Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Po zatankowaniu paliwa postanowiłem zresetować wskazania obc by naliczał od nowa spalanie , predkosc itp. problem polega na tym że zawsze wskazanie było na poziomie 13.8 L/100km w miescie i tak też trzymał to wkazanie niezaleznie czy auto chodziło na wolnych czy jechało a teraz to wskazanie jest na ok 15.5 , 16.5 l/100km i do tego gdy sie zatrzymam to wskazanie zuzycia rosnie w góre wczesniej tego nie było... czy tak ma byc i po jakims tam czasie dopiero ustabilizuje sie to wskazanie czy jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zrobiłeś przynajmniej 100-200km po resetowaniu to wogóle nie patrz na te wskazania. Najlepiej to wygląda jak zresetujesz kompa w czasie jazdy w długiej trasie, jak ledwo muskasz gaz to nawet 3 litry Ci pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogolnie jak nie skasujesz przez 2000km, a 1800 przejedziesz po trasie i bedzie spalanie 12, to pozniej przez te 200 w miescie dojdzie Ci do 12.4 moze mimo, ze spali 16. Ja kasuje co tankowanie i po wyjezdzeniu calego baku +- zgadzalo sie, teraz na gazie zaniza o 15-20% :) ogolnie to wlasnie tak po 200km mozna juz uwazac, ze spalanie pokazuje w miare wiarygodnie i wiesz mniej wiecej na ile Ci paliwa zostalo w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu jestem bogatszy o wasza wiedze :) widze ze nie mam sie czym przejmować i wszystko jest ok :) to moja pierwsza bunia z komputerem pokładowym stąd moje pytania... ;) jeszcze nie dokońca wszystko ogarnełem ale z czasem bedzie tylko lepiej zwłaszcza że moge sie tu poradzić i dowiedzieć od znawców wielu tematów BMW happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A tak w ogole kolego jaki masz silnik? 12-14 litrow po miescie.. 2.0 czy 2.5? Jak moja V8 pali przy normalnej jezdzie po miescie 18 to chyba nie jest tak zle :) Moj kuzyn mial kiedys Omege 2.0.. Skubana na gazie palila zawsze 11, czy leciales 120km/h do Lubina czy 180km/h po autostradzie do Niemiec.. Normalnie zlote auto. Niestety silnik sie rozsypal hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...