Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 397
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nawet sobie Mordulec niewyobrażasz jakie to byłoby poparcie.

Kilkanaście wku...nych milionów.

Władza w Polsce wyzbywa u ludzi pewnych odruchów typowych dla facetów.Jak czasem rozmawiam z niektórymi to widać że taki nie wyjdzie na ulice.

To typowe dla tego typu władzy która się boi.

Myślę że wiecie o co mi chodzi.

Robią tak by Z mężczyzny "łowcy" zrobić ciotę(sorry za wyrażenie)

a ciota nie wyjdzie na ulicę.

Panowie można wybrać i uwziąść się na jedną stację

we Wrocku i na kilka godzin ją blokować,zatankować po 10l ale na 5 podejść a 1gr i 2gr są w pełni uzanym środkiem płatniczym.

Kiedyś BCC w Brzegu zablokowało tak stację i nawet tv się pojawiło:)Pokazać nastroje kierowców a co:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz to trochę inna bajka ale również w konsekwencji sprowadza się do decyzji 1ego pierdnięcia 1go człowieka.

Benzyna jest naszym paliwem ale paliwem gospodarki jest w przerażającej większości ON a dla tego alternatywy w postaci LPG niema.

Gnębi się ludka prywatnie na Pb i gnębi firmowo na ON i w konsekwencji prywatnie ludek dostaje po d...e podwójnie bo na Pb wozi się swój tyłek a na ON wozi się wszystko inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacyś eksperci obliczyli,że 5 zeta za litr,to jest jakaś granica psychologiczna,i obroty stacji spadają o 10% po przekroczeniu(lub zrównaniu)tej ceny,więc zalecają trzymanie cen do 4,99(pocieszenie po *&^%%^)

To chyba ci sami eksperci ktorzy przepowiadaja prognozy pogody :) 4,99 czy 5,01 - owszem. W glowie masz ze albo "nie cale 5zl" albo ze juz "powyzej 5zl". Dlatego w kazdym sklepie masz ceny np 9,99 :) Ponizej dyszki robi swoje :) Ale nie wierz w to, ze 10% mniej ludzi bedzie tankowalo.

Ja mimo swojego sceptycyzmu co do instalacji gazowej w aucie to zdecydowałem się na nią i niebawem montuje.

Dobry gazownik,dobra instalacja i nadzorowanie montażu 2dniowego i będzie ok.

Ja tez kiedys bylem przeciwniekiem gazu, ale jazda po korkach i non stop podwyzszone ceny paliwa sprawily ze zmienilem zdanie, i daleko mi do zalowania. Jazda stricte po miescie, 4.0 V8 na automacie. Na sekwencji gdzie naprawde nie czuje roznicy, 100km kosztuje mnie 50zl. Na benzynie dwa razy wiecej. Mysle ze jest to dosc dobry argument, szczegolnie ze V8 ma za zadanie nabijania km wiec jest dupowozem a nie scigaczem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak tak dalej pojdzie to nawet ja chyba zmienie diesla na gaz w przyszlosci, chociaz lubie strasznie diesla i nie chodzi o spalanie tylko o charakterystyke pracy. No ale teraz to jest paranoja, za mocne auto w dieslu placi sie jak za srednie pod wzgledem mocy auto w benzynie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce straszyc. Wczoraj tankowalem i pogadalem sobie troche z gosciem. Nie wiem o ile w tym prawdy, ale mysle ze Nobody Man bedzie mogl cos powiedziec w tej sprawie. Cos zapowiadaja, ze ropa do konca roku ma byc w okolicach 7zl, benzyna w okolicach 8zl. Mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Najciekawsze jest to że bajura już praktycznie wszędzie po 4.99zł

A gazolina potaniała do 2.45zł

Jak ropa będzie po 8zł to się już z tego nie podniesiemy ... mam na myśli gospodarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans, będzie oscylować w okolicach 5zł, już teraz koncerny boją się gwałtownego spadku sprzedaży paliw w przypadku gdy benzyna przekroczy 5zł, z tego co słyszałem to robią co mogą aby było max 4,95 lub coś w tych okolicach, ceny powyżej 5zł mocno odstraszają - chyba, że koncerny się zgadają, wtedy mamy prze***ane :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Powiem tak: Plotki, to i ja słyszałem i to już w zeszłym roku.

