Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiec tak miałem problem z akumulatorem po prostu padł. no i podmieniłem od 2 auta i brachol podłączył na chwile odwrotnie klemy i po tym sie okazało ze nie działa klima-tronik, radio i centralny na przednich drzwiach, sprawdziłem bezpieczniki i były spalone od radia i klimy reszta ok,Ale centralny nie działa ani z pilota ani z guzika w środku, jak zamykam kluczykiem to zamyka sie tył i klapka wlewu tak samo robi sie z pilota, pilota juz kodowałem i nic, cos sie uwaliło tylko co ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Podgrzewam kotleta !

Wiec mam przypadłość taką :

Otwiera jednym naciśnięciem klapkę od wlewu ON na dwa dodatkowo tylnie drzwi i klapę.

Zamyka wszystko oprócz przodu który się nie otwiera.

Mogę zamknąć tylko mechanicznie wciskając od środka przyciski.

Bez znaczenia czy z kluczyka czy z przycisku obok recznego- zero reakcji.

Gdzie szukać co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisał pewno usmażone są te siłowniki które nie reagują.Jest jeszcze opcja,że jakiś moduł się skopcił...Najlepiej przetrzepać auto kompem :)

jak widzę takie bzudry to nie wiem czy mam się śmieć czy płakać. Ludzie czy Wy macie po 15 lat i każdy dostał swój samochód pod choinkę ?! Chciałbym bardzo poznać Waszą wiedzą na temat działania takiego siłownika tzn. coś się dzieje jak podamy na niego napięcie. Według Waszego toku myślenia wnioskuje że kolega z "Webster" ma też do wymiany silniki mechanizmów szyb i wszystko inne co działa na zmiennym plusie.

webster --> w aucie masz tzw. moduł komfortu czyli logikę i pierdyliard przekaźników, w każdych drzwiach przednich masz jeszcze moduł drzwi przednich z którego to idą sygnały na sterowanie lusterkiem, szybą, zamkiem i body kitem z Tesco. Naprawę zacznij od prze***ania WDS'a a następnie multimetrem przy zdemontowanym boczku klikając na przycisk zamykania otwierania sprawdź czy moduł drzwi daje wysterowanie na siłownik. Pewnie nie daje, więc następnie sprawdź czy sam moduł drzwi dostaje napięcie/sygnały z modułu komfortu itd. Plusy najczęściej są podpięte na stałe a sterowanie odbywa się masą. Żeby siłownik zadziałał musi zamknąć się obwód a w momencie jak masz auto otwarte lub zamknięte to obwód przez sterownik masz otwarty czyli ***** prąd przez niego nie płynie. Prąd w siłowniku masz tylko w momencie jego pracy czyli jak zamyka albo otwiera a wizualnie jak kołek idzie do góry albo w dół.

cziko --> uwalone masz wiązki między drzwiami a budą.

Oddajcie Wasze pojazdy do jednynego tutaj polecanego warsztatu BMW i będziecie zadowoleni.

P.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeś pojechał :mrgreen:

A tak na poważnie.

Miałem drzwi wymieniane PP, ale całe bebechy z moich dałem do "nowych" i zaczęły się problemy.

Bezpieczniki są ok ( 3szt w schowku ).

Jutro lub wt zdemontuje boczki przednie wtyczki wszystkie odczepiam i przyczepie ponownie i prysne płynem do elektroniki.

Oby było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeś pojechał :mrgreen:

A tak na poważnie.

Miałem drzwi wymieniane PP, ale całe bebechy z moich dałem do "nowych" i zaczęły się problemy.

Bezpieczniki są ok ( 3szt w schowku ).

Jutro lub wt zdemontuje boczki przednie wtyczki wszystkie odczepiam i przyczepie ponownie i prysne płynem do elektroniki.

Oby było ok.

Hej, nie pojechał tylko wyraził opinię ;-). Tutaj na forum jest tak naprawde garstka osob ktore maja pojecie i cos w zyciu naprawili albo jakis temat drazyli poslugujac sie schematami, instrukcjami, rysunkami technicznymi, multimetrami i narzedziami. Inni tylko bez podstaw logiki powielaja bzdury uslyszane albo przeczytane na innym forum od podobnych ludzi. Pozniej z takiego tematu robi sie smietnik jezeli polowa postow to mylne i niedorzeczne tropy.

Co do Twojego problemu to dlatego napisalem o wiazkach poniewaz mam kolege ktoremu nie dzialal centralny w drzwiach pasazera, nie mogl rowniez wysterowac szyby czy tez lusterka na tych drzwiach z konsolki drzwi kierowcy. Natomiast szyba z przycisku na drzwiach pasazera normalnie dzialala. Prze***alem schematy, podmienialismy moduly, sprawdzalismy sygnaly i suma sumarum wyszlo ze wiazka przygnila. Zlutowalismy doslownie jeden przewod i wszysko zadzialalo, ale wczesniej doszlo do tego ze przewodem na dziko z pinu z modulu komfortu podawalimy sygnaly. Grunt to drazyc temat :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I dziś czar prysznic może przez moją "głupotę" a więc:

W garażu samochód miał "normalnie" drzwi pozamykane a kierowcy zamknięte na tzw pierwszy zamek czyli nie domkniete. podchodzę naciskam otwieranie na kluczyku bo myślałem ze zaryglowalem jak zawsze i bum czar prysł.:bag:

Teraz wszystko normalnie działa a drzwi kierowcy życia nie dają wcale.

Nie zamykają się z pilota i od wewnątrz oraz się też nie otwierają.

Zamykam od rana przez tylnie drzwi, a otwieram jak dłużej otwieranie przytrzymam i szyby się opuszczą.

Kluczyk juz od nowa programowalne nic nie pomogło.

Gdzie szukać przyczyny, jest jakaś może kombinacja pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze mnie to ominie a jednak trzeba, więc zdam relacje we wtorek/ środę.

Na podłączonym aku można czy odoczepić - poduchy tez są w drzwiach.

Możesz tylko nie jestem pewien / nie pamiętam czy w E39 Ci błędu airbag nie wywali --> mówimy o scenariuszu akumulator podpięty, stacyjka OFF, odpinasz wtyczkę. W E34 na 1000% nie wywala ale E39 ma troszkę bardziej zaawansowaną elektronikę i systemu czuwania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tylko nie jestem pewien / nie pamiętam czy w E39 Ci błędu airbag nie wywali --> mówimy o scenariuszu akumulator podpięty, stacyjka OFF, odpinasz wtyczkę. W E34 na 1000% nie wywala ale E39 ma troszkę bardziej zaawansowaną elektronikę i systemu czuwania

Wywali, wiem z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec.

Dziś rozebrane drzwi kierowcy wszystkie wtyczki / złączki popsikałem płynem do elektroniki- kontakt S i nadal nic więc zrobiłem to samo z drzwiami pasażera i nadal brak reakcji.

Brak mi pomysłów co może być nie tak.

Macie jakiś pomysł co dalej lub elektryka który to ogarnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...