Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba sobie indywidualnie podejść do tematu gazu w swoim silniku.

Jeżdząc na gazie "zarabiamy/oszczędzamy"dopiero za "jakiś czas" i teraz co się może wydarzyć z tą instalacją do tego tzw "jakiegoś czasu"

Instalacja lpg zawiera kilka elementów więc awaryjność użytkowania na Pb w normalnym trybie zwiększa sie o awaryjnośc tej instalacji lpg która może wystąpić lub nie.

Gdyby awarie elementów instalacji lpg nie miały wpływu na standardową instalację Pb to byłby duży plus dla tego typu zasilania silnika.Ale niestety tak nie jest.

Załóżmy,że uszkodzenie np mixera lpg nie ma wpływu na oryginalną instalacje Pb więc koszt naprawy to tylko mixer ale bywa tak że usterka instalacji lpg powoduje daleko idące uszkodzenia w instalacji oryginalnej Pb które unieruchamiają silnik zarówno na lpg jak i Pb.

Wystrzał gazu to w wielu przypadkach uszkodzenie przepływomierza,obudowy filtra.Aby auto znów jeździło trzeba ponieść koszty związane również z oryginalną instalacją Pb(taka sytuacja nie ma miejsca gdy nie mamy instalacji lpg)Przepływomierz w oryginalnej instalacji Pb nie jest niezniszczalny lecz zwykle zużywa sie w normalnym trybie a w lpg jest duże prawdopodopieństwo,że ulegnie nagłemu uszkodzeniu własnie w wyniku instalacji lpg.

Gdyby był jakiś system monitorujący bieżące parametry działania instalacji lpg to również byłby plus dla tego zasilania.

Kierowca mógłby odpowiednio wcześniej udać się na regulację unikając np.strzału i uszkodzeń oryginalnej instalacji Pb.Takiego systemu jednak nie ma i wielu ma strzał wogole sie tego niespodziewając.

Ja instalacje lpg uważam za pewnego rodzaju ryzyko i albo sie opłaci albo nie i przyspoży sporo nerwów a ja spokój cenię wysoko.

Faktem jest że lpg to alternatywa i bywa,że przy uszkodzeniu elementu oryginalnej instalacji Pb można kontynuowac jazde

Ryzyko zmniejsza się jeśli montujemy instalację sekwencyjną ale i wydłuża się okres w którym ta instalacja nie daje nam oszczędności faktycznej.

Nie mam u siebie instalacji lpg,silnik spisuje się dobrze a usterki jakie są wynikają tylko z normalnego trybu użytkowania instalacji Pb.

Awarie jakie miałem przez okres 5 lat nie unieruchomiły mnie na trasie tak bym nie mógł kontynuować jazdy więc pod tym względem jestem zadowolony.

Używając kalkulatora i biorąc pod uwagę koszt montażu instalacji sekwencyjnej do R6 zprzed 5 lat dalej nie przyniosła by mi wymiernych oszczędności.

Teraz koszty montażu znacznie spadły,więc lepiej się to przedstawia

Niestety użytkownik musi być wyczulony na monitorowanie pracy instalacji lpg we własnym zakresie a nie każdy ma na to czas.

Auto w większości ma się po to by nim jeździć a nie by "ciągle" się nim zajmować w znaczeniu pilnowania tej instalacji lpg.

Jeśli ktoś zakłada instalację i potem nie ma dla niej czasu to nie zarobi a straci.

Jeśli ktoś zakłada instalację i chce po pewnym okresie zarabiać to musi to wpiąć w swój grafik czasowy jak również portfelowy.

Liczb jednak nikt nie okłamie.Gaz jest tańszy a sytuacje życiowe bywa,że niejako zmuszają do tego rozwiązania.

Nie widzę powodu by negować ludzi którzy zakładają instalację lpg.

