Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj zaświeciła się kontrolka akumulatora,sprawdziłem stan aku i miernik pokazuje 12,5V po włączeniu silnika pokazuje 14,1 czyli prawidłowo,więc dlaczego świeci kontrolkapytanie_bmw Dodawałem gazu ale nic to nie zmieniło,odłączyłem aku na pół godziny i nic,może jakiś przekaznik.Problem dotyczy BMW e39 525tds 97r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Alternator to skomplikowane urządzenie i lubi robić psikusy. Też to przerobiłem . Jak okazało się zwarcia dostał regulator napięcia, pomimo iż wskazywał ładowanie świeciła się kontrolka ładowania. U mnie wprawdzie czasami gasła, ale ja od tego bym zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

aro możesz powiedzieć jaki masz akumulator? bo mi ładowanie pokazuje max 13.7 bodajże, przy odpalonym silniku, równo rok temu kupiłem nowy aku centra futra 92 jakoś tak chyba i wiem że jest większy niż ma być do tej bmw, może temu tak jest bo alternator nie da rady go doładować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13,7V to trochę mało. Powinno pokazywać w okolicach 14-14,2 na włączonym silniku.

ojtamojtam,odkąd pamiętam pokazuje mi 13,7/13,8 i nigdy problemów nie miałem(z tym alternatorem),pewnie,że lepiej by było tak,jak piszesz,ale nie jest źle i tak jak u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawie się elektryką itp... i szczerze mówiąc to rzadko spotykam auta które mają ładowanie ponad 14V.

13,6 - 13,8 to i tak dobry wynik na obciążeniu i z aku na pewno nic się nie stanie, żywotność wiadomo że troche spadnie, ale przeciętny Kowalski nie odczuję różnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawie się elektryką itp... i szczerze mówiąc to rzadko spotykam auta które mają ładowanie ponad 14V.
poważnie? U mnie nowy aku i nowy regulator napięcia w bmw, ładowanie 14,3V, w focusie tez ponad 14V, a w hondzie jutro sprawdzę, bo nie pamiętam dokładnie, ale też było 14 z kawałkiem. P.S. co do wytartych szczotek powyżej przebiegu 260 czy 270tyś.km, u mnie padły po 330tyś, z tym że tutaj świateł nie da się wyłączyć, są w każdym aucie tak podpięte, że zapalają się z zapłonem, poza tym grzanie siedzeń, szyb, u mnie spore obciążenie sprzęt audio, więc pewnie przy normalnych warunkach do tych 350tyś.km powinny wytrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak :) Możesz sobie jeszcze sprawdzić na postoju pobór jak masz ori alarm to zostaw tylko bagażnik otwarty ale zarygluj kluczem zamek,że niby jest zamknięty i podłącz miernik aby zmierzyć pobór prądu idealnie jest po 15 min. spadło u mnie do 0,03 A więc jest super ;) oczywiście w sedanie tylko zrobisz bo nie ma w bagażniku czujnika wnętrza,po operacji otwórz bagażnik przyciskiem w klapie aby nic nie popsuć :)

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ładowanie 14,2 na włączonych światłach i radiu więc myślę,że miodzio.

Prawidłowe ładowanie to powinno oscylować ponad 14 np tak jak u mnie 14,2-14,3 :)

U mnie podobnie ( od 14,0 do 14,3 ), alternator po regeneracji, regulator nowy, testowany przy obciążeniu. Wynik podobny. Więc 13,7 to raczej nie norma:idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzacie? Testami to dodajcie sobie 0.4-0.6V. Jak miernikiem to ok, ja mam 14.2V, w tym czasie na kompie mialem 13.7V i sprawdzalem hardcorowo, wlaczylem xenony, grzanie foteli, dmuchawy na maxa i DSP glosno oraz klime ;) 14.2V.. na aku 14.1V. Wiec tak powinno byc w BMW co nie zmiania faktu, ze w E32 mam od 3 lat 13.7 i aku do tej pory nie padl, a ostatnio przetrzymal 2 miesiace stania na mrozie i odpalila fura ;) ale moj juz nie jest taki laskawy, wczoraj po 2 godzinach sluchania cicho radia po 1500km trasie padl mi aku ^_^ wnioskuje, ze nie powinien? Kilka razy wlaczalem swiatla, ludzie sie krecili itp wiec swiatla sie zapalaly, ale zeby padl po 2h? Wydaje, mi sie, ze z 6 godzin muzyki powinien wytrzymac, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...