Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

teraz tak mysłe ze mogłem juz nie jechac jak tak stukało bo teraz rzężi jak przejechałem te 3km

Brzmi to dokladnie tak: Cos sie wygielo i stukalo, nastepnie sie urwalo, gdzies wpadlo i rzezi...:?

Teoria Mordulca tez jest prawdopodobna, bo przypomial mi sie krotki zywot VW Sirocco znajomego, ktory mial, a w sumie niemial ukladu paliwowego i jak przyszedl pazdziernik to latal z goraca woda zeby polac parownik.....

W listopadzie procz rytulalu polewania parownika przyszedl jeszcze z butem w podlodze i w ten sposob ukrecil silnik, mechanik stwierdzil panewka....

Tak na koniec tylko dodam ze mieszkal na 10pietrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dostałem tel. od mechanika i powiedział ze wszystko z górą silnika jest ok to znaczy zawory szklanki wałki i łańcuch jest git nic się tam nie stało.

Powiedział ze prawdopodobnie pompa oleju siadła bo przy wyższych obrotach 3-4 tys.stukanie się zwiększa a na wolnych jest dobrze,i prawdopodobnie daje za małe cosnienie i dlatego stuki słychać.

czy jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dostałem tel. od mechanika i powiedział ze wszystko z górą silnika jest ok to znaczy zawory szklanki wałki i łańcuch jest git nic się tam nie stało.

Powiedział ze prawdopodobnie pompa oleju siadła bo przy wyższych obrotach 3-4 tys.stukanie się zwiększa a na wolnych jest dobrze,i prawdopodobnie daje za małe cosnienie i dlatego stuki słychać.

czy jest to możliwe?

Jest to mozliwe, ale sprawdzic cisnienie jest bardzo latwo, wiec niech to zrobi i bedzie wiedzial :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego co mówił to raczej nie wynikło żeby sprawdził ciśnienie, jutro po nią jade bo zabieram od niego bo wyjeżdza na wczasy i powiedział ze mogę nią jeżdzic tylko spokojnie i max 3tys obrotów.co sądzisz można nią jeżdzić?I jaka cena takiej pompy może być bo na allegro nie moge jej znależć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi tak się wydaje że nie można autem jeździć.Jutro się dowiem więcej jak po auto pojade.Tylko jest problem po byłem w kilku sklepach i pytałem o pompę i żaden sklep nie posiada owej na stanie i nie mogą mi jej zamówić,na allegro tez jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzil cisnienia, ale twierdzi, ze go niema??

Na jakiej podstawie?? pytanie_bmwpytanie_bmwpytanie_bmw

Niema nigdzie bo pompa olejowa sie nie psuje....

Pracuje w warunkach wiecznej kompieli olejowej w dosc stalej temperaturze

Mowiac krotko ma wieczne smarowanie cieplym olejem, wiec jej zurzycie jest prawie niemozliwe....

Pompa zurzywa sie jedynie gdy ktos jezdzi na brudnym i starym oleju, ale juz tak naprawde paru letnim....:-P:-P:-P

Teoretycznie masz kontrolke od oleju, jak nie swieci tzn, ze jakies cisnienie tam jest.... Jak szybko Ci gasnie kontrolka od oleju ?? jak odrazu po odpaleniu tzn ze pompa szybko tworzy cisnienie.

Jak trzeba czekac pare sekund to moze cos z nia byc nie tak.... lub masz bardzo stary olej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział że mogłem przytrzeć pompę jak wystartowałem na zimnym silniku.Olej jest w miarę świeży 5tys km wymieniany był 10w40 mobil

Kontrolka zaraz gaśnie po odpaleniu.

juz po prostu cholera wie co jest nie tak,jak twierdzi że góra jest w porządku a ewidentne stukanie było słuchać pod klawiaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział że mogłem przytrzeć pompę jak wystartowałem na zimnym silniku.Olej jest w miarę świeży 5tys km wymieniany był 10w40 mobil

Kontrolka zaraz gaśnie po odpaleniu.

juz po prostu cholera wie co jest nie tak,jak twierdzi że góra jest w porządku a ewidentne stukanie było słuchać pod klawiaturą.

Pompa jest cala zaolejona juz na rozruszniku,

Olej mozna wykluczyc bo jest to wystarczajacy olej dla tego silnika.

