Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

siema,słuchajcie,mam taki problem,już czwarty raz w tym roku będę robił alternator,

1.łożyska,szczotki,tuleje , OK to się zużywa

2.minęło dwa miesiące-regulator napięcia,

3.miesiąc- wirnik-przebicie,wymieniony

minęło półtora miesiąca,dzisiaj wsiadam,brak ładowania,k.....a,co znowu,przecież on jest teraz prawie nowy(obudowa stara),a tak poważnie,może być jakaś przyczyna,że tak siada?mechanik pewniak,może wiek?'99r.ori,pytanie_bmw,auto dwulitrowy touring,benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź rurę od chłodzenia alternatora i rolkę alternatora pod pasek wieloklinowy.

Pasek lekko wibruje?zobacz też jak leży pasek na rolce prowadzącej a poznasz to po śladzie po pasku na rolce prowadzącej.

A może masz problem ze wzbudzeniem altka-jak zachowuje sie kontrolka akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,wymontowałem i jutro odbiór,chyba wiem o co biega,pocą się wężyki płynu od wspomagania,niewiele,ale?mogło kapać?płynu ubyło minimalnie,alternator był czysty,po płynie powinny być plamy,swoją drogą,ktoś walczył z tymi zaciskami pod zbiorniczkiem płynu,da się to poprawić?

dziki,wszystko to jest ok,ale dzięki,jeśli to przez płyn,tazunio był bliżej,a mechanik ma wpi......dol,po drugim demontażu powinien to stwierdzić,ja dzisiaj wyciągałem sam i od razu to wyczaiłem,zresztą,od drugiej naprawy wszystko idzie na reklamacji,tylko dzisiaj sam wyciągałem,żeby mieć na rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te opaski pod zbiornikiem są oryginalne a do nich potrzeba specjalnej zaciskarki.

Jak jest miejsce to dołóż taką zwykłą opaskę skręcaną na śrube jako drugą-powino pomóc troche na to pocenie.

Z drugiej strony jeśli jest tylko pocenie to jeśli zrobi sie po jakimś czasie ewentualna kropla płynu to raczej trzyma sie węza i po nim spływa do samego dołu.

Chyba źe faktycznie masz tam już chlapanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te opaski pod zbiornikiem są oryginalne a do nich potrzeba specjalnej zaciskarki.

Jak jest miejsce to dołóż taką zwykłą opaskę skręcaną na śrube jako drugą-powino pomóc troche na to pocenie.

Z drugiej strony jeśli jest tylko pocenie to jeśli zrobi sie po jakimś czasie ewentualna kropla płynu to raczej trzyma sie węza i po nim spływa do samego dołu.

Chyba źe faktycznie masz tam już chlapanie.

a nie można po prostu zdjąć tych opasek,a założyć zwykłe,śrubowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,no to zrobione,stawiałem na diody,ale nieeee,zapomniałem o stojanie,że może się spalić,no to mam alternator nówke,w tym roku wymienione wszystko...

a tak w temacie kapiącego płynu od wspomagania,jest mało miejsca żeby dołożyć opaski,ja po prostu zdjąłem stare i dałem nowe,śrubowe,i jest super,zrobiłem troche kilometrów i suchutko,tak że ,jak by ktoś miał z tym problem to śmiało polecam taką operacje

Edytowane przez dirty.73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

słuchajcie,znowu go trafił szl....,a z nim mnie,wywaliłem go totalnie,dałem inny,co się okazało-po PORZĄDNYM sprawdzeniu wyszło,że ma zwarcie na obrotach,cokolwiek to znaczy,

koleś powiedział,że poprzedni "fachowcy" co go robili,nie sprawdzali go na wysokich obrotach,na niskich pracował normalnie.Mówił ,że to nie do zrobienia po prostu będzie palił podzespoły,tak jak to było.Tzn.możliwa regeneracja,ale koszt ok.500PLN,ale nie do zrobienia w sensie wymieniam część i jadę.W sumie sam nie wiem o co w tym chodzi,ale by się zgadzało,twierdził,że wymieniając jedną część na nową,paliło inną,słabszą,starszą i tak po kolei.Mam nadzieje ,że to już koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...