Sam jednak jej nie zakładam-jestem palaczem i dla mnie wymiernym natychmiastowym zyskiem finansowym byłoby rzucenie palenia:)

Dla niepalących pozostaje się głęboko zastanowić nad zastosowaniem lpg i jeśli wynik będzie pozytywny i świadomy to niech zakłada Lpg:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 397
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Uważam, że gaz jest zabujcą silników. Znam wiele przypadków gdzie po instalacji gazu auta zaczeły powoli umierać!!! )

A skad wiesz, ze w tych przypadkach samochod byl nalezycie traktowany? Ze oleje byly wymieniane terminowo, ze lalo sie dobrej jakosci gaz? Jak benzyne traktujesz jak smiecia, to tez ci sie rozsypie. Jak szanujesz fure, niezaleznie od tego czy jest na gazie czy nie, to bedzie cio dobrze sluzyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam e36 318 na gazie i jestem zadowolony z gazu.Mam zamontowaną sekwencję i autko pali tyle co benzyny jest dobrze wyregulowane bo dbam o okresowe przeglądy.Rocznie robię około 50tyś km i mi akurat opłaca się jezdzic na gazie a niżeli na benzynie bo oszczędzam kupę kasy na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to przelicze troszke inaczej, moze dotrze do wiekszej liczby osob,

w rok masz 6325 zielonych okocimow (w promocji w biedroce -1,99zl) tak jakby gratis

(wg przelicznika woza ) heheh :D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
w rok masz 6325 zielonych okocimow (w promocji w biedroce -1,99zl)

No i lipa bo kraj popadnie w ruine , zamiast kierowców mamy samych alkoholików , kto wywali 17 browarów dziennie i bedzie w stanie prowadzic ?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie lpg na poziomie równym zużyciu Pb to chyba ewenement.

W waszych ogolnych przeliczeniach dodatkowym założeniem jest to że instalacja lpg już jest w aucie i nie ponieśliście kosztów związanych z jej montażem,nie ma różnicy w kosztach przeglądów rejestracyjnych,instalacja pracuje przez rok nienagannie i nie wymaga regulacji,pozatym silnik startowany jest i działa wyłącznie na lpg:)

Mimo wszystko to obraz 50000km przebiegu rocznego(czy to dużo czy mało to już każdy wie ile robi rocznie km) i w tym układzie to znacząco widać różnicę i ma to sens przy czym nawet gdybyśmy byli tymi którzy ponoszą koszty montażu instalacji lpg to widać że juz w pierwszym roku eksploatacji jestesmy na plus.

Czy patrząc na temat choćby na tym forum związanym z problemami związanymi z używaniem instalacji lpg to czy założenie ze instalacja lpg jest urządzeniem bezdotykowym,niewymagającym specjalnej obsługi/regulacji działającym nienagannie i utrzymujące zużycie na poziomie Pb jest tak do konca słuszne ?

Mi nie dałaby oszczędności przez 5lat jak sobie to wyliczałem również zakładając ze będzie bezawaryjna i jedynym źródłem zasilania silnika także kluczowy jest tu przebieg jaki będziemy robić,lub kupować auto już z lpg zakładając że nie będzie potrzeby żadnej ingerencji w tą instalację.

Przy mniejszych przebiegach nie wygląda to różowo,jeśli jeszcze sami ponosimy koszty montażu lpg to uwiązuje nas to na pare lat.

Jeśli pozbędziemy się takiego auta zanim wyjdziemy na "0" to jestesmy w plecy.Jeśli pozbędziemy się takiego auta,które załużmy ze dopiero w 6 roku użytkowania przyniesie niewielką oszczędność to spadek wartości auta połknie nam tą oszczędność i nawet więcej takze tez w plecy.

Jeśli komuś w ciągu 3 lat nie zwróci się koszt montażu lpg(biorąc pod uwagę swoj przebieg)to zastanawiałbym sie nad odpuszczeniem tej instalki-no chyba że ktoś zakłada,że auta będzie używał więcej niż ten okres.

