Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



ramus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..Chce zapytać jaki najwiekszy alternator podejdzie do E39...chodzi ile "xxxA" i tak aby pasował.. Odnosze sie do dużego obciażenia na instalacji w granicy 3Kw...Znalazłem informacje iż sa w USA specjalne alternatory do dużych instalacji w vanach. Proszę o pomoc w kwestii mej...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

a tu masz taki mały wycinek z fachowego tekstu:

O ile z kupnem akumulatora nie ma żadnych problemów (fachowcy odradzają kupowania tanich baterii w hipermarketach, ze względu na ich krótką żywotność), to należy zastanowić się nad wyborem właściwego do naszego auta. Pojemność akumulatora musi on być dopasowana do wydajności alternatora (dopuszczalna jest tolerancja plus minus 10 proc.).

Ten ostatni powinien ładować baterię prądem o napięciu 14,0-14,4 V. W przypadku mniejszej pojemności niż zalecana, akumulator będzie przeładowany. Grozi to jego uszkodzeniem lub przedwczesnym zużyciem. Natomiast w przypadku zbyt dużej pojemności alternator nie nadąży z doładowywaniem. W efekcie nastąpi trwałe niedoładowanie akumulatora.

Wbrew obiegowym opiniom, zamontowanie w samochodzie dodatkowych odbiorników prądu, np. CB-Radia, nawigacji satelitarnej czy ładowarki do telefonu, nie wymaga instalowania akumulatora o pojemności większej niż zalecana przez producenta auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu masz taki mały wycinek z fachowego tekstu:

O ile z kupnem akumulatora nie ma żadnych problemów (fachowcy odradzają kupowania tanich baterii w hipermarketach, ze względu na ich krótką żywotność), to należy zastanowić się nad wyborem właściwego do naszego auta. Pojemność akumulatora musi on być dopasowana do wydajności alternatora (dopuszczalna jest tolerancja plus minus 10 proc.).

Ten ostatni powinien ładować baterię prądem o napięciu 14,0-14,4 V. W przypadku mniejszej pojemności niż zalecana, akumulator będzie przeładowany. Grozi to jego uszkodzeniem lub przedwczesnym zużyciem. Natomiast w przypadku zbyt dużej pojemności alternator nie nadąży z doładowywaniem. W efekcie nastąpi trwałe niedoładowanie akumulatora.

Wbrew obiegowym opiniom, zamontowanie w samochodzie dodatkowych odbiorników prądu, np. CB-Radia, nawigacji satelitarnej czy ładowarki do telefonu, nie wymaga instalowania akumulatora o pojemności większej niż zalecana przez producenta auta

Tylko pytanie jest o alternator a nie AKU :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

i właśnie masz odpowiedź,że to jest od siebie zależne,a jaki jest największy alternator do e39,nie wiem,ale jak dasz maxa,to musisz dać odpowiedni akumulator,i odwrotnie,jak dasz duże aku,to odpowiedni alternator,no chyba,że chodzi tu o jakiś nie seryjny alternator,jaki można dać największy

a doczytałem,chyba właśnie o to chodziuklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest w samochodzie tego nie wiem..naklejka jest juz zamazana wiem tyle ze jest produkcji Valeo..Elekrtyk powiedział mi ze moge wsadzic nawet 300A i to nie bedzie miało wplywu na seryjna instalacje...mam akumlator zelowy 106Ah wiem ze moze byc taki zastosowany tzn 10% tolerancji wiecej..Potrzebne mi to jest do car audio..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie jest na poziomie 14V mierzone przy włączonym silniku :) Wiec sie chyba miesci w normie..Wiem ze sa alternatory produkowane pod wieksza ilość odbiorników i np E39 ale 528i ma 180A lecz to bedzie za mało jak na mój sprzet.Potrzebna jest osoba która juz taki temat przerabiała..Chwilowy pobór pradu bedzie na poziomie 250A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...