Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Spotkał się może ktoś ze zmianą sprzęgła na coś mocniejszego w motorze M54B30. ?

Fabrycznie montowane jest dość słabe i spotkałem się z opiniami, że warto dokonać modyfikacji wkładając docisk od M57. Niektórzy polecają też wywalenie dwumasy, tarczę spiekową etc :P.

Mi zależy na jakimś zestawie, który będzie mógł spokojnie przenieść 300 KM więc prawdopodobnie sam docisk starczy.

Przeszukuje allegro i niestety za bardzo samych docisków się nie da kupić, a jak coś znajdę to na pewno nie nowe. Warto zainwestować w używany?

Mój aktualny setup jest już na wykończeniu. Nawet na trójce potrafi się zaślizgać :(

Czy silniki 3.0d występowały z różnymi skrzyniami biegów, a tym samym innym dociskiem ?

Co sądzicie o takiej modyfikacji ? :) Warto sobie tym zawracać głowę, czy lepiej kupić nowy pełny zestaw z Sachsa do M54B30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Ty planujesz za modyfikacje pod 300km?

W planach ( dość długoterminowych, ale jednak :P ) jest kompresor :) Więc jak już będę robił sprzęgło to chciałbym, żeby było przyszłościowe.

Edytowane przez scrooge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje cała masa rozwiązań wzmocnionego sprzęgła do e46 330i. Możesz znaleźć zakład zajmujący się regeneracją sprzęgieł. Potrafią cuda zdziałać z tarczą sprzęgła i dociskiem. Dwumasa to też nie problem i są gotowe rozwiązania jednomasowego koła niestety dość drogi gips. Na Twoim miejscu zostałbym przy ori dwumasie i ori docisku a zmieniłbym tarcze sprzęgła na wzmocnioną. Nie spiekaną ale wzmocnioną. Różnica taka że będziesz mniej odczuwał "zero jedynkową" prace tarczy. Lepiej działać będzie wzmocniona tarcza, bardziej płynnie. Oczywiście jeśli nie masz zamiaru grzebać z mocą silnika. Jeśli chcesz dołożyć mu koni i momentu to dużo rzeczy się zmienia i wtedy spiekane sprzęgło jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje cała masa rozwiązań wzmocnionego sprzęgła do e46 330i. Możesz znaleźć zakład zajmujący się regeneracją sprzęgieł. Potrafią cuda zdziałać z tarczą sprzęgła i dociskiem. Dwumasa to też nie problem i są gotowe rozwiązania jednomasowego koła niestety dość drogi gips. Na Twoim miejscu zostałbym przy ori dwumasie i ori docisku a zmieniłbym tarcze sprzęgła na wzmocnioną. Nie spiekaną ale wzmocnioną. Różnica taka że będziesz mniej odczuwał "zero jedynkową" prace tarczy. Lepiej działać będzie wzmocniona tarcza, bardziej płynnie. Oczywiście jeśli nie masz zamiaru grzebać z mocą silnika. Jeśli chcesz dołożyć mu koni i momentu to dużo rzeczy się zmienia i wtedy spiekane sprzęgło jest lepsze.

Poczytałem trochę o spiekach i odpada jak dla mnie. Ta zero-jedynkowa praca to by mnie wykończyła w korkach. Niby można założyć 6 łopatkowy spiek ale mimo wszystko komfort jazdy spadnie drastycznie.

Na innych forach ludzie polecają ten docisk od klekota. Tylko jest trochę zabawy z nim, bo trzeba zdystansować go nieco... Ale do 500nm sobie radzi :P

Gdzie takie tarcze wzmacniane można dostać ? Bo rozumiem, że to jakieś customowe są a nie żadne firmowe typu Sachs / LUK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie Sachs i Luk robią takie wzmocnione wersje tarczy tylko trzeba kupić takową a nie "zalecaną" tarcze. Nie mniej jednak tańszą i lepszą wersją będzie oddać starą tarczę sprzęgła do wzmocnienia. Takie rozwiązanie naprawdę daje doskonałe rozwiązanie i jeśli nie wyciągniesz z silnika 600Nm lub więcej to nigdy nie poczujesz ślizgającego się sprzęgła.

P.S. chyba że sam je zepsujesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jednak tańszą i lepszą wersją będzie oddać starą tarczę sprzęgła do wzmocnienia.

No to jest myśl ;) Nie wiedziałem, że da się takie rzeczy robić. Są we Wrocławiu jakieś firmy zajmujące się tym profesjonalnie ?

A docisk M57 dalej mi chodzi po głowie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest myśl ;) Nie wiedziałem, że da się takie rzeczy robić. Są we Wrocławiu jakieś firmy zajmujące się tym profesjonalnie ?

A docisk M57 dalej mi chodzi po głowie :roll:

jesli chcesz wlkadac kompresorek i inne bajery wal smialo do tego kolegi ze wszsytkimi pytaniami BMW Forum :: BMW Sport :: Zobacz temat - Santino-->>"Blue Blood" e46 coupe | Max gleba 118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz wlkadac kompresorek i inne bajery wal smialo do tego kolegi ze wszsytkimi pytaniami BMW Forum :: BMW Sport :: Zobacz temat - Santino-->>"Blue Blood" e46 coupe | Max gleba 118

Dzięki za informację :) Rozmawiałem już z Santino. On sam aktualnie montuje nowy zestaw sprzęgła. Tz Docisk M57 + tarcza organiczna sprzęgła.

Taki sam setup wleci do mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację :) Rozmawiałem już z Santino. On sam aktualnie montuje nowy zestaw sprzęgła. Tz Docisk M57 + tarcza organiczna sprzęgła.

Taki sam setup wleci do mnie :)

spoko wiem gadalem dzis z nim wlasnie furke oddal do mechanikaa :)BMW E46 E60 330 530 204KM 05 DOCISK ORYG (2252523755) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Edytowane przez edu2301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z kolesiem od tego docisku gadałem. Ma mi jutro jeszcze podać dokładny symbol, żeby się upewnić.

Mówił, że wyjęte z angola, w pełni sprawne z przebiegiem 45 tys mil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam w domu z przebiegiem max tys km :P ale kolega santino chyba go jutro dostanie do rak wlasnych :)

A to On od Ciebie go kupuje ?

Nie masz może drugiego ? :-P I tak, jeśli można wiedzieć, to ile sobie cenisz za tą część, bo chciałbym wiedzieć jak mocno muszę ponegocjować z tym kolesiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to On od Ciebie go kupuje ?

Nie masz może drugiego ? :-P I tak, jeśli można wiedzieć, to ile sobie cenisz za tą część, bo chciałbym wiedzieć jak mocno muszę ponegocjować z tym kolesiem ?

niestety nie mam drugiego a to juz lezy dwa lata nie uzywane wiec oddaje mu za dobra butelke 21 letniego balasia :P jak koles daje sie targowac to dawaj ile wlezie ale mysle cena dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...