Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 397
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kozin jak ludzie subaryny gazują to czemu nie M3 .... myślę że raczej nie byłoby z tym żadnego problemu żeby eMkę zagazować .... oczywiście to strzał w kolano :)

no tak subaryny - nawet fotka kiedys krążyła po forum - ale tam nie ma bezposredniego wtrysku - co zazwyczaj na starcie dyskwalifikuje silnik no i nie ma osobnych przpustnic do każdego cylindra :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę, do czego to dochodzi... Tutaj łepki 20 latkowie bujają się 750iL i nie pomyśleli nawet o gazie, a w Polsce ludzie tyrają ponad siły i nie mogą 2 litrówką jeździć bez LPG. Masakra. Ziomek dojeżdża do pracy 8km i ma 6.5litra pod maską, bo chce mieć takie auto, czemu Polacy tak nie mogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak jechalem to sluchalem wyjatkowo radia i w wywiadzie Pan Minister powiedzial, ze u nas w PL paliwo jest i tak tanie, bo na Litwie mniej zarabiaja a paliwo maja drozsze, tak samo w Czechach i Slowacji, wiec ja z tego wnioskuje jedno - dalej czekamy na podwyzki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś ten minister pier...oli, pracuję z Litwinem i wczoraj gadaliśmy o cenach paliwa, u nich 4 lity, czyli ok.4.8zł na nasze czyli tyle co u nas lub taniej. A minister jak taki mądry to może niech zacznie tankować służbowe auta którymi się buja. Nie mogę chyba tego tematu czytać, bo się tak wkur...iam że aż mnie nosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk przecież tam na Wiejskiej w tym cyrku to wszyscy tylko pier.olą.

Dzisiaj słyszałem jakie jaja wychodziły, w krótkim okresie czasu ,dotyczące płatności za przejazd AOW-kabaret.

No i info ze autostrada A4 już prawie nadaje się do tego by zacząć ściągać haracze na całej jej długości.

Do Zakopianki i Dróg krajowych chcą sie dorwać i to powinniśmy dziękować że to tylko powyżej 3,5tony będą płacić.

Nastaną czasy ze do Krakowa podróż będzie trwała 10dni bo za używanie rowera pewnie też doj.bią haracz i z buta będziemy śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę chyba tego tematu czytać, bo się tak wkur...iam że aż mnie nosi.

hehe, to pomysl Patryku co ludzie tutaj przezywaja jak slysza to pier.olenie politykow codziennie, ze nie ma mozliwosci zeby ceny byly nizsze. G.owno prawda - po prostu nie chca obnizac podatkow i akcyz, poniewaz mieliby mniejsza kase z paliw ktore kazdy nmusi kupowac zeby zyc. Kasa ktora i tak rozpier.alaja na swoje sluzbowe fury, loty, wyjazdy, chlanie i imprezy. Ja od jakiegois czasu staram sie nie wnikac w caly ten cyrk bo po prostu nie chce sie w****iac. Jest to banda zlodziei,. Kroja nas rowno i niestety nic nie jestesmy w stanie zrobic bo oni posuna jeden argument, ze zlotowka stoi slabo w stosunku do dolca i lipa. Mnie rowniez szlag trafia. Co do gazowni to tak jak pisalem, kiedys nie bralem pod uwage instalki LPG, a teraz jestem zadowlony. Rano tankowalem. Litr jakies 2,50 jesli dobrze pamietam. Benzyna 95 juz 5,15zl. Pierd.ole to rowno. I rowniez naprawde przestane sie dziwic jezeli ludzie beda zakladali instalki do M3 i porschakow. Profanacja profanacja, ale powoli dojdzie do tego, ze albo jezdzisz M3 i masz pensje 6tys na lape i sie nie profonujesz, albo cieszysz sie M3 i jezdzisz na sekwencji, wydawajac dwa razy mniej na wache. Albo co tam, po prostu kup sobie dwa samochody - jeden du.powoz, i drugi pocisk na weekendy :twisted:

Ciekawe czy jak benzyna bedzie kosztowala 8zl za litr, czy dalej ludzie beda mysleli ze junkers w samochodzie to wstyd? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroja nas rowno i niestety nic nie jestesmy w stanie zrobic

Kilka konkretnych zadym na ulicach różnych miast Polski a najbardziej jakaś okupacja gmachu sejmu w Wawie-najlepiej z koktajlami Mołotowa i będzie sraczka bynajmniej nie u nas.

Benzyna 95 juz 5,15zl. Pierd.ole to rowno.

No ja po 11.04 też ***.e benzyne i będę jej używał tylko do odpalania no i do kosiarki:)

Na ostatnich targach LPG/CNG pokazał się motorek/jednoślad zagazowany więc możliwości są całkiem szerokie.

Edytowane przez Dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po spocie zatankowalem gaz na statoil'u w krzywej. Mam zbiornik 42l (poduszka powietrzna u mnie wynosi tylko 5% - cos jest popieprz...ne - po prostu nie tankuje do pelna chyba ze jade od razu w trase), tankuje, tankuje i wiecie ile weszlo...43l - to sie nazywa cud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po spocie zatankowalem gaz na statoil'u w krzywej. Mam zbiornik 42l (poduszka powietrzna u mnie wynosi tylko 5% - cos jest popieprz...ne - po prostu nie tankuje do pelna chyba ze jade od razu w trase), tankuje, tankuje i wiecie ile weszlo...43l - to sie nazywa cud.

