Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

zapuść w kilka dni paznokcie*, i spróbuj wcisnąć między szkło a obudowę. jak pękł to masz spawane, jak boli jak cholera to klejone. W okolicy pokrętła od zmiany kierunku ruchu (mniej więcej po środku górnej płaszczyzny lampy) jeżeli są klejone to widać coś jakby silikon albo lepik. poradzisz sobie wtedy dobrą suszarką do włosów nawet albo delikatnie opalarką i plastikową szpachelką albo płaskim szerokim nożem. ciężko, ale jak ktoś grzeje a Ty rozklejasz to jakoś idzie. Spawane lepiej odesłać do profesjonalistów.

*Można wykorzystywać paznokcie Koleżanki Małżonki o ile wyraziła na to pisemną zgodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Wsadź do piekarnika lampy, lekko je podgrzej i odejdzie ci klosz potem wyczyść wszystko w środku wymień regulatory (na alledrogo znajdziesz bardziej wytrzymale niż te z plastiku) i rzecz najważniejsza przy xenonie musi być czysty klosz więc jeżeli twój klosz jest już matowy to przepoleruj go. Zacznij od papieru 500 potem 800, 1000,1500, 2000 i skończ to pastą polerską jakąś dobrą tylko sie przyłóż i nie marudź że łapy bolą, pastą możesz już polerką jechać tylko uważaj żeby nie przypalić lampy. Jak wszystko zrobisz jak należy to powinna lampa jak nowa być. Robiłem u siebie i gwarantuje że zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka zrobiona. Z zewnątrz jest lux, tylko właśnie od środka chciałem zrobić full serwis ;)

Tylko właśnie czy ten twardy klej puści? Masz doświadczenie z tym? Konkretnie jaka temperatura, na jak długo itd. Pozdr

Do piekarnika je, jakieś 5 minut na 80 stopni :D ja swoje przed liftem rokleilem, klosz od tego plastiki. Miałem dostęp do całości. Mogłem nawet cały klosz od środka przeleciec papierem wodnym i na koniec polakierować. Wejdź na mój temat i zobaczysz jaki efekt wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze przedliftowych nie trzeba nawet do piekarnika wsadzać, końcówka produkcji e39 były klejone bóg wie czym i nawet piekarnik może nie dać rady, ale myśle że warto spróbować :D

Wejdź na mój temat i zobaczyć co od czego od klejalem. A najlepiej masz foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro o ile rozebranie mogłoby nie być jakoś strasznie kłopotliwe, powoli centymetr po centymetrze rozcinać to jakiś nożykiem do papieru, to gorzej może być ze złożeniem, bo jeżeli ten klej nie reaguje na temperature to jak go później złączyć pytanie_bmw ewentualnie silikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal nie widze powodu wkładania tego do piekarnika, przeciez tam nie ma żadnego kleju :D obudowa jest na zatrzaskach

Popatrz jeszcze raz co rozkleilem.

Nie widzisz, że przezroczysty plastik jest od klejony od tego czarnego. We wszystkich bmw jest to sklejone i przez to nie masz pełnego dostępu do klosza w środku.

Edytowane przez michal_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro o ile rozebranie mogłoby nie być jakoś strasznie kłopotliwe, powoli centymetr po centymetrze rozcinać to jakiś nożykiem do papieru, to gorzej może być ze złożeniem, bo jeżeli ten klej nie reaguje na temperature to jak go później złączyć pytanie_bmw ewentualnie silikon

Klej do autoszyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...