Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w tym silniku wymienilem odme i bylo git

a nie uwazasz ze brakuje mi jednego elementu ?:) pamiętasz jak to wygladalo u ciebie ?:)

mozna zauwazyc ze u mnie filterek jest bez zadnej obudowy, jak w m57. na allegro mozna kupic do m57(filterek bez obudowy) i m57n(filterek w obudowie), moze poprzedni wlasciciel sie ***nal ;)?! ale jednak pasuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, ciągne temat dalej...

Filtr odmy kupiłem nowy, duzo nie kosztował bo 60zł, wymiana banalna z reszta nieważne... Dymi dymi dalej dymi...

Stwierdziłem ze trzeba zaglądnąć głębiej, no to egr i dolot... po odkręceniu egr-u - wielkie oczyska i ujżałem syyyyf... no to mysle - czyścimy, intercooler, węże, egr, kolektor. Wyczyszczone ładnie super srodkiem SPEC oraz benzyną i PURem z calcium - dobrze działa na paznokcie. karszer na max cisnienie i wyszlo calkiem calkiem, do nowosci nie udało mi się wyczyscic. wrażenia z 2 wieczorów roboty:

-Okazało się, że nie ma klapek - ktos kiedyś je zdemontował

-w układzie dolotowym było troche oleju, mysle ze turbo podlewało, albo z odmy

- EGR zapieczony - nie działa, w ogole był odłączony

- po złożeniu wszystkiego dymił baaaaaardzo mocno przez kilka minut, później wszystko wróciło do stanu sprzed rozbiórki.

nie uzyskałem nic wymianą i przeczyszczeniem, oprócz tego, że przy odpaleniu na zimno, puszcza chmurę :) no i przy dodaniu gazu (tak jak na filmie wyżej).

dsc0454id.jpg tak wyglądał egr

dsc0467i.jpg Nowy filterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś z ciekawości sprawdzałem u siebie odmę i zamiast filterka był separator, rok na nim był wybity 2007 także ktoś zmieniał, ponoć nowszy wynalazek niż filterek więc dziwi dlaczego nie założyłeś separatora ;) U mnie też czasem potrafiła przykopcić, zwłaszcza jak pozamulałem ją trochę w mieście, to potem jak depłem to wyrzuciła troche czarnego dymu. Ale to diesel, więc to chyba normalne... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...