Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

za***isty temat :lol:

tak czytając niektóre wypowiedzi, to żałuję że sprzedałem E30 z bocianem pod maską bo pewnie bym obecne E34 obleciał :roll:

a tak na poważnie to dotychczas 170 km/h E30 M40B16, ale trochę jeszcze zapasu było. i wczesną wiosną E34 M50B25 w automacie na zimówkach 170 km/h, ale niestety tarcze powichrowane były i wahacz do wymiany czekał.. sam się nad swoją głupotą dziwiłem choć nie ukrywam, że mam ochotę na więcej.

tyle, że na obecnych walcach i skoleinowanych drogach to nie mam szans na próby poprawy rekordu :?

no a rekord życiowy to 417 km/h w audi R10 na 24 h Le Mans w GRIDZIE :P

Edytowane przez neophyte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja swoją 330CD Legnica-Wrocław mniej więcej 260, dokładnie nie powiem bo licznik się skończył. Zdarzyło mi się kilka razy...

Miałeś w niej zdjęty kaganiec? Bo normalnie przy 250 km/h większośc ma elektroniczną blokadę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółów nie znam, nawet na hamowni nie byłem nią przecież. Ale chyba z tym spadaniem prędkości maksymalnej to nieprawda, kiedyś pamiętam jakąś stronkę i było dokładnie opisane ile wzrasta prędkość maksymalna po chipie.. I coś kojarzę że o 10-20 km/h... Tutaj pierwszy z brzegu filmik co potrafi 330cd :)

Pamiętam gdzieś nawet było jak wersja na manualu leci 272 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Zabij mnie a nie wiem, byłem oczami przyczepiony do drogi bo nie nauczony jestem do takich prędkości ... Jedynie co kuknołem to że było lekko poniżej ostatniej kreski czyli 250... To nie bajka, nie mam interesu w tym by opowiadać bajki...

Warto by było to porównać bo Forest też nie ma słabej fury a przyznasz że 235 u niego a 255 u Ciebie to spora różnica :)

A orientujecie się czy do 330D montowali różne przełożenia dyfra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dyskutujecie o prędkości maksymalnej która i tak jest z góry znana. Niemcy zakładają ograniczenie na 250 km/h. Moja więcej nie chcę pojechać. A chyba nikt mi nie powie że 3.0i nie mogłoby więcej. A te +/-5km/h może nawet wynikać z tego że kolega złapał górkę przy 250 i jeszcze troszkę poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordulec, pewnie ze mam, ale widze po obrotach, ze i tak 260 by nie poszla, i tak juz jest koncowka.

I tu sie zgadzam jeszcze z kolega Trener, do takich cywilnych aut BMW na 100% zaklada kaganiec, a jesli benzyna przy 250 sie konczy, to diesel wg mnie tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Kaganiec można zdjąć , ale mi chodzi o to że mogą być różnice w przełożeniach dyfra więc co z tego że zrobisz sobie czipa na 500 koni jak i tak dyfer ograniczy Vmax do np. 240kmh .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wy tutaj coś wspominacie o prędkościach rzędu 225-235, przecież znajomy jakiś 2 lata temu sprowadził z włoch e39 530d na automacie z 2001 roku i ona już szła 230 kilka, już nie pamiętam dokładnie. Ale fakt że była perfekcyjna.. A samochód starszy, słabszy... Za to kolejnego znajomego E46 320d z 2003 roku w tej wersji 150ps nie chciała pójść więcej jak 210...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...