Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuuuuugiego czasu mam problem z falującymi obrotami, sprawdziłem dosłownie wszystko co przyszło mi do głowy i co przeczytałem na internecie ponieważ ten problem jest w dużej częście tych silników.

Zostało sprawdzone: (mogłem o czymś zapomnieć)

-przepływka

-szczelność dolotu i kolektora

-nowa sonda (3cia w ciągu 3 lat)

-krokowy

-układ podciśnienia

-czujnik wału

-nowe przewody świece kopułka palec (firmy Bremi)

-cewka

-regulator ciśnienia paliwa

na gazie i benzynie tak samo faluje, czyli ok `700-900 obr. i na ciśnieniomierzu podciśnienie faluje od -0,6 do -0,7

rozkładałem już ręce i się wkur.... mocno, spać po nocach nie mogłem :P

aż do wczoraj, przypadkiem zauważyłem że jak włącze wiatrak na full halogeny radio itp to obroty zaczęły jeszcze bardziej falować, zaświeciła się w główce lampka, chwyciłem za miernik i mierze na aku napięcie na uruchomionym silniku a tam 13,7 i jak dodałem gazu to do 13,5v spadało a przy obciążeniu pełnym grubo poniżej 13v.

Dzisiaj wymieniłem regulator ze szczotkami i.... :)

jeszcze do końca się nie ciesze ale przejechałem kawałek i obroty trzyma jak nigdy ładnie na ok 700, przy obciążeniu obroty trzyma, nic nie faluje :D

kto by pomyślał że to może być przyczyną :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, co ja ostatnio przeżyłem, po wymianie wtrysków w m40 miałem objaw taki, że podczas przyspieszania od 2000-5000 obr/min średnio co 500 miała odczuwalny spadek mocy (dziury), m40 po kapitalnym remoncie głowicy. Już nie miałem do tego siły więc olałem sprawę bo jeżdżę na cyklonie B:). W sobotę z nudów rozbebeszyłem pochłaniacz par paliwa, wysypałem aktywny węgiel do słoika, wyrzuciłem stary uciaprany filc, powycinałem gąbkę, poskładałem zasypałem węglem, założyłem iiiii się k..... naprawiło dosłownie 20 min, a ja 3lata kminiłem was ist loslolol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku jest nowy boscha i wsumie ładowało ale za mało i były widocznie spadki napięcia

to masz szczęście bo często jak pada regulator to potrafi zamęczyć aku a gwarancja tego nie obejmuje ja tak miałem niby aku padło po kilku dniach podjechałem do firmy pomierzyli wartość napięcia 13,5V i podziękowali mi reklamacji nie uwzględnili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...