo to zlodziej rozbroi. A to co napisales beaver79 to nic innego jak lokalizacja. Wysylasz sms i dostajesz zwrotnego z lokalizacja auta, dziecka, zony czy tam cos jeszcze. Ale to dziala po fakcie jak juz ci pisalem wczesniej. A jak ze szwagrem pojedziesz to mozesz klopsa polknac, bo moga byc uzbrojeni. Albo bedzie ich szesciu a was dwoch. I wpiexxxxxrdol murowany. A wiesz jak dziala nasza policja. Za nim wezwa technika za nim to i owo. To juz ci zlodzieje rozkrecaja auto i mozesz pozniej po jednym lub dwoch dniach albo po nocy dostac auto w czesciach i to jeszcze nie wiadomo czy to beda twoje czesci:D, bo jak wiadomo taka szajka paro osobowa jak dobierze sie do auta, ktora sie specjalizuje takim procederem auto rozbiera w przyslowiowe 5 minut zeby sladu nie bylo. I co pozniej bedziesz takie auto skladal jak ci instalacje potna, silnik zdemontuja, przewody od chlodnicy potna, porysuja karoserie i Bog wie jeszcze jak ci zdewastuja auto. I takich delikwentow wsadza do paki i co odzyskasz od nich cos. Bedziesz sie bujal z czesciami na allegro. Lub skladal auto i plul sobie w brode i myslal moglem zabezpieczyc lepiej auto. Lepiej dmuchac na zimne. Ja juz przeszedlem historie z kradziezami na moim terenie i moge powiedziec ze nic przyjemnego po kilkukrotnej dewastacji.To co pisze to tylko znikoma czesc co moge opisac co do zlodziejstwa w naszyn kraju o ktorym sie przekonalem na wlasnej skorze. Czym masz wiecej tym wiecej tracisz. Zeby wyszlo takie prawo w Polsce ze jak wejdzie ci taka menda na posesje to strzelac bez ostrzezenia albo ogrodzenia pod pradem zeby sie upiekl na miejscu i do dolu z takim i zakopac pod drzewem i to bedzie chociarz z porzytkiem dla drzewa. Moze duzo pisze ale mysle ze powinismy takich lapac na goracym uczynku i na miejscu sepukulolol

Edytowane przez DanielR6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seppuku to nie bardzo, i rzeczywiście trochę przygód mieliście także się nie dziwię że masz jazdę na tym punkcie. A temat z niektórych stanów w US nie Tobie jednemu się podoba. U nas wlezie Ci jakaś k... do domu/samochodu/na posesję i mu wpier... to jeszcze Ci sprawę cywilną założy za trwały uszczerbek na zdrowiu i rentę złodziejowi płacisz bo wygra

Edytowane przez beaver79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...