Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

witam, dzis pojawil sie problem w moim aucie. podczas jazdy auto zgaslo. zaczelo gubic obroty na wolnych obrotach a gdy dodawalem gazu gaslo. obroty skacza 0d 600 do 1000 jak by paliwa nie bylo, silnik wydaje jakis dziwny dzwiek.

nie wiem czy to mechaniczna wada czy cos z elektryka mialem wlaczone radio ogrzewanie tylnej szyby i bc, jadac wkrecilem go na wieksze obroty i znow sie powtorzyla sytuacja, po wylaczeniu elektyki po chwile zaczal normalnie pracowac. tylko silnik caly czas jakis inny dzwiek wydaje co mnie niepokoi. czek nie pokazuje zadnego bledu

podpiecie pod kapa pomoze?

wadliwy silniczek krokowy czy czujnik jakiegos walu? zle paliwo? dzialanie mrozu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis na kompie i pokazalo takie bledy201 sonda regulator70 czujnik spalania stukowego 141 przeplywomierz powieterza 73 potencjometr przepustnicysonda byla wymieniana jakis czas temu, blada 70 mogl byc spowodowany zlym paliwem. zatankowalem na probe 98werwe auto super jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

co nie zmienia faktu,że chyba siadła przepływka,ale na początek wyczyść przepustnice,chociaż to błąd potencjometru,to jeśli jest zasyfiona i sie przycina,taki też może wywalać

na te błędy złe paliwo raczej nie ma wpływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

wykręć i wyczyść przepustnice,najlepiej jakimś płynem do tego,(np.do czyszczenia gaźników),zbiera się tam syf,co powoduje przycinanie,nie zamykanie,ciężko chodzi,a drugi błąd był Air Flow Meter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonde kiedys wymienialem, ale jak sie kiedys na spocie pytalem to ktos mi powiedzial ze nie trzeba sie podlaczac pod kopa zeby to zresetowac, komp sam mial to wykryc. yyy po tym calym zdazeniu bylem u jakiegos magika co mi kolega polecil i on na wlaczonym silniku odkrecil ten czujnik op przeplywomierza i jakis po prawej od przepustnicy. moze od tego te bledy.

facet mial adapter delphi to moaze jakims programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tacy to magicy u nas sa:D czyli dalej nie wiem co bylo powodem tego ze auto stanelo.

rozmawialem ze starym wlascicielem mowil ze moze powietrze sie dotalo zle paliwo, mam pompe od dodza:D

ale powiem ci jak dzis zatankowalem ta werwe 98 to sie swietnie jedzie, jak bede mial chwile to moze jeszcze podjade do kolza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

ja bym tą pompe jednak obejrzał,ona może tak mieć na początku końca żywota,bo jednak nie wierze,że auto samo sie naprawiło,chociaż ta sonda i czujnik stukowy mogłoby wskazywać,na coś z paliwem,hmm,instalujcie chłopaki inpe,program wszystko powie,stworzony do bmw,inne są do wszystkiego,a wiadomo,że jak jest coś do wszystkiego,to jest .......fejsy tanie,a jaka oszczędność na mechanikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...