...nie martw się kolego, jak miałem gazolinę to takie cudy trafiały mi sie dosyc często :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z wami ze ciśnienie pompy ma znaczenie, po prostu w czasie "bezwładności" pływaka pompa wtłoczy ileś tam gazu. Jak wiadomo ten gaz jest skroplony czyli ciecz jak dobrze rozumuje. Wiec nie ma ch..ja we wsi żeby do zbiornika 42l weszło 43l. Co jak co ale ciecz za bardzo ściśliwa nie jest.

PS. Ja mam fizycznie 42l zbiornik, nie po odjęciu 20% na poduszkę powietrzną.

Edytowane przez probin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi że jednak cud:)

Masakra jak się nas kroi.

Ale czy w takim razie można zakwalifikować to jako oszustwo ze strony stacji-dowody przecież są niezbite!

Rozmawiać wtedy z kierownikiem stacji?policją?A może walić prosto w gębę bo ja tak mam zwyczaj robić jak mnie ktoś na żywca kroi.

Z kierowców/użytkowników aut jest łatwa kasa ale jak do tej pory nikt nie je.nął pięścią w stół więc krojenia ciąg dalszy będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak: Wszystkie dystrybutory (liczydła konkretnie) na stacji przed oddaniem jej do użytku przechodzą kontrolę w Głównym Urzędzie Miar I Wag. Później co jakiś czas przechodzą ponowną legalizację. Na liczydle powinna być odpowiednia informacja o tym i jeśli dobrze pamiętam, to nawet numer kontaktowy - więc, jeśli uważasz, że coś jest nie halo - dzwonisz i wyłuszczasz sprawę.

Jednak z gazem ma się sprawa tak, że w różnych temperaturach, różnie się zachowuje - chodzi mi tu o stopień jego sprężenia. Do tego dołożyć trzeba jeszcze mało komu znany fakt, że przy LPG liczydło kalibruje się dopiero po przekroczeniu 10L i nic z tym nie zrobisz (czyli - liczydło pokazuje, że masz 10,5L LPG a w rzeczywistości jest mniej... albo na odwrót).

Dodatkowo, w gazie mogą się też znajdować bąbelki powietrza (choć do tego nie powinno dojść, ale przebiegi dystrybutorów na większości stacji są znaczne i ciężko utrzymać taki sprzęt w dobrej kondycji - tu już wiele zależy od tego kto i jak zarządza stacją - a wiecie, że z tym bywa różnie).

No i wspomniane już ciśnienie pompy, temp gazu w zbiorniku + temp zewnętrzna i stan instalacji. Jeśli to wszystko nałożymy na siebie otrzymamy takie właśnie wyniki.

Innymi słowy - objętość LPG zatankowana do zbiornika w wozie może się różnić o około 5% w stosunku do tego, co pokazuje liczydło i nic się z tym nie da zrobić.

Jedyny sposób, to tankowanie na stacjach, gdzie dystrybutory zostały wymienione na nowe, które już dokładniej potrafią odliczyć ilość zlanego LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

No i wspomniane już ciśnienie pompy, temp gazu w zbiorniku + temp zewnętrzna i stan instalacji. Jeśli to wszystko nałożymy na siebie otrzymamy takie właśnie wyniki.

Innymi słowy - objętość LPG zatankowana do zbiornika w wozie może się różnić o około 5% w stosunku do tego, co pokazuje liczydło i nic się z tym nie da zrobić.

Jedyny sposób, to tankowanie na stacjach, gdzie dystrybutory zostały wymienione na nowe, które już dokładniej potrafią odliczyć ilość zlanego LPG.

Tak jak już wcześniej powiedziałem to że na różnych stacjach wchodzi różna ilość LPG zależy od:

- ciśnienia pompy

- ile zostało w zbiorniku

- temp otoczenia

To wszystko się zgadza ale tylko wtedy gdy w zbiorniku masz ustawioną poduszkę powietrzną która powinna wynosić 20% objętości butli. To właśnie zachowanie się tego powietrza powoduje zmienną ilość tankowanego LPG. Ja mam spieprzone ustawienie pływaka w butli i nie mam 20% tylko 5% (nie chce już przy tym grzebać i tak będę wymieniał butlę). Reasumując max jaki wchodził mi do butli to było ok. 40l a tu nagle wchodzi do zbiornika - 43l co jest fizycznie nie możliwe. Oczywiście nie mam się czym przejmować bo zatankowałem tam pierwszy i ostatni raz :P

Ja na odwrot. Mam zbiornik 62L, i wchodzi mi okolo 54L gazu. Tez na poczatku nie wiedzialem o co kaman a teraz si etym po prostu nie przejmuje. Najwazniejsze jest ze place za tyle gazu ile sie wlalo ;)

U ciebie akurat jest wszystko OK, masz zbiornik 62l więc poduszka powinna wynosić 12.4l czyli teoretycznie powinno wchodzić ok. 49.6l widocznie masz ustawioną mniejszą poduszkę.

W drugim aucie tez mam butlę 42l i tam wchodzi tak jak powinno ok. 30-31l, kiedyś wchodziło mniej ale źle było ustawione, poprawiłem i jest można by rzec katalogowo. W cylindrycznych zbiornikach ustawianie poduszki powietrznej jest trywialne każdy może to zrobić, niestety nie mam pojęcia jak się to robi w toroidalnych.

Edytowane przez probin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie zrobić jakąś zadymę w końcu, bo to sie nie skończy nawet na 5.5zł. Chciałbym kiedyś wrócić do Polski, ale naprawdę skutecznie mnie zniechęca to co się tam wyprawia. żeby normalnie żyć to trzeba zarabiać minimum 5tyś.zł netto plus żona drugie tyle, przy tych cenach ja nie wyobrażam sobie życia za 1.5tys. Respect dla tych którzy dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...