Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Zainwestowałem właśnie w interfejs diagnostyczny ODBII do E39 i mam pytanie, jak z niego korzystać. Oczywiśtości typu "zainstaluj soft i podłącz do kompa złącze" są oczywiste :-P Ale co z samochodem? Podpatrzyłem, gdzie jest złącze diagnostyczne jak byłem w serwisie. I teraz:

1. Kiedy podłączyć się pod złącze? Jak samochód jest wyłączony/ włączony / kluczyk w położeniu X?

2. Czy soft ma być odpalony podczas podłączania do samochodu, czy odpalić go na kompie dopiero po podłączeniu do gniazda?

3. Na co zwrócić uwagę podczas pracy z softem?

4. Czy gdzieś siakiś manual znajdę w tym temacie?

Będę wdzięczny za uwagi osób zaprawionych w tych bojach <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Podłączasz wszystkie kabelki

2.Przekręcasz kluczyk w pozycję przed ostatnią czyli zapalone wszystkie kontrolki

3.Odpalasz sofcik na kompie

4.W zależności od interfejsu/soft jak już się połaczysz z kompem , można odpalić auto i diagnoza w wersji LIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mordulec!

a masz w ogóle wtyke OBDII w samochodzie?były montowane od'99r.,u ciebie będzie wtyka pod maską na 20 pin,tak więc potrzebujesz przejściówki OBD-20 pin

Jedzie wszystko, włącznie z przejściówką :-)

A co do softu, to na razie sobie jakiś szukam... Jakieś sugestie w tym temacie macie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z 98r wrzesień i mam OBD II

możliwe,ale i tak w wersjach z dwoma gniazdami(też tak mam)trzeba podpiąć się pod maskę,wtyka w kabinie nie ze wszystkimi sterownikami się łączy-Net ja jestem zadowolony z INPY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej walnąć sobie stare gniazdko z wolnymi pinami?? Nie wiem jaki masz kabel, ale jeżeli wziąłeś OBDII od Viakena to jest sznsa że zepniesz to też z Oplami i VW AG. jest super spis gdzie w którym modelu i roczniku znajduje się gniazdo diagnostyczne i można jechać po kolorach kabli bez problemu + dodatkowe pifko od fałwejowców i oplarzy...

podeślij maila na PW to Ci wyślę to zestawionko gniazdek...

Edytowane przez beaver79
kiepska pamięć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Mam już INPE i czekam tylko na paczkę z kablami. Coś czuję, że mnie lepsza połówka pogoni, jak tydzień będę siedział na parkingu z kompem na kolanach.

Jeszcze jedno pytanie: CZEGO NIE WOLNO robić z kompem, lub jakie są największe zagrożenia przy takiej zabawie? O czym bezwzględnie pamiętać trzeba podczas pracy z kompem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane i uzywam czasem ale nie wszystko jest co chcialbym i tylko E46 a swoja E39 musze czyms innym podpinac, ale juz zamowilem sprzet nowy i tam bedzie wszystko czego oczekuje ;) Dzieki ;) a z tym zainstalowaniem to na pewno jak bedziesz miał furke to bedziesz sie interesował i zainstalujesz sobie i pewnie mi jak nie bede jeszcze mial tej INPY bo to mądry program. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie,czemu sondy mają takie dziwne wskazania?nie pokazuje żadnych błędów,tylko takie dziwne wartości napięcia[ATTACH=CONFIG]3126[/ATTACH]

pencil.png

Trochę to offtopic, ale wybaczam :-) Zerknij tutaj: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=145089 może coś Ci to pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam inpe w miarę nowa i widzi prawie wszystkie modele aut do tych których nie widzi trzeba by było zrobić aktualizacje plików. Mam już trochę czasu interfejs i parę rzeczy umiem porobić więc jakbyście mieli jakieś pytania to zapraszam. ( do AUDI VW SKODY I SEATA też posiadam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

[ATTACH=CONFIG]14063[/ATTACH]instalacja tego,to dopiero zabawa,ale i możliwości fajne,można zmieniać softy silnika,skrzyni,może kiedyś spróbuje,ale na razie,to tylko ustawienia Car&Key,bezpieczne,i bardzo łatwe.program sam pokazuje,co można zmienić w danym aucie,jedno wciśnięcie guzika,i zmiany zapisane.Program to Progman SSS v_33

jedyny problem,to trochę ciężki-ponad 20 giga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...