Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

oto mój problem :) wczoraj zapaliła mi się rezerwa ale jeszcze na komputerze pokazywał mi jeszcze około 70km zgasiłem autko bo czekałem na młodą pod sklepem no i młoda wracam odpalam auto i lipa krece i kręce i dalej nic dopiero po 3 min zapaliła i już nerwica mnie dopadła co się dzieje :x zajechałem od razu na stacje zalałem 30l i wszystko ok. Dziś zaś gdy jechałem do pracy klekocik kręcił się tylko do 2,7tys i mocy nie miało turbo się załączyło przyspiesza normalnie ale tylko w tym zakresie obrotów powyżej nie chce się kręcić i dławiła się zaś nerwica :) zrobiłem jakieś 100km dziś wokół komina podjechałe do naszego beaver79podpioł pod komputer pompy normalnie wrtyski tak samo równo dawkują zaś w jednej komorze slinika nie ma paliwa wyszło jeszcze że termostat do wymiany bo pokazuje 68s stopni. No to wróciłem do domu w drodze powrotnej włączyłem sobie test 6.0 i nagle paliwo przelało się do drugiej komory dziwna sprawa zaś jak już zaparkowałem zgasiłem furkę i odpaliłem ponownie paliwo z powrotem przelało się tylko do jednej komory. Co o tym myślicie??

nikt nie ma pomysłu ??

Edytowane przez DANIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź u Grzecha to akku i ładowanie, bo reszta historii z nawiewami - wydaje mi się że masz jakieś przebicie.

W bagażniku nad akku są 3 kostki - pierwsza od przodu to sterownik od pompy progowej - wiem że lubi zawodzić wybiórczo - ktoś się orientuje czy pozostałe 2 są do pompek wyrównawczych? Jeżeli tak to robimy ustawę na weekend i przepniemy komplet ode mnie i się zerknie czy w tym kłopot.

Sprawdź jeszcze w której komorze jest smok do silnika - baniure miałeś chyba w DME2 33l a DME1 był pusty. Może postaraj się nie oszczędzać jakiś czas na tankowaniach i trzymaj 3/4 zbiornika to się upewnisz że to w tym kłopot.

W Inpie pokazało też błędy na CAN do zbiornika i w tym może być kłopot - nie komunikuje się -> nie działa...

Komp jest w aucie, jak pójdę z lampą i focie dla Dirta zrobić to wezmę go i wkleję błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowi qolar. Zasieg na kompie 70km to praktycznie tyle co 0.. Ja wczoraj zgasilem auto majac 68 na kompie, a rano wstalem i pokazalo 4km.. Po ruszeniu zmienilo sie na 0 i jak juz dojezdzalem na CPN to mi szarpalo auto. Nie wiem, dlaczego komputery w tych BMW ~2000 rok tak smiesznie licza rezerwe. Wynika z tego, ze zassalo Ci syf bo miales 0 paliwa, na 99% masz filter paliwa zafajdany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze że jak DANIO jechał do mnie to mówił że się "naprawiło" - na kompie było parą błędów z komunikacją - nic poważnego.

Dziś powtórzyli to samo u Grzecha i pokazało za niskie ciśnienie na progówce.

Przełóż te kostki w bagażniku nad akku - może to wina sterownika a nie samej pompki

Koledzy a co to jest smok w bakach waszych ? czy w e39 też to występuje ? Czy to odpowietrznik czy co innego

Smok to taka "rura" z filterkiem siatkowym na końcu którym pompa zaciąga baniure z baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjedźcie do mnie,napale w kozie,będzie ciepło:lol:

ostatnio wojowałem z pompą spod kanapy(mimo,że benzyna,ale o to samo chodzi),potrafi zmęczyć,po wyjęciu,podłączeniu na krótko,pięknie chodziła,więc myśle,to nie to,zamontowałem,odpalił,zgasł,po prostu pod obciążeniem,w baku,już nie dawała rady pchać paliwa w układ,u ciebie też może być już zmęczona,niby działa,ale nie tak jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, pompa progowa do wymiany i będzie git, na wolnych obrotach były 3 bary (powinno być 4) a po depnięciu w pedał spadało na 2 z kawałkiem co powodowało niedostatek paliwa, a problemy z nawiewem w pewnym momencie przeszły :) na jak długo to nie wiem, aku jest OK, ładowanie tak samo.

Ale jak masz drugą pompe do zbiornika to możesz ją podmienić i sprawdzić, jak nie pomoże to wtedy progową i problem na pewno zniknie

Edytowane przez grzesiek2304
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa pod kanapą ok :) zamówiłem już pompę progową ori myślę że do wtorku dojdzie wymienię i jestem dobrej myśli że przejdzie mojemu dieslowi chwilowy brak mocy :lol: jak na razie dzięki chłopaki grzesiek2304, beaver79

za sprawdzanie autka :lol::lol:co ja bym bez was zrobił hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...