Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Pisałem już tu wcześniej o tym jak to mi turbina ciągnie słabo i tylko do 3 tys i dalej nie idzie . Do tego kopci na czarno. Czasami chodzi normalnie przez cały dzień ale rzadko. Dodam że 2 razy dolałem mixolu i auto chodziło normalnie przez 2 dni a potem znów to samo. Tak jak mówiłem czasami mam tak że jak trochę pojezdze to tak jak by cos mu odbilo i zaczyna normalnie chodzic lepiej ciognie i dalej niz 3 tys. Ale rano znów to samo. I teraz tak byłem na kompie pokazalo taki błąd układ początku regulacji wtrysku. Mechanik stawiał na pompę, ale przy rozbieraniu wyjęli wtryski i dali do sprawdzenia okazało się że 2 leją i zregenerował mi gościu, ale mechanik mówi żeby wyjąc jeszcze tą pompę i sprawdzić puki jest rozebrany bo jak złozy i bedzie to samo i znów ile rozbierania i dodatkowe koszta dochodzą. Jak wy myślicie czy to mogło byc od tych 2 lejących wtrysków? czy morze cos byc z pompą? czy morze jeszcze cos innego????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w BMW ale w silnikach TDI z koncernu VW jest takie cos jak elektrozawor sterujacy praca turbiny i jest bardzo awaryjny, do tego dochadza wszytskie podcisnienia za pomoca ktorych ten zawor steruje turbina

podcisnienie generuje standardowo servo

ale tak jak pisalem - to przyklad z silnikiem z innego koncerny, BMW moze miec inaczej rozwiazane sterowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kopcenie na czarno to owszem może być to również wina pompy, ale jak nie złożysz to się nie dowiesz czy problem już jest rozwiązany czy nie. Zapytaj kolesia ile to jego dodatkowe rozkręcanie by kosztowało i wtedy podejmij decyzję czy składać czy najpierw dla pewności zregenerować pompę. Ogólnie jeżeli pompa jest ori to całkiem możliwe, że kwalifikuje się do regeneracji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tazunio: tak w bmw również jest ten zawór podciśnienia turbo i egr 2 takie same, były podmieniane miejscami i to samo.

JARO-D1: Koleś właśnie powiedział ze teraz jest rozebrany i aby pompę wyjąć nie ma dużo roboty, a jak złoży i to nie będzie wina wtrysków to znów będzie trzeba rozbierać od nowa i większe koszta będą. Więc chyba myślę żeby wyjął tą pompę i dał do sprawdzenia i będę wiedział jak jest walnięta to wina tego a jak dobra to raczej te wtryski które są już zregenerowane.Dodam jeszcze żę sprawdzał turbo i jest dobre .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no mówił już wcześniej Forest właśnie ale u niego odraz komputer pokazał ze coś z pompą paliwa a u mnie pokazuje układ początku regulacji wtrysku. Nie bardzo wiem co to znaczy, tak jak mówiłem 2 wtryski laly i zregenerowałem ale jeszcze wyjmie tą pompę wtryskową i sprawdzi. A program robiłem zimą w londynie jak byłem nią:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest: No właśnie już dawno bym podjechal do tej firmy bo czytałem właśnie o tej diagnostyce ale do Wrocławia mam ponad 300 km bo jestem ze Skierniewic. Dzisiaj gościu wyjął tą pompę i ma zawieść do sprawdzenia no i zobaczymy. Szczerze już mam dosyć tego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest: No do siemanowic tesz mam 250km ale dzisiaj wyjęli tą pompe i ma zawiesc do sprawdzenia i jak nic nie pomoze to mysle ze chyba zabiore fure i udam się do wrocławia do tej firmy Jetronik na tą diagnostykę i będę wiedział co i jak i morze zrobią na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa w zbiorniku przelewa z jednej komory do drugiej był by problem z odpalaniem wiecej go chipuj to nie zycze by wał korbowy pękł już mam drugi taki przypadek.a co do pompy to nie sprawdzaj jesli 2 wtryski lały to wystarczy by silnik kulał tak jak piszesz mialem taki przypadek w oplu dti po regeneracji lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa w zbiorniku przelewa z jednej komory do drugiej był by problem z odpalaniem wiecej go chipuj to nie zycze by wał korbowy pękł już mam drugi taki przypadek.a co do pompy to nie sprawdzaj jesli 2 wtryski lały to wystarczy by silnik kulał tak jak piszesz mialem taki przypadek w oplu dti po regeneracji lala

No 2 lały ale już gościu mi zregenerował ale wyjął tą pompę do sprawdzenia ma zawieść w poniedziałek. Daj borze żeby to bylo od tych wtrysków to bym skakał do góry heh.

Z odpalaniem nie mam żadnych kłopotów za każdym razem, tylko tak jak mówię czasami tak jakby coś mu odbiło i jak trochę pojeżdżę to tak jak by coś się przeczyściło i ciągnie lepiej, ale przez noc postoi i to samo do 3 tys i mogę sobie wciskać pedał to podłogi a on nie idzie. Sam nie wiem co o tym myśleć już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak myślę bo jak czytam to wszyscy którzy mieli kłopoty z pompą to mieli kłopoty trochę z odpaleniem a u mnie nie ma żadnych za każdym razy pali normalnie. W poniedziałek gościu ma jechać do lodzi z tą pompą na sprawdzenie i poczekać żeby właśnie nie zrobili tak ze po dwóch dniach powiedzą ze coś wymienili a było wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyjęli tą pompę, dzwonił do 2 gości którzy zajmują się pompami ale jak na złość tymi akurat nie. Gościu mówił, ze chyba spróbują złożyć go i sprawdzić bo morze faktycznie to było od tych 2 lejących wtrysków, dodam ze 1 z tych 2 był ten sterujący z kabelkiem. A tak na marginesie, wie ktoś gdzie sprawdzają i regenerują te pompy VP44???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj dzwoniłem do Sochaczewa do serwisu bosch to za sprawdzenie biorą 250 zł a za robociznę zależy co padło ale powiedzieli ze 2000 tys najmniej. Zadzwoniłem jeszcze do warszawy bodajże na ulicy Jordanowskiej jest gościu dobrze robi i pytałem się ile za sprawdzenie to powiedział 150 zł ale powiedział żeby naprawdę dobrze sprawdzić to zdało by się rozebrać i powiedziałem mu jakie są objawy to powiedział ze raczej to nie od tych wtrysków tylko prawdopodobnie tłok w pompie się zatarł no i za regeneracje 1600 bierze. Zabrałem pompę od mechanika i chyba jutro pojadę do tej Warszawy żeby wkońcu coś z tym zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...