Btw.Po 10 browarkach juz chyba trzeba "ostrość regulować":))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa bo kraj popadnie w ruine , zamiast kierowców mamy samych alkoholików , kto wywali 17 browarów dziennie i bedzie w stanie prowadzic ?? :lol:

Przynajmniej korkow nie bedzie! Ale to tylo przy zalozeniu, ze wszyscy ktorzy wywala te 17 browcow dziennie nie beda jezdzili samochodem.. hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Mam zamontowaną sekwencję i autko pali tyle co benzyny jest dobrze wyregulowane bo dbam o okresowe przeglądy

To jest raczekj nie mozliwe :) ja mam E46 1.8 auomat na PB pali trasa w granicach 8-9;/100 km lpg w granicach 10-11l a i 12 l tez /100km , nawet na calkiem dobrze wyregulowanej sekwencji wezmnie od 20-30% wiecej gazu jak PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam chyba wyjątkowe szczęście co do spalaniai:)ostatnio wyszło mi 280km na 35 litrach lpg.mieszana jazda,choć z przewagą trasy(jakieś 80%)...na trasie czy jadę przepisowo, czy się śpieszę to mi około 12l wychodzi...fakt,że zazwyczaj to wygląda tak,że częśc dystansu jest ekonomicznie a część na przedstawiciela handlowego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

pytania dotyczące gazu:

- czy silnik w e46 318 ( 1,9 l. sprzed liftu) w miarę dobrze znosi gaz??

- ile teraz kosztuje sekwencja do takiego silnika?

- jaka może być maksymalna pojemność butli na gaz zamontowanej w miejscu na " zapas"??

- 318 Pb w porównaniu z 320d - duża różnica w osiągach ( głównie chodzi mi elastyczność i przyśpieszanie przy prędkościach 80-120km/h, czyli na trasie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Każdy silnik znosi dobrze gaz, ale tylko dobrze załozona sekwencje.

2. Jest to 4 - ro cylindrowa jednostka więc 2200 do 2600 jesli chodzi o sekwencje.

3. Z tego co kojarze to ok 40 l.

4. Diesel jest silniejszy, znacznie wiecej momentu i jazda 320d bedzie napewno zwawsza i przyjemniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak za 100pln robisz 400km to szok dla mnie :) bo ja w zimie za 100 peelenów

robie jakieś 220km..... latem pod 280 rzadko 300km :?

A ja za 100zl w lecie robie jakies 120km :D W tym tygodniu rowniez bede zakladal gaz bo w moim przypadku ma to jak najwiekszy sens. Wypowiem sie za pare tygodni jak nim pojezdze i bede mial jakies zdanie, ale z tego co pytalem ludzi, to wszystcy mowia ze jezeli jest dobrze zalozony to nie bedzie z nim problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam instalacje stag 300 u siebie i spisuje sie swietnie !

Wczoraj wrocilem z nad morza moja trasa z kosztami wygladala tak

Wrocław - Pobierowo

Pobierowo - Wrocław - Odolanów ( pod ostrowem ) bo musialem odwiezsc kuzyna i moja panne

wyszlo mnie 300 zł za lpg :) predkosc sie wahala miedzy 80- 140 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebralem samochod z nowa sekwencja BRC. Butla w kole, wlew w wlewie od paliwa. Powiem szczerze, ze jestem milo zaskoczony, chodzi naprawde dobrze i nie czuje roznicy miedzy jazda na benzynie a jazda na gazie. Wiem wiem, instalka itd itd. No i co, instalka, ale dzisiaj zatankowalem 60L za 140zl.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co wozu czy to nie jest wspaniałe ? zalewasz 60L paliwa i placisz jedyne 140 zł ?? :) mozesz poszukac tanszego gazu i dobrego :) ja np tankuje za 2,04 zł i jestem zadowolony z tego gazu kiedys zatankowalem tanszy gaz pod ostr wlkp i ledwo wrocilem do domu ale tu jest tanio i fajny gazik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...