Podstawowa sprawa - trzeba by mieć niezłe chody "na górze", lub samemu tam pracować, żeby znać prognozowaną cenę paliwa - jednak dochodzi tu do oczywistej zdrady tajemnicy handlowej, ale to już zostawmy - w każdym razie nikt na stacji nie jest w stanie Ci powiedzieć, jaka będzie cena paliwa za - powiedzmy - 3 tyg. A co dopiero pod koniec roku. Informacje na temat cen są rozsyłane drogą mailową do biur na stacjach na około 3 dni przed zmiana ceny.

W dodatku ceny paliw są - jak sami widzicie - podporządkowane w dość znaczącym stopniu sytuacji politycznej na świecie. I tu pojawia się pytanie - skąd instytucja (nazwa mi nie leży, ale jak zwał - tak zwał) zajmująca się ustalaniem cen paliw, może wiedzieć jaka będzie sytuacja u dostawców "czarnego złota" pod koniec roku?

Wniosek - tak daleko idące w przyszłość planowanie cen paliwa, jest pozbawione jakiegokolwiek sensu.

Jedyne co mi przychodzi do głowy na poparcie takich spekulacji, to podwyżki planowane przez nasz wspaniały rząd (jak na razie wiem tylko o wspomnianych już przeze mnie wcześniej - akcyza & BIOpaliwa) - jednak nie są aż tak głupi. Owszem - musimy tankować, ale w tym momencie bardziej będzie się opłacało paliwo z za granicy -> mniejsze dochody na stacjach -> mniej mamony dla skarbu państwa (a uwierzcie mi - są to OGROMNE pieniądze). Czyli strzał w kolano... Z Magnuma co najmniej ^^ I nie zapominajmy o tym, że transport absolutnie wszystkiego zdrożeje. i żeby ludzie zwyczajnie nie zaczęli zdychać z głodu musieliby drastycznie zwiekszyc Nasze zarobki. A na to ich nie stać.

Dlatego też proponuję puszczać takie deklaracje mimo uszu ;)

Mam nadzieję, że Was uspokoiłem choć trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Mnie zastanawia taka kwestia ... kiedyś dość popularne były spółdzielnie .... może to jest rozwiązanie problemu wysokich cen ?

Nie znam strony prawnej ale tak sobie pomyślałem , że niezłym pomysłem byłoby założenie spółdzielni której jedynym celem byłoby kupowanie dla osób które skupia w swoich strukturach paliwa w większej ilości i wg składek rozdzielania go ... czyli wpłacam 100zł i dostaję za to ileś tam paliwa w miesiącu , bez marży bez potrzeby zatrudniania jakich pracowników utrzymywania budynku stacji w środku miasta .... wystarczyłaby zwykła baza transportowa jak za PZPRu ... jeden dystrybutora żadnych hotdogów , punktów witaj i innych wpieniających rzeczy ... myślę że bez większego problemu cena by była niższa o jakieś 20-30groszy na litrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia taka kwestia ... kiedyś dość popularne były spółdzielnie .... może to jest rozwiązanie problemu wysokich cen ?

Nie znam strony prawnej ale tak sobie pomyślałem , że niezłym pomysłem byłoby założenie spółdzielni której jedynym celem byłoby kupowanie dla osób które skupia w swoich strukturach paliwa w większej ilości i wg składek rozdzielania go ... czyli wpłacam 100zł i dostaję za to ileś tam paliwa w miesiącu , bez marży bez potrzeby zatrudniania jakich pracowników utrzymywania budynku stacji w środku miasta .... wystarczyłaby zwykła baza transportowa jak za PZPRu ... jeden dystrybutora żadnych hotdogów , punktów witaj i innych wpieniających rzeczy ... myślę że bez większego problemu cena by była niższa o jakieś 20-30groszy na litrze :)

w dwch slowach:

KOMUNO WRÓĆ !!! :mrgreen:

...bo byly to czasu kiedy ludzie rope do rowow wylewali aby nie zanizac normy spalania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dwch slowach: KOMUNO WRÓĆ !!!
nie wiem czy to śmieszne jest, ale też tak sobie pomyślałem, na kartki wszystko było, ale kasę każdy miał, a teraz wszyscy na kredytach lecą. Mordulec trzeba by się tym zainteresować na poważnie jak to zrobić, żeby ominąć całe te złodziejskie szajki, tylko nie wiem czy ktoś by się nie wku...wił i nie podpalił całego tego dystrybutora, Polacy są zawistni bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...