Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sprawdzilem...jest strumien plynu chlodzacego wydobywajacego sie ze zbiorniczka wyrównawczego...

Wieczorem musialem dolac plynu bo w zbiorniczku bylo minimum... Odpaliłem auto i udałem sie na przejazdzke aby zweryfikowac prace ukladu chlodzacego.

Zrobilem jazde próbna i zauwazylem cos dziwnego... Jezdzilem w miescie jakies 30 minut i temperatura osiagnela ponad 80 stopni... Mialem ustawiony klimatronic na 32 stopnie i ustawione pokretło na 3 kropki czerwone. W pewnym momencie przestawilem pokretło na 3 kropki (niebieskie na zimno), nagle wskaznik temperatury na desce rozdzielczej drgnął i obnizył sie na moment wykonujac minimalny ruch, wrócił do pionu.... W ciagu godziny jazdy taka sytuacja wiecej sie nie powtórzyła...

Co o tym myslicie?

Edytowane przez mirasextra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj sprawdzalem poziom plynu w zbiorniczku. Okazuje sie ze musialem dolać. Wycieków nie widać, ani pod autem ani w okolicach pompy... Poziom oleju w normie, pod korkiem wlewu oleju nic nie widac. Dolałem plynu do poziomu max i ruszylem w droge. W czasie jazdy po miescie wszystko bylo okej. Temperatura max 98 jak zaczalem mocniej wciskac gaz... Sprawdzałem wisko ...dziala bo jak przygazowałem to slychac bylo taki gwizd jak v8..hehe..

Martwi mnie fakt ze musialem dolac plynu...moze uklad sie nie odpowietrzya jeszcze...

Co o tym mysliscie....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie problem jest rozwiązany. To że dolałeś płyn dwukrotnie i śmigałeś na przejażdżki oznacza tylko że układ się jeszcze odpowietrzał.

Jeżeli dolewanie będzie częste to tak jak Kevin pisze zaglądaj na bagnet i na korek oleju (część numer 710 hehehehe ;) Kto pamięta o co chodzi?;))

Jak się ustabilizuje poziom to temat zamknięty :D Well done!!

A co do zmian temperatury takich które opisałeś to normalna sprawa. We Wro stoisz w kotku w 35st. temperatura płynu rośnie nawet do 115-120 st, wisko się spina, Zielone, Ty się rozpędzasz, np. na Gądowiance z dzwiekiem V8 ;) i nagle masz 80 na liczniku. Taki pęd błyskawicznie wychładza silnik. Temperatura spokojnie może spaść nawet o 30st!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

Od dwóch dnii nie dolewam plynu...mysle ze jest okej... Profilaktycznie wchodzilem pod auto i zauwazylem małe plamy na oslonie w okolicy zbiorniczka... Wydaje mi sie ze waz łączacy zbiornik z termostatem..nr 7 jest przyciety przez opaske. Zamówilem nowy w tygodniu wymienie...poki co widze ze jest dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...