Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

A ile pali? Powinien 8-12 mniej wiecej.

No powiem szczerze że ze spalania w trasie jestem zadowolony. Ostatnio w trasie 200 km uzyskałem 7.1 (wskazanie komputera) nie przekraczając 120 km/h. Zabija mnie spalanie w mieście bo wychodzi mi ok. 14 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i to mnie bardzo martwi, że na trasie zchodzę ładnie do 7 litrów, a w mieście łyka mi 14. Fakt, że na małych odcinkach, no ale jakie by nie były.

Mam nadzieję, że jak ogarne tą lambde do trochę spadnie.

Przy okazji pokażę wam kilka zrzutów z inpy (silnik pracował na wolnych obrotach n postoju), jak macie jakieś spostrzeżenia to piszcie, chętnie przeczytam wasze interpretaje, ja narazie nie ogrniam tych wartości (to był pierwszy raz jak podłączyłem się własnym kabelkiem).

52b367d61c1e419dmed.jpg

07e0bd59a2871591med.jpg

d36dbc5bbf6c9783med.jpg

de53eb552b0a08dbmed.jpg

089efe28a2b44259med.jpg

b512fa056141332bmed.jpg

No i to o czym pisałem wcześniej, dla potwierdzenia.

6d9b638bc8d34289med.jpg

Edytowane przez bartoszk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

wchodzisz w silnik,później status,pod F5 są sondy,obserwuj pierwszy wykres od góry,po prawej stronie,jest to napięcie sondy przed kat bank 2,powinno pracować mniej więcej od 0,2 do 0,8,ale u ciebie pewno będzie zero:sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa błędy dokładnie nie pamiętam ale limit bank 1 i limit bank 2 czyli dwie sondy wykazują błąd i u mnie jest to przez gaz...

Niby mówili ludzie,że to przez złą mieszankę ale gaz mam wyregulowany i śmiga pięknie.Błędy są od wyższej temperatury spalin.Mogę się mylić ale tak właśnie u mnie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym piszę Dirty,że mam wszystko sprawne w aucie itp.gaz chodzi elegancko ale błędy są a nie zapalą się jak nie przełączę go na gaz :)

Więc nie ma się co przejmować po prostu gaz ma inne parametry spalania czy temp. spalin i błędy będą.

Kolega wiele mi pomógł dzięki Niemu mam program do Bmw i zawsze jak czegoś nie wiem to się dowiem.

Dzięki Dirty :dance:

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat sondy praktycznie zakończony. Była przerwa na jednym z kabli wtyczki sondy a wtyką komputera. Z tego co pamiętam do pin 4 wtyczki sondy i pin 24 wtyki DME, czarne przewody.

Narazie wpięty nowy kabel (od peugeota 607:)) na szybko złącza, inpa pokazuje, że sonda pracuje, błąd po skasowaniu się już nie pokazał. Po urlopie zrobię to tak jak fabryka.

Co prawda nie potrzebnie kupiłem sondę, no ale może się przyda za jakiś czas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...