Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

aby nie zaśmiecać forum dołączam się do pyt

pacjent-e39 528iA 1997r marzec. m52b28

otóż ostatnio zrobiłem test najspokojniej jak mogłem jechałem oleśnica -strzelin i z powrotem potem oleśnica - chrząstawa mała i z powrotem reszta po mieście a więc 85-90% trasa a reszta miasto..... spalanie wyniosło 14.5L lpg / 100km.

czyli o wiele za dużo :(:bag: wcześniej spalał ok 11,5L - 12L Lpg / 100km a raz na autobanie nawet 8.6L Lpg / 100km reasumując czy to może być wina za szerokich opon zimowych???225/50r16?? wcześniej miałem takie same opony tyle że letnie:) coś nie chce mi się wierzyć że aż tyle więcej spala przez zimówki!!! dwa razy ustawiłem gaz i to samo..... na kompie Zero błędów co o tym myślicie??

To dużo Ci jara , albo but za ciężki albo faktycznie jakiś kulawy gaz tankujesz.

U mnie się teraz ustabilizowało po wymianie termostatu na 13-13,5L a najczęściej robię odcinki 5-10km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tankowałem gaz na orlenie i u pietrzyka a nawet na bp i to samo ...... dodam że najwolniej jak się da na emeryta test robiłem.... termostat OK robie test na kompie nr 7 chyba i temp trzyma się 87 stopni prawie cały czas...... jak jeżdżę energicznie po mieście i raz do wrocka w tyg to 20-21L a jak spokojnie na steptroniku to ta sama trasa czyli miasto 130km a trasa 70km to 17.5L ale tak średnio tankując za 115PLN ( do pełna):) hehe czyli około 40L najczęściej przejeżdżam + - 200km nieraz nawet nie dolece do 200km!!!:bag:czyżby te zimówki (nalewki) miały takie opory toczenia??? że pali 20% więcej??? niż na letnich lolol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Wymieniona pompka wspomagajaca! Pierwszy zbiornik gazu wyjechany do zera i spalanie na poziomie 12,3litra trasa - to nie jest jeszcze to co bylo wczesniej ale juz jest znacznie lepiej. Pozdrawaim wszystkich chetnych do pomocy.

Witam.

Kolego bardzo proszę Cie o pomoc. Mam identyczną sytuacje.

Mam BMW E39 528 automat Touring.

Kupiłem ją i spalanie miałem ok 13.5litra LPG przy bardzo fajnej jezdzie. Potem nagle 18-20l100km LPG

Z tego co wiem poprzedni właściciel wymienił termostat i widać, że wszystko jest nowe etc.

Co to kolego za pompa wspomagająca? Nie przypadkiem pompa wspomagania?

Rozwiązałeś ten problem. Bardzo Cie proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym dodać,że zimą pali mi tak samo jak latem tylko opony to u mnie są na zimę 205/65/15 a lato 225/60/15 :) ale jak były spore mrozy w okolicach -20 czy -30 w nocy to zasłaniałem nerki na takie temperatury.Poza tym dużo daje osłona pod silnik oraz skrzynie bo pod skrzynie kupiłem używkę bo brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam.

Kolego bardzo proszę Cie o pomoc. Mam identyczną sytuacje.

Mam BMW E39 528 automat Touring.

Kupiłem ją i spalanie miałem ok 13.5litra LPG przy bardzo fajnej jezdzie. Potem nagle 18-20l100km LPG

Z tego co wiem poprzedni właściciel wymienił termostat i widać, że wszystko jest nowe etc.

Co to kolego za pompa wspomagająca? Nie przypadkiem pompa wspomagania?

Rozwiązałeś ten problem. Bardzo Cie proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Ten sam model ,ten sam problem....

Paweł czy to chodzi o pompke wody elektrozawór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 528i automat e39 w sedanie 2000r, pali 25-27 L gazu jak deptam czasem. Też szukam przyczyny tego, podpowiadają mi że rozszczelnione Vanos'y. I to przez to... Pod kompem pokazało ok. 70% wydajności Vanosów,. Dodam, że mam walnięte sondy, dwie te przy silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega z pod Legnicy by Ci zrobił ale musisz mieć uszczelki kupione i polecałbym te lepsze zamówić z vitonu te kwadratowe aby były.Bo okrągłe to zwykłe gumowe okrągłe są. Znalazłem na ebayu taki zestaw naprawczy BMW Dual Vanos Repair SET KIT FOR E46 E39 E60 E61 E38 E65 E66 E36 E85 E83 E53 | eBay cały zestaw byłoby cacy :)

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...