Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mordulec

To zaraz znajdą usprawiedliwienie że baryłka potaniała ale złotówka straciła do dolara :/

Dopóki w kraju nie wybuchną protesty albo jakieś zamieszki to cena swobodnie może zwyżkować do 6zł albo i lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 397
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Za benzynę płacimy mniej, niż 2.50

Ropa tanieje, le złoty słabnie - i już jest powód, żeby nie obniżać ceny. Problem tylko polega na tym, że spadek ceny ropy jest znacznie większy, niż spadek wartości złotego - ale naród przecież jest głupi i się nie kapnie, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie, zeby 23 lutego ropa byla tansza niz zwykle szczerze mowiac... A tutaj z tabelki wynika, ze najnizsza cena w ostatnim czasie.

Ale faktycznie, wahania cen nie sa az tak duze, przynajmniej tak mi sie wydaje, tylko u nas cena sie trzyma wysoko, dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Dzisiaj jak jechaliśmy razem z Polą rano to normalnie lekkiego szoka przeżyłem gazolina 2,38zł .... a bajurka i ropa niestety w okolicach 4,95zł

Aha stacja Petrochemii Płock na Krzemienieckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

I pomyśleć że 2,50zł idzie dla koncernów , sprzedawców i pośredników .... a drugie 2,50zł idzie do skarbu państwa .... masakra .... żeby z tej kasy faktycznie jeszcze coś było robione a tu **** wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz ze sto razy mowilem i zgadzam sie z tym w 100%, bykloby zupelie iaczej gdyby u nas inaczej sie zylo mimo tych wysokich cen. Tak jak np w Szwajcarii. Podatki maja wielkie, ale za to maja cala sluzbe zdrowia taka, ze nikt sie niczym nie musi przejmowac, drogi maja jak blaty na stolach i ogolie wszedzie jest czysto i nie ma do czego sie doczepic. A u nas paliwo jakby ze zlota bylo, podatki sa niemale, do tego jeszcze dorzyucili nam podatek belki kilka lat temu, podatki od nieruchomosci maja isc w gore, VAt wiekszy od tego roku i wyczytalem gdzies ze docelowo daza do 25%, ale nic nam nie daja w zamian. Sluzba zdrowia to kpina, drogi sa porozpierdalane i jedynie co potrafia zrobic to latac dziury..i to tez kiepsko im idzie bo te laty starcza na sezon. Nie wiem jakie *****y rzadza tym krajem za przeproszeniem, ale ogolnie ja juz nigdy nie zartuje ze ktos jest sto lat za murzynami, bo to tak jakby homoseksualista walil dowcipy o homoseksualistach - inaczej mowiac - to my jestesmy sto lat za murzynami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie Polska, ceny zachodnio-europejskie (a nawet wyższe), a zarobki rodem ze wschodu :(

masz na myśli rosyjskich multimiliarderów?:)

gdyby wyjście na ulice coś rzeczywiście miało dać,to podpalam pochodnie,ale...obawiam się,że w ten sposób nie dałoby sięwpłynąć na decyzje długofalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nie chcę denerwować, ale wkur...a mnie też pieprzenie polityków jak to jest zaje...ście w Poslce, ludzie się budują, kupują ziemię, itd., ale że 2 miliony z tych ludzi to tacy jak ja, na stałe mieszkający za granicą, a pompujący kasę w Polskę to nikt nie mówi. Rocznie wydajemy w tej naszej "ojczyźnie" kilkadziesiąt tysięcy zł., a rząd pieprzy że tak jest wspaniale, bo ludzie tyle wydają pieniędzy. Za każdym razem jak jesteśmy w Polsce to trzeba pomóc rodzicom, bo z takich emerytur to mogą jedynie rachunki zapłacić, a na życie to muszą dorabiać, przecież to chore, ludzie którzy całe swoje życie zapier...lali teraz na koniec powinni odpoczywać, zwiedzać świat, a oni muszą gdzieś dorabiać żeby mieć na jedzenie. Kiedy ktoś coś zmieni w tym kraju??

Edytowane przez E34-Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Mordulec

Niestety ale 5-tka z przodu zrobiła się już chyba wszędzie standardem .... ludzie nie wyszli na ulice więc podwindują jeszcze trochę cenę :/

Masakra .... niestety ale gazolina to chyba jedyna alternatywa w tej chwili żeby tanio jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazolina to chyba jedyna alternatywa w tej chwili żeby tanio jeździć

Ja bym powiedział ,że to jedyna aletrnatywa by nie tanio a chociaż przyzwoicie "kosztowo" jeżdzić bo to co teraz się dzieje to przegięcie pały z tą benzyną i ON.

Dlatego 11 ego kwietnia wstawiam STAG 300 6/+ ISA2 by oszczędzić sobie nerwów.

Kiedyś widziałem porównanie ile km za pensję mieszkańcy europy pokonują i Polacy są w ciemnej du..e

Patryk w Norwegowni na dwa samochody wydaje w ciągu miesiąca 1/15 pensji(dla 1ego auta można przyjąć 1/30)Niemcy 1/15 ew 1/10 a Polak 1/4 , 1/3

Nie chcę drążyć dalej tematu bo mnie krew zalewa.

W 1997 roku po raz pierwszy zatankowałem swojego malacza i cena paliwa utknęła mi w głowie do dzisiaj 2,57 pln/L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział ,że to jedyna aletrnatywa by nie tanio a chociaż przyzwoicie "kosztowo" jeżdzić bo to co teraz się dzieje to przegięcie pały z tą benzyną i ON.

Dlatego 11 ego kwietnia wstawiam STAG 300 6/+ ISA2 by oszczędzić sobie nerwów.

Kiedyś widziałem porównanie ile km za pensję mieszkańcy europy pokonują i Polacy są w ciemnej du..e

Patryk w Norwegowni na dwa samochody wydaje w ciągu miesiąca 1/15 pensji(dla 1ego auta można przyjąć 1/30)Niemcy 1/15 ew 1/10 a Polak 1/4 , 1/3

Nie chcę drążyć dalej tematu bo mnie krew zalewa.

W 1997 roku po raz pierwszy zatankowałem swojego malacza i cena paliwa utknęła mi w głowie do dzisiaj 2,57 pln/L

zakładaj DZIKI zakładaj a ja bende po tobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pociągne temat z ciekawości - wiem że M3/M5 nikt nie gazuje(profanacja), chodzi mi o luźna dyskusje - ale czy do M3 da się to zrobić z technicznego punktu widzenia? tam są osobne przepustnice na każdy cylinder z plastikowym airboxem i chyba bezpośredni wtrysk benzyny? Jak sądziecie? Pomijam sprawe parownika, który musi wyrobić bo wiem, że są bardzo wydajne parowniki gazu. Ja osobiście strzeliłbym sobie w głowe niz zagazował serię "M" ale chodzi mi tylko o teczniczną mozliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...