Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Szroty są i chyba aż z 5 tylko nie ma takich, są jedynie 2.0 albo diesle. Jak pytałem to mówił że dopiero po świętach będzie ale e30 1.6 m40. Ale powina działać bo to chyba te same. A na podmianke nie mam bo w okolicy jeżdzą tylko 2.0 albo 2.5. Brat ma 2.5 ale tam już są po cewce na gar. A w e46 1.8 w tym nowszym silniku na łańcuchu jaka jest cewka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zrobiłem błąd z próbą jego naprawy lecz już tyle kasy w niego wżuciłem że che go zrobić. Ale jak by miał jeszcze raz decydować to by była wymiana silnika na jakiś inny nowszy i może większy, a takto musze się meczyć bo z kaśa bardzo cięko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juhas...nie czytasz co napisalem na samym poczatku podczas zakladania postu. Cewke zmienialem i dalej kibel... Jezeli chcesz to tez zmien - tylko po co. Przeczytaj jeszcze raz co ja robilem w aucie, sprawdz co Ty robiles i bedziesz wiedzial czego nie robic dalej. Tam sie juz naprawde nie zostalo wiele do sprawdzenia. Ja jak niczego nie znajde to po prostu oddam ja zlom bo w takim stanie wstyd sprzedac. Dzis sciagam wydech i zakladam serie.

Przypomnij sobie co wymieniales bez kasowania adaptacji, oczywiscie z rzeczy ktore sa brane pod uwage w sterowniku bo palce cewki itp. Nie sa brane pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boski ja juz łapie się czego da. Byłem dziś na złomie i zrobiłem podmianke cewki ale bez rezultatów.

Dziś dookładnie przejrzałem cały silnik i zostało jeszcze coś tylko nieiwem co to jest. Ta jakby jakieś podciśnienie. Jest to wąrz który idzie pod filterm, przepłwyomierzem powietrza, jest on przymocoeany opaską do karoseri i na tym węrzu jest jakiś czujnik bo jest podłączona kostka, jak ją odłączam jest zero reakcji. A na kompie zero błedów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może co to za czjunik co opisałem?

Wygloda to jakby gdzieś łapała lewe powietrze albo jakiś czujnik nawalał.

Na innym forum mówią że to będzie góra głowica. No ale ja wsadzałem dobrą. Została wyciągnieta z iinego dobrego silnika w którym nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak na zimnym kręci do odcinki ... to wałek , popychacze odpadają ....

Nie mogę znaleźć tego tematu ale rok albo 2 lata temu była podobna akcja , gość się naprodukował narzeźbił nad M40tką która też kręciła do 4500 ... efekt taki że pozbył się E30tki chyba za 1,5tyś ... a gość który ją kupił , zrzucił tylko kolektor , wymienił uszczelki i wężyki od podciśnienia i auto zaczęło na ciepłym kręcić do odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordulec
Jak byś jeszcze raz spróbował poszukać to bym był bardzo wdzięczny.

Albo powiedz mi czy to było na tym forum?

I to była e30?

Około rok alblo dwa. Spróbuje poszukac

a próbowałes się przejechać z odpiętym przepływomierzem

Tak, nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik o ktorym mowisz to zawor oparow paliwa. Jest podpiety w diagnoze gdyz jego awaria powoduje uszczerbek w ekologii...

Moze to i mysl zeby na nowo uszczelnic caly kolektor?? Choc ta cala sytuacja zaczyna przypominac syzyfowe prace... I delikatnie mnie wqrrr....

Mozna jeszcze zrobic patent z czujnikiem temp silnika, zobaczyc czy fizyczna temp odgrywa role czy tylko kwestia info do sterownika. Podlaczyc czujnik dlugim kablem do wiazki a jego trzymac na zewnatrz w zimnej wodzie. I zobaczyc co sie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...