Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja pompa progowa w programie inpa pokazuje 3,5 bara ktore oscyluje w dół , jak dobrze wiem to powinno byc okolo 4. Nie wiem czy szarpanie autem przy jezdzie ze stała predkoscia i przy przyspieszaniu moze byc tym spowodowane, nie moge dokładniej tego przetestowac bo bateria w lapku padła i niemam tak długiego przedłuzacz :lol: ale na postoju pokazuje jak juz pisałem. Kto ma taka sprawna pompe i moze podzielic sie w ramach testów za pewna opłata lub paczka browara, koszty przesyłki ja kopryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Na kompie diagnostycznym identycznym jak w serwisie wskazywało tylko niskie cisnienie na pompie podprogowej. O tej w baku ani mru mru ;)

http://www.maxbimmer.pl/f69/e46-blad-low-fuel-pre-supply-presure-problem-10130/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij pompę paliwa z baku delikatnie i przekręć zapłon (przydała by się druga osoba do pomocy) powinieneś usłyszeć czy pompuje jeśli jest ok to została Ci wymiana pompy podprogowej :-Pmiałem podobny problem za małe ciśnienie podprogowej pompy wyszło na kompie pierw sprawdziłem pompkę w baku i była ok zakupiłem ORI podprogowa wymieniłem i dalej autko zapie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy w baku nie wyciagałem, na 99% chodzi bo bak jest z dwóch komór i paliwko jest przepompowywane z jednej do drugiej ale za chwile sprawdze a cisnienie w inpie jest 3,5 i przy gazowaniu na postoju spada do 3,45 niewiem jak w czasie jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy w baku nie wyciagałem, na 99% chodzi bo bak jest z dwóch komór i paliwko jest przepompowywane z jednej do drugiej ale za chwile sprawdze a cisnienie w inpie jest 3,5 i przy gazowaniu na postoju spada do 3,45 niewiem jak w czasie jazdy

ale są dwie pompy w baku... jedna pompuje z komory do komory a inna ciągnie paliwo do progowej a progowa do pompy CR (wysokiego ciśnienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke mało czsu miałem i nie wyjołem pompy z baku, wyczysciłem i podgiołem blaszki w wtyczce na listwie wtryskowej i w czasie jazdy brak szarpania. W czasie jazdy na podpietym kompie p. prog. miała 3,5 i leciało w dół do 2,90 przy przygazowaniu.A jak głosno Wam pracuje owa pompka prog. bo u mnie słychac ja w kabinie?

Po wyczyszczeniu wtyczki na listwie brak szarpania ale coś ni tak mam z korekcjami skacza na wtryskach raz jeden leci do 1,50 innym razem drugi a jak zaczoł przerywac to i nawet leciały do 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro są 2 pompy w baku to jedna mi chyba nie domaga bo jak zatankuje ok 50l to odpala a jak spada do ok 20l to juz ciężko albo wcale.

te pompy są pod siedzeniem ? która jest pierwsza tzn. czy prawa podaje do lewej i potem do podprogowej czy na odwrót ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sory że podłącze się do tematu, ale mam taki problem, że u mnie ciężko jest z odpaleniem e39 530D jak poziom paliwa spadnie poniżej 15 litrów. Wymieniłem pompę na nową Pierburga o której wyżej pisał Dirty i dalej jest to samo. Nie wiem o co biega i czego dalej szukać. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc to znowu ja:)

Nie bede zakładał nowego tematu, chodzi mi o cisnienie na listwie CR, jakie powinno byc, jakie macie i w razie czego gdzie szukac przyczyn

Moje to rowno 377.77 i 428.00 takie dwie wartosci na wolnych obrotach przegładajac youtbe tam mieli mniejsze cisnienie 260 a 280 na wolnych obrotach

Co Wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe przyczyny:

1. pompka w progu - niskie ciśnienie. Sprawdzić wartość ciśnienia manometrem tuz za filtrem paliwa. prawidłowo ok 4 bar

2. czujnik ciśnienia na filtrze. sprawdzić czy wartości z manometru pokrywają się z tymi na kompie diagnostycznym

3. lejące wtryski

4. regulator ciśnienia na pompie

5. umierająca wirowa pompa cr

6. czujnik ciśnienia na listwie cr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...