Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

e39 530d 193KM

z rana odpala na dotyk, jak tylko pojeżdżę to cieżko odpalał a ostatnio jak rozgrzany to wogóle nie chciał odpalić, psikne troszeczke plakiem w dolot i odpala odrazu

na kompie 0 błędów, pompa w baku ciśnienie 4 bary, filtr paliwa nowy

jakieś propozycje :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ma nieco ponad 180k km więc wątpie że przy tym przebiegu może coś się dziać z pompą CR lub wtryskami. Najbardziej na zniszczenie narazona jest pompa progowa więc zdjąłem osłone plastikową która chroni pompę, wyleciału duzo błota syfu i duuuuzo wody, wyczyściłem wszystko odpiąłem wtyczkę prysnąłem antystykiem, złożyłem wszystko i odpaliła odrazu, gasiłem i odpalałem x5 i paliła za każdym razem, po godzinie poszedłem i odpaliła x3. ciekawe czy to to czy zbieg okoliczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odzywa się padający czujnik położenia wału. Miałem podobny problem. Wprawdzie w e34 i w benzynie, nic na kompie nie wskazywało na awarię, nawet w ASO w Wawce nic nie stwierdzili, dopiero jak padł , że nie szło go odpalić padło na ów czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby czujnik był padnięty to na plaka by nie odpalił tak mi się na logike wydaje

ciśnienie 4bary pokazywało na pompie w baku, odczytu z progowej nie miałem

narazie odpala za każdym razem ale trzeba kręcić min 2 nawet do kilku sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem pompe progową (chińczyk w celu sprawdzenia) na kompie pokazuje ciśnienie ok 3,9-3,7 bara (na starej ponad 4)

ale widocznie się nagrzewała i zacinała (przy wyjmowaniu aż parzyła w ręce) bo na tym chińczyku auto odpala ale jeszcze trochę ciężko, podejrzewam że któraś w baku też niedomaga, po weekendzie będę sprawdzał

NAPRAWIONE :)

winna była pompa w baku, dawała ciśnienie ok. 0,15 bar, wsadziłem zamiennik za 106zł i odpala odrazu, nie trzeba już długo kręcić.

aha dla potomnych:

W BAKU JEST TYLKO JEDNA POMPA

nie wiem czemu każdy na forach pisze o 2 pompach :/

Edytowane przez Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w zbiorniku są dwie pompy!!:)

wytłumaczę to tak;

zbiornik jest podzielony na 2 komory

w prawej komorze jest pompa co ciągnie paliwo do silnika

a w lewej komorze jest pompa ssąco tłocząca która przelewa paliwo z lewej komory do prawej ,jeśli w prawej jest go mniej

bo przelać samo się nie przeleje paliwo z komory do komory jeśli jest go mniej niż 30l

wiem co piszę............

jeśli siądzie ta mniejsza pompa ssąco tłocząca to auto będzie miało jeszcze 15l w zbiorniku (na wskazówce też) a nie będzie jechać!! poprostu nie będzie go zaciągało skoro pompa go nie przepompuje do prawej komory z której tłoczy do silnika baruje:)i będą objawy jak by paliwa nie było.... jest o tym wiele tematów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu Dyziu,nie zgodziłbym się z tobą,pompa jest jedna!!,to w lewej komorze,to zawór,smok,(choć tak sie nazywa,pompa ssąca strumieniowa)i ta główna odpowiada za przepompowanie

nazywa się to ejector

Pompa strumieniowa ssąca,napędzana jest paliwem w przewodzie powrotnym,to jest kierowane za pomocą dyszy,przez wąski przekrój,i przyśpieszone,paliwo płynące z dużą prędkością

wytwarza próżnię,która pompuje paliwo z lewej do prawej komory,jak pompa paliwa jest za słaba,wytwarza za małe ciśnienie,nie wytwarza tej próżni,i nie ma przelewu,

i ja naprawde wiem co mówie,bo to przerabiałem

Edytowane przez dirty.73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska, dzisiaj to rozbierałem i widziałem na własne oczy więc na 10000% jest jedna pompa z prawej strony wtyczka na 4 piny a z lewej jest pływak i wtyczka na 2 piny do niego i nic wiecej, tylko przewody idą z tej pompy po prawej i przez pływak przepływają i taki jakiś zaworek czy coś w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...