Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Vitka wszystkim w te zimowe dni :lol: mój problem polega na zlokalizowaniu gdzie moja fura gubi prąd z akumulatora :xszukałem różnych tematów na forum ale nic z tego :cry: czytałem o '' jeżyku '' fakt wentylator działa to wyciągnąłem bezpiecznik i nie brzęczy ale prąd gubi , proszę o wpisy aby w sprawie tej było jak najwięcej przyczyn aby nie szukać godzinami.

czy stojące auto 5 dni musi zgubić prąd? [wyciągnięty bezpiecznik od ''jeżyka'']

wszystkie rady w cenie

NIECH PRĄD BĘDZIE Z NAMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

A próbowałeś zapakowac inny akumulator ?

Względnie odłącz aku od klem , naładuj na maxa prostownikiem , zmierz napięcie .... i po tych paru dniach zmierz napięcie ponownie , możliwe że w akumulatorze zwarły się cele i będzie się sam rozładowywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
akumulator nowiutki

To akurat w tym przypadku o którym pisałem nie ma znaczenia , zwarcie cel moze nastąpić w każdym momencie eksploatacji , czasem wystarczy wpaść w jakąś większą dziurę i kłopot gotowy ....

Tak jak pisałem sprawdz multimetrem po naładowaniu akumulator .... i powiedzmy po 24 godzinach znowu sprawdzić napięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki załaduje aku...i na noc odłączę i zobaczę czy odpali bo do sprawdzenia nie mam sprzętu

zależy mi na znalezieniu przyczyny ponieważ otwieranie jest elektryczne aku.. w bagażniku i filozofia z otwieraniem auta jak się rozładuje

ale proszę o jeszcze sugestii w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna moja mała uwaga co do wentylatora - u mnie po wyłączeniu bzyczy "coś" w panelu klimatronika, ale podobno tak ma być i po kilkunastu minutach przestaje (przewietrzanie, czy coś...). Jak otworzę samochód z pilota, to też bazyczy (ponoć zaczyna jak nacisnę przycisk pilota). Jak na razie nie mam problemów z odpalaniem nawet jak Buńka postoi kilka dni bez jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, co te auta ostatnio tak bzyczą? :) moja niunia też bzyczy tylko ewidentnie przy panelu klimatronica, tak jak NetSerwer'owi. Forest pisał że to jeż, trzeba go wymienić, ale jak obie bzyczy przy alternatorze to nie mam pojęcia. Regulator napięcia będzie jakoś od tyłu alternatora, ale żeby bzyczał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem o jeżu od jeża wyjąłem bezpiecznik i cisza ale aku.... padał więc szukałem gdzie zwiewa prąd ale przyłożyłem ucho do alternatora i było słychać coś jakby lekki szmer odłączyłem kostkę tą z tyłu alternatora i przestało teraz sprawdzam czy aku zaliczy wyczerpanie czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...