Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 397
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A można jakiś telefon, nazwa firmy.

Oczywiste tez jest to że podzwonie po kilku gazownikach i się dowiem z czego instalka jest i ile kosztuje :)

Jak najbardziej, tak jak Lukasz pisze. Koles jest dobry i wie co robi. Z terminami mysle ze faktycznie moze byc ciezko, ale to jedytnie moze swiadczyc o poziomie jego uslug. Podaje namiary: Artur - 505 568 514

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak kiedyś na innym forum wychyliłem się że całkowicie bez różnicy jeździ moja 540stka na gazie to myślałem że rozszarpią mnie na części... Szkoda nerwów żeby przekonywać malkontentów, oni i tak wiedzą swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie zabieram za ins lpg do mojej e39. ale czekam na instalacje lovato(produkcja landi renzo) narazie w fazie testów w lipcu będzie już niby!! to na montaż do zaprzyjaźnionego zakladu podjade!!! i wtedy zdam relacje jak i co!!!! spala mi + - 15l to napewno szybko się zwróci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czytałem artykuł na wp o oszczędności montażu instalacji itp. Jeden komentarz internauty mi się spodobał:

"Nie zgadzam się ze sposobem wyliczenia. Posiadam Daewoo Lanos 1.6 DOHC,106KM. Pojazd ma 10 lat, od początku z instalacją gazową. Spalanie benzyna 10l, gaz 10l/cykl mieszany. cykl miejski 12l LPG czyli 20% góraaaa! I teraz, tankowanie do pełna LPG (33 litry) koszt 92 zł, tankowanie benzyny 180zł. Oszczędność 90zł-1 tankowanie = 300km( w wcześniejszych latach różnica na korzyść lpg była większa). Rocznie jeżdżę niewiele, jedynie 15000 tyś km ok. 50 tankowań. Tak więc 50 x 90zł( oszczędność wynikająca z różnicy w cenie paliw) = 4500zł oszczędności rocznie! Koszty: Wymiana świec i przewodów napięcia 150zł, serwis instalacji i wymiany filtra 120zł, przegląd techniczny droższy przy lpg o 60zł, koszt dokupowanej benzyny 50zł/miesiąc. Razem 930zł kosztów na rok. rachunek 4500 - 930=3570zł zysku rocznie. Pojazd z salonu kupiony 10 lat temu za 31000zł, tak więc proporcjonalnie 10 x 3570 =35700. Proszę bardzo po 10 latach eksploatacji w różnicy cen paliw zwrócił mi się koszt zakupu samochodu, a zysk mam pewnie jeszcze wyższy, bo jak nabyłem samochód cena LPG wynosiła 1.20l a benzyny 3zł. Mam nadzieję z moim samochodem przezwyciężyć kryzys i pojeździć jeszcze kilka lat. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam wszystkich posiadaczy LPG."

Lepszej kalkulacji to jeszcze nie widziałem :)

Źródło: Wirtualna Polska - www.wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Lucius ja się z Tobą zgodzę bo moja 523 pali praktycznie tyle samo na sekwencji gazu do benzyny jeśli jest różnica to może u mnie max do 1litra ponieważ nie zauważyłem a ostatnio zimą jeżdżę spokojnie i widzę że w 11 litrach na setkę mieszczę się i to mnie cieszy :) a to że raz na dwa tygodnie wleje pb za 60zł to normalka przy odpalaniu i rozgrzaniu to spala.Mam wtryski valteki czerwone troszkę klekoczą ale delikatnie,reduktor zavoli zeta s i komputer 4gas.I jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zawsze byłem przeciwnikiem LPG ale sie zdecydowałem, jeżdże 3 rok esgi2 na kompie pokazuje ile przejechałem na gazie, przed zimą sprawdzałem to było 25000km czyli nawet licząc paliwo po 5zł a LPG po 2,5, spalanie na Pb średnia 13 na lpg 0,5l więcej 25000/100=250, 250x13=3250km 3250kmx5zł=16250zł na Pb 250x13,5=3375 3375x2,5zł=8437.5zł 16250-8437=7812,5zł 7812,5zł - 3500zł(cena instalacji) - 120(jeżdżę 2 lata czyli 2x60zł więcej za przeglądy) - 200zł(2xwymiana filtrów i przegląd gazu) = 3992,5zł czyli w 2 lata tyle zaoszczędziłem a świece przewody itp itd na paliwie też trzeba wymieniać, spadku mocy nie zauważyłem, no do tego trzeba dodać że czasem zatankuję Pb ale przecież na tym też jadę a nie spalam w miejscu więc dla mnie bez sensu to odejmować. pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Siema !

Przymierzam się do zakupu BMW E36 2.0 na Vanosie 97' ;) Sprawa wygląda tak, że ma już 6cio letniąinstalację gazową BRC - nie mam pojęcia jakie wtryski. Jako, że pewnie po mieście (po Łodzi) będzie spalać benzyny 11-13 to możliwe, że przy takowej instalacji z długim stażem spali tyle samo LPG co benzyny bądź te 20% więcej ? Mógłby ktoś opisać jak to u niego wygląda mająego taki silnik z LPG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...