Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Tył hamuje w małym procencie jeśli jest jeszcze dobry to nie musisz wymieniać.

Ja tam wymieniałem z tyłu tylko okładziny od ręcznego z zestawem sprężynek i klocki :)

Co do piszczenia to jeśli klocek nie jest na brzegach sfrezowany to może popiskiwać przez klocki :) ale jeśli były dobrej firmy to powinny być sfrezowane końce na górze i dole klocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracając do tarcz firmy bosch to nie dały rady... Po 5 tyś kilometrów i kilku mocniejszych schamowaniach pokrzywiły sie bardzo delikatnie ale jednak... Lipa następne będą tylko oryginalne... Te już mają delikatne bicie na kierownicy podczas hamowania... Przy spokojnej jedzie i chamowaniu było ok ale przy agresywniejszej jeżdzie w miescie i kilku schamowaniach zaczeły piszczeć i drżeć kierownica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz, ze next time ori, ale Bosch to wlasnie ori chyba, sam mialem i po paru tys sie pogiely. Sprawdz tloczek itp moze nie odbija do konca i przypala tarcze, sprawdz prowadnice itp. Nastepnie jedz do kogos kto ma taki czujnik bicia i sprawdz lozyska/piasty, a na koncu tuleje wahaczy. W E39 dojsc przez co bije to masakra jest, wiem bo to samo mam :D 3 tyg temu wlozylem nowe tarcze, dotarlem 1000km...... Magdzie ostatnio jakis debil wyskoczyl, przyhamowala mocno i teraz bije przy mocniejszym hamowaniu, normalnie niemozliwe zeby po jednym mocnym hamowaniu nowa dotarta tarcza sie pogiela. Niby delikatnie, ale czuc bicie. Moze efekt sie naklada z czyms innym... Brak pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie wiem co było zakładane ori ale mam już naprawde dość zabawy z tymi chamulcami... Co do tłoczka i prowadnic to wszystko działa bez zarzutu tłoczki sie cofają koła krecą sie luzno więc nie wiem już o co chodzi... Ale jeśli chodzi o tuleje wachaczy to hmmm fakt są delikatnie spękane ale powiem ci że wymieniałem ostanio kumplowi w e39 właśnie i nic to nie zmieniło więc nie mam już pomysłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie wiem co było zakładane ori ale mam już naprawde dość zabawy z tymi chamulcami... Co do tłoczka i prowadnic to wszystko działa bez zarzutu tłoczki sie cofają koła krecą sie luzno więc nie wiem już o co chodzi... Ale jeśli chodzi o tuleje wachaczy to hmmm fakt są delikatnie spękane ale powiem ci że wymieniałem ostanio kumplowi w e39 właśnie i nic to nie zmieniło więc nie mam już pomysłów...

Na pierwszy montaż szły Textary, żadne bosche, które są dla mnie klasy Trw.

Najlepiej kupować tarcze w Aso, bo nawet jak kupisz w sklepie nowego Textara to on i tak odbiega jakością od oryginału- to jest fakt(nowe textary potrafią mieć większe bicie niż oryginały z dużym przebiegiem).

Na oryginale spokojnie dasz radę przejechać 200tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wracając do tarcz firmy bosch dziś właśnie je zdemontowałem i oddałem do reklamacji bo kuż mnie do szału doprowadały :) jak uznają reklamacje i oddadzą kase to biorę oryginały z serwisu koszt to 307 zł sztuka ale mysle że te juz sie nie pokrzywią... Narazie jezdze na swoich starych :) a co do klocków bosch to strasznie brudzą felgo ale hamują za to dobrze lecz piszczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tarcz firmy bosch dziś właśnie je zdemontowałem i oddałem do reklamacji bo kuż mnie do szału doprowadały :) jak uznają reklamacje i oddadzą kase to biorę oryginały z serwisu koszt to 307 zł sztuka ale mysle że te juz sie nie pokrzywią... Narazie jezdze na swoich starych :) a co do klocków bosch to strasznie brudzą felgo ale hamują za to dobrze lecz piszczą...

Hehe tym razem wzialem TRW komplet z klockami chyba 450zl.. Przezyly z 10 takich akcji, ze mi flaki wyplywaly i hamuje nadal malina. Jak zlapie klocek z nowymi oponami to czuc momentalnie takie "sklejenie", ze auto deba staje. Raz mialem taka typowo hardcorowa akcje to myslalem, ze zanim ABS zlapal to mi auto dęba stanelo, az sie przestraszylem. Poprzednio mialem Boscha komplet ori i ten drugi przegina pale choc 2x tanszy ( dokladnie Bosch komplet kosztowal cos 1200zl )... Do dzis hamuje super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To jakie tarcze zależy ile chcesz przeznaczyć pieniedzy ale mysle że do 500zł za tarczę to nie kupisz jakiejś super jakościowo a zapłacisz tylko za firmę, Nie oszukujmy sie tanie tarcze najczęściej wyrabiane są z takiego samego żeliwa i nie ważne czy to bosch, zimermann, czy brembo. Wiekszość tych producentów tłucze tarcze w chinach, więc za małakasę cudow nie będzie. Ja wziąłem tarcze na przód mikody gt wiercone i cięte + klocki textar i póki co jestem zadowolony bo nic mi nie piszczy i hamuje tak jak na oryginałach, zreszta nie ścigam sie autem wiec nie potrzebuje jakiegoś kosmosu na hamulec. Tarcze wiem że robia polacy i w miare tanie bo coś koło 160zł za sztuke stoją. Tu masz film jak je produkują: Polak potrafi - Odcinek 8 - S04E08 - tvn player

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba Brembo..

BMW E39 Alpina D10 Zaciski hamulcowe BREMBO 325x25 (3582765438) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ostatnio takie cos wypatrzylem. Ciekawe jakbym przerobil hamulce to jakby sie zachowywaly. Czy tez po 10 mocniejszych hamowaniach krzywizna czy to mocniejsze juz jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mi się nie poszczęściło z tarczami ATE... niestety po 2 tysiach padły, kupiłem FERODO (w intercars zapłaciłem coś ok. 700 zł, za ori w ASO gość chciał 760). jak na razie po 8 tysiącach cichutko przy hamowaniu, żadnych drgań. klocki mam TRW i też słabo pylą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...