Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam bardzo nietypowy problem z moim drugim autem mianowicie audi a4 b6 ze skrzynia manualna. pisalem juz na innych forach audi ale tam sa jakies ciemniaki i wszyscy mowia ze trzeba do serwisu zobaczyc zeby cos nie popsuc, a zawsze wy mi dobrze radziliscie w sprawach mojej e46 wiec licze ze i teraz mnie nie zawiedziecie. problem jest ze sprzeglem a mianowicie czasem potrafi sie zaciac pedal od sprzegla i nie odbija do konca np wcisne go do konca i zostanie albo zatnie sie w polowie i musze go noga pociagnac do konca pozniej chodzi normalnie ratujcie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło jest hydrauliczne więc obstawiałbym wysprzęglik przy skrzyni biegów. Używkę wyrwiesz za jakieś 50 zł. Zacząłbym od tego. Miałem kiedyś podobny problem w Celice. W zbiorniczku płynu hydraulicznego padły takie gumowe zaworki. Nowe kosztowały 30 zł, po wymianie problem więcej nie wystąpił. Zanim pojedziesz do serwisu sprawdź podstawowe elementy ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wysprzęglik ci pada albo przewód który do niego dochodzi nie ma szczelności , musisz sprawdzić jaki jest stan płynu i czy nie ubywa , na szczęście dostęp w razie draki jest w miarę normalny więc bez serwisu powinno się obejść a w każdym bądź razie bez wyspecjalizowanego :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co zrób pewien eksperyment :

Podjedz sobie na jakis wiekszy plac rozpedz się tak zebys chociaz miał z 40-50kmh i zrób pełny skręt w lewo (180 stopni) czyli zawróć i przy wyjściu z tego nawrotu wcisnij sprzegło , to samo powtórz dla skrętu w prawo.

Podobny patent miał znajomy w passacie i jak sie okazało nie była to wina sprzegła , wysprzeglika , płynu , tylko luzu na wale silnika mianowicie przy skręcie całość sie przesuwała (wiem brzmi abstrakcyjnie) ale rzeczywiscie objawy były takie ze przy skręcie bodajże w lewo i wcisnieciu sprzegła zeby zmienic bieg , pedał zostawał w połowie drogi.

Warto to sprawdzic zanim wybierzesz się w dalszą podróż po mechanikach :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym co radzą koledzy, sprawdź organoleptycznie (czyli popatrz i pomacaj ;)) pedał sprzęgłą czy czasami tam jest wszystko ok...

ja bym leżał od razu na podłodze :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...