Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił mi sie dziwny terkot/stukot w silniku i nie mogę dojść co jest jego przyczyną. Inpa nie pokazuje żadnych błędów, spalanie mam w normie bez zmien. Obroty silnik nie faluja praktycznie nie ma żadnych objawów tylko ten stukot. Na zimnym silniku jest jakieś 10min i znika później w czasie jazdy pojawia sie sporadycznie na krótkie okresy czasu. Jedyną rzeczą jaką udało mi się zaobserwować to fakt że stukot znika jak wciskam sprzęgło w czasie jazdy. Doszły mnie słuchy, że problem może być z hydrozaworami (popychacze hydrauliczne). Spotkał się ktoś może z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to będzie łożysko bo to jednak nie ma reguły, że przy każdym wciśnięciu. Na niskich obrotach tak do 1500 to stuka cały czas tylko głośniej albo ciszej zależnie od obrotów. Poczytałem ile wlezie i wychodzi na to, że jest duże prawdopodobieństwo, że wina jest w oleju i popychaczach hydraulicznych. Na szczęście nie jest to duży koszt i chyba będę musiał wymienić w ciemno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jest tak gorąco , że nic dziwnego jak słaby olej to będzie jak woda dlatego może napierdzielać.

Jeśli nie masz pewności co było wcześniej zalane to dla świętego spokoju wymień , jeśli to benzyna to zalewaj śmiało Valvoline MaxLife 5W40 i powinno być sporo ciszej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell to produkt marketowy ... czyli z jakością szału nie ma raczej bym takiego czegoś do silnika nie wlał , chyba że jakaś awaryjna sytuacja.

Lej Valvoline sprawdzony olej przez przynajmniej kilkanaście osób na forum ... ja mam 340tyś przebiegu na zegarach kto wie czy tam przypadkiem nie pękło już pół bańki bo jakby nie patrzeć auto ponad pełnoletnie :drunk: i mam już 4 zmianę na 5W40 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...