Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Bylem u kolesia dwa tygodnie temu i nic nie wykazało piszą też że może to być też spowodowane spadkiem napięcia bo aku jest nie rewelacyjne po dwóch godzinach testowania na samym zapłonie padł jak jeździ codziennie to nie ma komunikatu tylko postoi przez weekend to wyskakuje jak są te małe mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to komunikat ze skrzyni. Auto nie szarpie przy ruszaniu, nie ma szarpnięć przy zmianie biegów. Komunikat ten często pojawia się w momencie, gdy sprzęgło prosi się o wymianę. Skrzynia to automat, jak domniemam? Problem też pojawia się przy spadkach napięcia w aucie, może to być wina akumulatora lub ładowania w aucie.

Edytowane przez tomasso12
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpnięć nie ma ale przy większej predkości jest takie drganie zanim przełączy bieg poprzednik włożył do silnika czip z 218 na 270 koni i mam takie wrażenie jakby skrzynia się czasami gubiła przy zmianie biegów.Tak to jest automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisał kolega dirty.73, podepnij auto pod kompa. Szkoda wyrzucać kasy na naprawy typu metodą prób i błędów. Ale jak wspomniałeś ktoś kiedyś czipował auto. Zwiększyły się Nm, zwiększone mają predyspozycje do rozbierania skrzyni, mentalność jest taka, że ludzie po takim tuningu mają predyspozycje do wciskania gazu do oporu, to znowu dobrze nie wróży

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobry chip nic tej skrzyni nie robi, 2 lata tak jeździłem i nic się nie działo. Jedna moja rada - jak aku słabe, to trzeba wymienić, w E60 akumulator jest jak paliwo, ze słabym nie pojedziesz. A dalej podpinaj kompa, może na którymś przekaźniku jest jakaś zielonka - w mojej tak było i wariacja była totalna. Z którego roku masz E60?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Moja jest z roku 2003 wyszło na kompie że coś jest nie tak z klemą plusową jest szansa to wymienić czy cały przewód do wymiany ale fakt bateria jest cienka.

napisz coś więcej bo to nic nie mówi, klem jest kilka i zazwyczaj nie chodzi tu o tą co jest przykręcona do aku ;)

słaby akumulator oczywiście też może być przyczyną

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jest z roku 2003 wyszło na kompie że coś jest nie tak z klemą plusową jest szansa to wymienić czy cały przewód do wymiany ale fakt bateria jest cienka.

jeżeli bateria jest już zużyta to ją wymień- błąd z klemą ( a myślę, że chodzi tutaj o błąd "usypiacza"- może auto miało problem żeby przejść w tryb uśpienia) to powinien zniknąć. Wiele różnych dziwnych rzeczy dzieje się przes słaby aku.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z racji tego, że to początek produkcji to spodziewaj się na początku problemów, ale bądź cierpliwy. W mojej po 3 miesiącach jazdy zaczęły się takie akcje wyczyniać, że mnie brało. Sposób jest prosty, przede wszystkim po tym co piszesz, to wymieniaj aku i nawet się nie zastanawiaj (ja wymieniłem na oryginalny, taki jaki był seryjne montowany i wbrew pozorom koszt poniżej 500zł). Druga rzecz, to fura do nie byle jakiego elektryka i niech te wszystkie styki, bezpieczniki posprawdza itp., bo na bank gdzieś jest zielono to i fura wariuje (u mnie jeden styk był zaśniedziały i przez to były takie akcje później się okazało). Nie wiem, gdzie Twoja Beemka nocuje, ale pamiętaj o zamykaniu jej, bo E60 otwarte cały czas sobie coś przerzuci, tutaj płytę, tu coś z klimą itd., a akumulator przy tym cały czas działa i później też bateria się szybciej zużywa.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...