Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim!

Mam pewny maly problem z zolta kontrolka od oleju. Wymienilem olej 8 tys km temu i betka nic nie brala oleju. Sprawdzalem bagnetem i ok bylo wszystko. Wiec sobie pomyslalem, ze odpuszcze sprawdzania oleju tak czesto bo w razie czego zapali sie zolta kontrolka. (wymiane temu zapalila sie kontrolka dodalem olej i bylo ok). Na pewniaka pojechalem do niemiec, wrocilem 2 dni temu i dzis mnie tchnelo, aby sprawdzic olej. Niemila niespodzianka bo oleju brak na bagniecie. Po prostu sucho. Szybko wlalem olej tyle ile mialem w zapasie 1.3l. Olej powoli wchodzi na minimum. Stad moje pytanie do Was. Dlaczego nie ostrzegla mnie kontrolka o niskim stanie oleju? (Wiadomo powinienem sprawdzic olej ale z lenistwa pomyslalem ze kontrolka mnie wyreczy).

Pozdrawiambmw_0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka kontrolką ale komunikat na wyświetlaczu powinien ostrzegać Ölstand Motor Prüfen jeśli nic się nie dzieje na bank czujnik trafiony.Jeśli będziesz wymieniał bierz oryginał ja kupiłem jakiś tani zamiennik i teraz co chwila mi wywala ten komunikat trochę to denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka kontrolką ale komunikat na wyświetlaczu powinien ostrzegać Ölstand Motor Prüfen jeśli nic się nie dzieje na bank czujnik trafiony.Jeśli będziesz wymieniał bierz oryginał ja kupiłem jakiś tani zamiennik i teraz co chwila mi wywala ten komunikat trochę to denerwuje.

Nie mam duzego wyswietlacza z komunikatami. Same kontrolki mi pozostaja. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne złużycie. 8 tys km i dolane 2 litry. Do tego czeste odpalanie bo miasto i autostrada w niemczech ktora tez wolno nie jechalem. W m52 to normalka a sa i gorsze przypadki.

Ja jak miałem E-36 z silnikiem m-52 to od wymiany do wymiany nic nie dolewałem oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He? Ja mam wyciek jakis z silnika i na 20 tys dolalem 0.5 litra 8 tys i 2 litry? Przerazilbym sie.

przestań ........ mało widziałeś.........

a to co ile wymieniasz olej że na 20 tyś dolałeś pół litra to znaczy że jeszcze śmigałeś na nim jakiś czas...

ale nie tym tu mowa ... silniki spalają olej.. jedne więcej drugie mniej .....

jedne palą sporo i jadą jak trzeba a inne mniej a padaki są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak samo mysle Dyziu. Nasze silniku lubia brac olej a w szczegolnosci jak sie mocno przycisnie.

Chris skoro masz wyciek to lepiej to zniweluj bo szkoda kasy na pol litra oleju ;) i szybciej ten olej wymieniaj mimo long life'a. Im swiezszy olej tym lepsza kondycja naszych silnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mial avensis kupiona w salonie ( nie nowka ) zrobil jakies 6tys km po przegladzie na autostradzie. Sypal po 200km/h. I pech chcial ze mu zzarla olej i panewki mu sie obrocily. Auto mialo przejechane niecale 100 tys. Nie ma reguly. Kazdy silnik musi brac olej na tym polega smarowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo widzialem? Myslisz, ze nie widzialem aut ktore biora i litr na tysiac i jezdza dobrze? Wiem, ze one lykaja olej, ale znam pare osob z takimi silnikami i jakos nie slyszalem, zeby az 2.5 litra na kazde 10tys dolewali, przeciez jazda na wakacje to jazda z banka w bagazniku ^_^ a to, ze ludzie pisza, ze to normalne, nie znaczy, ze nie moze byc lepiej. V8 tez moga brac duzo oleju i to normalne, moja jednak nie bierze. Jakby zaczela to bym sie temu przyjzal, a nie przyjal, ze to normalne bo ktos tak napisal.

BMW-klub.pl • Zobacz temat - ILE BIERZE WAM OLEJU BMW E39

Wymieniam co 15, ale nie dalem rady wczesniej bo pojechalem na wakacje i przy 20 dolalem 0,5. Przy 20,500 wymienilem mniej wiecej. Wyciek probowalem zrobic - 500zl - zla diagnoza.. Wychodzi na to, ze delikatnie sie saczy gdzies wyzej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, ze cos tam spali, ale jak dla mnie 2.5 litra na 10tys to jednak za duzo. Wyzej podalem temat, w ktorym ludzie podaja ile dolali od wymiany do wymiany. Jest tam wiele M52 i ludzie dolewaja od 0.3 do 0.6 litra. Sporadycznie zdarza sie wiecej. Wiec ja bym i tak to sprawdzil. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 tys i 2 litry? Przerazilbym sie.
w moim samochodzie m54b30 spala 4l oleju na 4tys km i wg mnie silnik dobrze pracuje :) Będę niedługo wymieniał olej to porządnie wypłukam silnik, bo na bank nagar trzyma pierścienie olejowe. Nie spodziewam się jednak ze nagle przestanie w ogóle spalać oleju. Po prostu te silniki tak mają i nic im nie poradzisz na to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...