Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, więc kieruje je do was. Nie mam problemów z osiągnięciem pionu wskazówki temperatury, szybko się nagrzewa. Do osiągnięcia pionu potrzeba mi ok. 3km -oczywiście robię to powoli, żeby turbina żyła jak najdłużej. Z tego co czytałem są różne termostaty z różnymi temp. otwarcia. Wg. numeru części na realoem mój powinien mieć temp. otwarcia 88stopni. W każdym bądź razie z czystej ciekawości robiłem test numer 7.0, po rozgrzaniu silnik w korku osiąga temp. maks 85, a jak wrzuciłem ogrzewanie 22st auto to chwilowo spało do 79 potem zaś oscylowało w granicach 80-82.

Dzień wcześniej podczas postoju temperatura potrafiła być 92-94.

Nie rozumiem tego zachowania?

I moje pytanie brzmi, gdyż co jakiś czas wyskakuje mi błąd podgrzewacza elektrycznego( wiem, że kolega z bmw sport je naprawia). Czy winnić za takie zachowanie można właśnie jego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazówka nie zejdzie ci z pionu jak ci temperatura cieczy spadnie o kilka stopni wychyli sie dopiero jak będzie jej brakowało 15 czy 20 stopni wiec wszystko u ciebie jest w porzadku,na tescoe moze ci pozazac nawet 1o5 albo i wiecej a wskazówka nadal bedzie w pionie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz jeszcze objawy zepsutego dogrzewacza ? czy to przeszkadza w czymś ?

ja właśnie wczoraj kupiłem sobie dogrzewacz bo u mnie też siedzi i np , zimową porą jak włączałem ogrzewanie na postoju, to zaczynały delikatnie falować obroty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...