Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odpaliłem auto i pocisłem je do 7tys. obrotów zaraz po tym zaczęło coś walić pod klawiaturą pojedyncze ale głośne stukanie jakby zawór zgięło. Po przejechaniu kilometra przygazowałem do 2tys. i wtedy to głośne stukanie ustało ale zaczęło rzeżic pod klawiaturą.Co się mogło stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

więc bez ściągnięcia pokrywy zaworów się nie obejdzie!!!!nie jest to trudne i napewno sobie poradzisz!!!:):(:( niestety !! silnik po odpaleniu nie ma takiego smarowania jak na rozgrzanym!!! nigdy silnika nie wkręca się benzynowego pow 4 tyś (max) a dla diesla 3tyś(max) !!! z pewnością coś się przytarło!!! zawór raczej nie , bardziej na szklanki bym stawiał!! jak odkręcisz to daj znać co i jak!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy tego nie robiłem do dnia dzisiejszego.spieszyło mi się. i teraz mam

Odpalanie z butem w podlodze ?? Jak to zrobiles przy odpalaniu lub pare sekund pozniej to jak wyzej, moze sie nawet powaznie uszkodzic gora silnika z powodu braku oleju.

Jak odpaliles i minelo z 30sekund, nie powinno sie nic stac bo olej juz powinien byc, i wteddy przy takiej eksploatacji procz szybszego zurzycia i bardzo nierownego nagrzewania sie silnika, niepowinno byc wiekszych konsekwencji....

Polecam nawyk, ktory u siebie wyrobilem:

1) Odpalasz auto

2) Zapinasz pasy, zapalasz swiatla, wlaczasz radio, spuszczasz z recznego iii

3) Ruszasz....

Mija okolo 30sekund i mozesz smialo jechac....8)8)8)

Niestety wszyscy odpalaja, but w podloge a pozniej na pierwszych swiatlach zapinaja pasy wlaczaja radio, a 300metrow po ruszeniu spuszczaja z recznego...

Irytuje mnie to ale niestety tak robi 80% kierowcow...:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek uczy się na błędach pierwszy i ostatni raz tak zrobiłem. ona poszła do 7tyś i jeszcze na gazie a co do odcinki to nie było bo gaz jest zwykły.

Zakręciłeś na gazie do 7tyś albo i więcej ??

To może przekręciłeś silnik i panewka zaczęła napierdzielać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos jezdzi na gazie to niepowinno sie nadwyrezac silnika, jak sie chce poszalec to sie przelacza na benzyne i ogien....

innym zabiegiem jest pojezdzenie czasem na benzynie.

aaa i przynajmniej 20l swiezego paliwa w zbiorniku

Dobrze wyregolowany gaz, zeby nie strzelal.

i wtedy powinienes jezdzic swoja beemka bezawaryjnie bez remontow silnika, wymian pomp paliwa, i wymian przeplywek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy bo czasem taki zawor moze wygiac glowice i jest kicha.... a czasem trzeba wymienic tylko zawor, ale najczesciej juz wtedy wychodzi ze trzeba zrobic remont gory silnika, lub uszkodzenie jest minimalne i mowiac brutalnie mozna olac....

Hmm... sciagnij klawiature i zobacz co sie dzieje co widac, jak bedzie na oko ok to niestety chyba mechanik, albo jakis znajomy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys podobna sytuacje w swojej dalem do oporu po odpalniu, ale na szczescie mam odciecie. (mialem 18lat wtedy)...

Znajomemu kiedys sie linka gazu zablokowala i silnik sie kompletnie rozwalil (brak odciecia - gaz)

Polonez poszedl na zlom.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakies minimalne mozliwosci sciagania klawiatury to zrob to zanim pojedziesz szukac mechanika, bo byc moze cos sie odlupalo, ledwo trzyma i jak zaczniesz jezdzic to mowiac brutalnie odpanie i zrobi juz kompletna kaplice.....

Licze na to ze sie cos przytarlo i z czasem sie wytrze jak powinno i bedzie jak kiedys... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...