Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem jak w temacie. Mianowicie mam drgania i szarpanie przy ruszaniu z jedynki. Występują na zimnym silniku, rzadziej jak jest już ciepły. Miał ktoś już z Was taki problem? Zastanawiam się czy to koło dwumasowe czy sprzęgło. Pomóżcie:)

Edytowane przez Kaziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo dwumasowe niekoniecznie , szkoda ze nie wsluchales sie w prace silnika . czasami jest tak ze na zimnym silniku pracuje jak metlowa plytka ktora chalasuje .... postaraj sie narazie o podstawowe wymiany potem sie zaglebiaj, a probowales ja przegonic tak porzadnie ... moze cos ci w ukladzie siedzi ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no próbowałem. Mam ten problem dłuższy czas już ale nie miałem jakoś czasu żeby się tym dokładniej zająć. Używam auto na codziennie i trudno mi zostawić u mechanika na dłużej, a nie chciałbym wymienić czegoś czego nie trzeba. Kumpel jeden ma podobny problem i mówił mi że to koło dwumasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz to tez tak na slowo nie mozna wiedziec wszystkiego . trzeba posluchac i zobaczyc w czasie jazdy. jak masz jakiegos znajomego mechanika niech sie z toba przejedzie i oceni . w sumie to byle mechanik nie powinien ci robic z tym problemu zeby ocenic sytuacje. .. w zasadzie to te drgania sa non stop czy tylko przy ruszniu czy probowales jechac powoli by je wyczuc czy tez jest to na 1 biegu czy na wszystkich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko przy ruszaniu po prostu zaczyna szarpać i drgać. Na wyższych biegach nie ma, chyba że jade na wyższym biegu niż powinienem ale to normalne bo za niskie obroty jak na dany bieg. Te drgania są podobne, tyle że szarpie dodatkowo przy ruszaniu. Jak jade na 4 biegu to też czasami mi się zdaję że coś stuka, ale może to tylko przesłyszenie;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie też tak myślałem;p ale nie zawsze są drgania. Dzisiaj rano (zimno) żadnych drgań i szarpania. Nic nie stukało, przysłuchiwałem się, żadnego metalicznego odgłosu. Głównie chodzi mi o szarpanie. Gdyby to były poduszki to zawsze by mi drgało raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie by było:) ja jestem we wrocku poniedziałek wtorek czwartek i piątek. Podaj dzień i godzinę jaka by Ci odpowiadała a ja postaram się dopasować:) tylko mam nadzieje że jak się spotkamy to auto nie będzie w porządku chodzić;d bo na złość może być wszystko ok;d

Edytowane przez Kaziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece zarowe w jakim masz stanie???

A co mają do tego świece żarowe ??? Takie objawytakże miewam czasami i nie wiadomo co to może być , ja podejrzewam tłumik drgań (łącznik gumowo metalowy pomiędzy wałami) ale słyszałem też że jest to uzależnione od pogody , wilgotności temperatury otoczenia i oczywiście jakości paliwa , tego czego rząda komp dla silnika w danym momęcię a tym co dostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...