Stuki moga sie rozchodzic po calym silniku, czasem lokalizacja jest trudna

jak dla mnie od najbardziej prawdopodobnej usterki:

1. Cos sie uszkodzilo pod klawiatura

2. Tak jak Mordulec pisal Panewka

3. Niech bedzie teoria mechanika chodz niechce mi sie wierzyc

Jesli naprawde gora silnika wyglada dobrze i wszystko jest ok to ja bym stawial na dol silnika i np panewke....

Ta teoria o pompie oleju nie jest nie mozliwa, ale malo prawdopodobna, jak jutro Ci powie ze pomierzyl cisnienie i pokaze ze jest za male to moze to byc wina pompy.

A jak pompy niema to kupisz urzywke... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem na konsultacji u następnego mechanika i powiedział mi że na 200% obróciło panewkę jak to zrobiłem na zimnym silniku.i dlatego na wyższych obrotach stuka.

Panewka dostała luzu.

A jeszcze jedno w kolektorze ssącym słychać takie brzęczenie rozebrałem go i sie okazało że jest tam taka przepustnica w której sie urwało mocowanie co trzyma to metalowe kółko i jedna z dwóch śrubek znikła pewnie została wciągnięta do środka.lecz mały kawałek wyciągnąłem magnesem ciekawe czy jak wpadło do środka to tłok w to nie uderzył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie od najbardziej prawdopodobnej usterki:

1. Cos sie uszkodzilo pod klawiatura

2. Tak jak Mordulec pisal Panewka

3. Niech bedzie teoria mechanika chodz niechce mi sie wierzyc

Jesli naprawde gora silnika wyglada dobrze i wszystko jest ok to ja bym stawial na dol silnika i np panewke....

Ta teoria o pompie oleju nie jest nie mozliwa, ale malo prawdopodobna, jak jutro Ci powie ze pomierzyl cisnienie i pokaze ze jest za male to moze to byc wina pompy.

Mówił że pompa daje za duże ciśnienie oleju.ale w tą teorie nie chce mi się wierzyć

a jak sie pytałem czy zdjął głowice to powiedział że nie i nie mierzył ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do kogoś normalnego niech zmierzy przy Tobie ciśnienie oleju.

Jak się rozsypała przepustnica i masz podejrzenia że coś poszło w cylindry to możesz spróbować odkręcić świeczki po kolei i próbować namagnesowanym wkrętakiem wyjąć jeśli to jest luźne.

Ale na moje oko dalej stawiam na panewkę .... odpalenie i pełna dzida na gazolinie czasem może takim rezultatem zakończyć zwłaszcza że nie wiesz tak do końca na ile ją zakręciłeś obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem na konsultacji u następnego mechanika i powiedział mi że na 200% obróciło panewkę jak to zrobiłem na zimnym silniku.i dlatego na wyższych obrotach stuka.

Panewka dostała luzu.

A jeszcze jedno w kolektorze ssącym słychać takie brzęczenie rozebrałem go i sie okazało że jest tam taka przepustnica w której sie urwało mocowanie co trzyma to metalowe kółko i jedna z dwóch śrubek znikła pewnie została wciągnięta do środka.lecz mały kawałek wyciągnąłem magnesem ciekawe czy jak wpadło do środka to tłok w to nie uderzył?

Jak mozna powiedziec ze cos napewno sie popsulo, jak sie tego nie sprawdzilo ?? ?? pytanie_bmwpytanie_bmwpytanie_bmw

Ach Ci mechanicy... Chodz teoria o panewce jest bardzo prawdopodobna, ale to nie oznacza, ze pewna.... :-P:-P:-P

Moze ta rozwalona przepustnica powoduje brzeczenie.....

Sprobuj posprzatac po tej przepustnicy i moze bedzie ok ??

Bo jak panewka to juz tylko warsztat i trzeba rozpolowic silnik.... :|:|:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczenie jest napewno tam gdzie jest ta przepustnica bo sie trzyma tylko na jednej śrubce bo druga zginęła pewnie wpadła w tłoki.chciałem ją usunąć bo ponoć można bez niej jeździć ale nie mogę odkręcić tej śrubki małej,więc zostawiłem.A co do silnika to na wolnych już nic nie stuka dopiero przy wyższych obrotach jest duży stuk.Może to od tej małej śrubki?

Auto zabrałem od tamtego mechanika i prowadzę do innego on twierdzi że to panewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pojechałem autem do mechanika zobaczył posłuchał i stwierdził.

pomiar ciśnienia na cylindrach

zdjęcie głowicy,prawdopodobnie wpadła tam ta mała śrubka od przepustnicy

zdjęcie miski olejowej podgląd panewek i zaworu ciśnienia oleju.

jednym zdaniem będzie szukał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...