Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

pacjent to m54 2.5 auto strasznie muli sie od dołu posprawdzaliśmy troszkę i trop zaprowadził nas do przepustnicy porozbieraliśmy i obserwowaliśmy jej prace.... wydaje sie ze jej sterowanie niedomaga i działa z opóźnieniem przez co silnik dławi sie przez chwile nim wejdzie na obroty przy powolnym dodawaniu gazu drży tylko ale sie nie otwiera nawet przy 4 tys... jak wcisne gaz nadle to otwozy sie na maxa ale z opóźnieniem i przez moment tak jak by silnik dusił sie a ovroty najpierw spadaja do 500 cos podobnego jak na tych filmikach na kompie badów zero w internecie jest pełno takich przypadków ale nikt nie pisze czy udało im sie z tym uporac czy kazde m54 tak ma?Moze aktualizacja sterownika silnika by cos pomogła?

watch?v=_nxczzvPqzs&feature=youtu.be[video=youtube;_nxczzvPqzs]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chris jezeli wymiana by pomogła to ok ale jest tego troszke w internecie i wymiana nie pomagała

koko obroty nie faluja spadaja tylko na chwilke jak szybko wcisne gaz do konca tak jak na filmiku w okolicach 11 sekundy tak sie dzieje jak nagle wcisne gaz do konca

Edytowane przez qolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disa sprawdzona

jeszcze jeden filik znalazłem od 2:10

i tutaj około 2:00 powolne dodawanie gazu nie otwiera przepustnicy pewnie jak bu chwilke potrzymał obroty doszły bu do wyższych a przepustnica nadal by sie nie otworzyła

Edytowane przez qolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moze byc bo przepustnica działała,chciałem dzis inpa skasować adaptacje tylko nie wiem czy dobrze sie za to zabrałem :bag: zrobiłem to na właczonym silniku wywaliło bład dde eml i zapaliła sie kontrolka trakcji(auto nie reagowało na pedał gazu),w inpie pokazało błąd adaptacji,jak zrobiłem to na wyłaczonym silniku to nuby sie zrobiło ale nie zauwazyłem zadnej roznicy w pracy silnika

Edytowane przez qolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73
a do czego jest ta wtyczka po jej odpieciu przepustnica otwiera sie gdy powoli wciskam gaz ale po nagłym wcisnieciu silnik całkiem sie dławi [ATTACH=CONFIG]25635[/ATTACH]

odepnij,i sprawdź w inpie błędy,powinna powiedzieć co to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj dobrałem się do mojej przepustnicy w m54 2,5 objaw mam taki że strzerzla w dolot rano na zimnym silniku gdy dodam gazu na wolnych pracuje idealnie.

Ja mam taki przypadek:

Po odpaleniu silnika i delikatnego dodawaniu gazu do ponad 4 tyś przepustnica się nie otwiera a powietrze idzie przez silnik krokowy. (Gdy jest zimny i w ten sam sposób dodaje gazu to nie strzela).

a gdy wcisne pedał gazu do końca przepustnica lekko się uchyli i przymknie się z powrotem ale powietrze cały czas ciągnie przez silnik krokowy tak powinno być?? krokowy ponoć służy tylko do wolnych obrotów w m52 2,8 było na lince i każe dodanie gazu odtwierało przepustnice.

Nie powinna chodzić tak jak na tym linku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam tak samo jak ty arbuzz, rano zachodze odpale samochod i jak wcisne pedał gazu w podłoge to strzela prycha cuda niewidy, puszcze gaz trzyma tam jakies 800obr i równiutko nawet nie podskoczy, jak powoli dodaje gazu to PRAWIE ze normalnie sie wkreca,gdy wyjdzie za niebieskie pole temp to normalnie juz sie kreci a jak rusze odrazu to szarpie ciaga samochodem... wymienilem czujnik położenia wałka wału i vanosy robiłem, zalałem paliwa 98 ostatnio znacznie sie poprawiło napewno, ale jeszcze coś go boli myslałem ze katy może przypchane nie wiem co jeszcze posprawdzac, kolejna rzecz jaka mnie drażni to to że gdy ruszam samochodem to strasznie obroty spadaja i czesto gaśnie jezdzilem innym 2.0i i zupełnie innaczej było ktos przerabiał to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam dosłownie to samo podczas ruszania obroty spadają i gaśnie.

Sprubuj delikatnie dać gaz na 2 tyś obrotów i potem mocno depnąć gaz już nie powinien strzelić u mnie tylko na wolnych po dodaniu gazu strzela.

Czyli gdyby od początku nie schodził poniżęj 2- 1,5 to by problemu nie było wcale

Edytowane przez arbuz229
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...