Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Ditry mówisz,żeby poczekać z ewentualną wymianą ? jak będzie cieplej zobaczyć czy będzie inaczej ? Jedynie to zauważyłem,że po dodaniu oleju do viska auto mi się szybciej nagrzewa bo oleju raczej nie było.Może masz rację aby poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ja zawsze mam racje

2. jak nie mam racji,patrz punkt pierwszy :mrgreen::lol:

a tak poważnie,to teraz visko ma małe szanse na załączenie,musiałbyś nieźle mu wstawić,ale po remoncie,tak od razu nie proponowałbym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przebieg 200k na moim M43 niesamowitej mocy, całych 118 koni:lol: i teraz wymieniłem: uszczelki pokrywy łańcucha, miski, oringi itp itd + wymiana oleju na full syntetyk i mój mechanior powiedział że wszystko jest jak najbardziej ok i w najbliższym czasie nie mam się o co martwić( oglądał wszystko).Robocizna i części wyniosły mnie w przybliżeniu 1200 zł. Mistrzem Świata co do mechaniki samochodowej to nie jestem ale u Ciebie do wymiany było sporo...jeżeli nie dużo. Fakt faktem masz spokój na sto lat:mrgreen:Bez awaryjności życzębmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej niema wplywuna szybsze grzanie do 90 stopni silnik pracuje na malym obiegu

Dokładnie to miałem napisać. Wymieniłeś termostat i pewnie dzięki temu się lepiej grzeje. Zresztą nie wiem czy zwróciłeś uwagę na to jaki termostat był, a jaki założyłeś. Ja miałem 80stopni, a zmieniłem na 92stopnie (jak dobrze pamiętam) i też widzę różnicę w nagrzewaniu się motoru. Co do remontu przy 200tyś.km, ja mam 340tyś. udokumentowane i nie potrzebuje robić takiego remontu, ale wiele z tych części typu uszczelki, odma, świece, termostat, pompa wody, itd.wymieniłem u siebie w trakcie normalnej eksploatacji. Dlatego 5tyś.zł za remont to nie jest kosmos, jeśli ktoś jeździ i nic nie robi przy aucie, a drugi ( jak ja) pakuje 5tyś.zł rocznie w auto. Ten pierwszy zaoszczędzi 5 tyś.zł rocznie na taki remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostatu nie wymieniałem bo miałem nowy wahler zmieniany parę miechów temu razem na nową obudowę aluminiową,plastikowa była krzywa.Wymieniłem przy termostacie tylko uszczelkę tą pomarańczową i okrągłą termostatu oraz wszystkie korki odpowietrzające na nowe.

Więc poczekam aż się zrobi cieplej aby zobaczyć czy się visko załączy czy nie.

Tomi visko ma wpływ bo moje było na sztywno bo nie miało oleju i cały czas zapierdzielało i auto bardzo długo się nagrzewało.

Teraz dolałem olej do viska i kręci się jakby na najmniejszych obrotach i można je zatrzymać :) Przed dolaniem urwałoby palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georgii, jeśli chodzi o wisco jak wcześniej był temat wałkowany nie załączy Ci się od razu. Ja wymieniłem wisco (Behra) w zeszłym roku, bo wskazówka przekroczyła połowę. Też testowałem zatrzymując nowe gazetą i klops. Dopóki silnik dobrze się nie nagrzeje i termostat nie puści płynu to można nawet ucho w wentylator włożyćhappy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A więc zrobiło się 30stopni i wisko nie zapierdziela tak,że aż je słychać itp, auto rozgrzane do pionu termostat otwarty a przy dodawaniu gazu praktycznie nic się nie zmienia...Więc raczej visko do wymiany...

Jeśli chodzi o silnik i sprzęgło to autko ładnie się zbiera,równo przyśpiesza i ciągnie do przodu na każdym biegu...

Jak jest u Was jak obieg się otworzy przy dodaniu gazu zmienia się ciąg wentylatora odczuwalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u Was jak obieg się otworzy przy dodaniu gazu zmienia się ciąg wentylatora odczuwalnie ?

Nic się nie zmienia 30 stopni to nie było nie przesadzaj max 26:P u mnie wisko załączyło się raz jak stałem w korku latem i było 32 stopnie to był jedyny raz jak je usłyszałem ruszając że szumiało jak w jakimś merolu w12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tym bardziej że trzyma ci temperaturę w pionie nic się nie wychyla to po co wymieniać skoro działa...

A mówię ci że jak wymienisz to i tak będzie to samo bo w bmw wiatrak chodzi cały czas i silnik ma chłodzenie od odpalenia non stop więc aby się ono załączyło to trzeba nie lada piekarnika na dworze. Jak chcesz je sprawdzić to wyjedz w gorący dzień zrób ze 20km ale na konkretnej pizdzie tak jej daj jak jeszcze nigdy nie dostała nie dygaj nic jej sie nie stanie a nie 2,5 tyś obr to wtedy wszystko wyjdzie... bmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie co to za opcja :

[TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD=class: table, align: center]S240A[/TD]

[TD=class: table, align: left] LEDERLENKRAD[/TD]

[TD=class: table, align: left] Kierownica skórzana z pod.pow.[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Czy to podgrzewanie kierownicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co to za opcja :

[TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD=class: table, align: center]S240A[/TD]

[TD=class: table, align: left] LEDERLENKRAD[/TD]

[TD=class: table, align: left] Kierownica skórzana z pod.pow.[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Czy to podgrzewanie kierownicy ?

ta opcja to skórzana kierownica z poduszką powietrzną :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Do autka wjechały ok miesiąc temu grzane fotele z polifta te z wysuwanym podnóżkiem czy jak to się zwie...Są wygodniejsze i mają lepszy materiał.Wyprałem sam :)lecz prałem dwa razy bo za pierwszym były jeszcze trochę brudne,a robiem to delikatnie aby grzanie się czasem nie uszkodziło.Instalacja do grzania była w aucie więc wystarczyło wyciągnąc panel i przycisk asc pod radiem potem założyć panel z grzaniem z przedlifta oraz z asc i podłaczyć.

Jednynie przelutowane zostały kostki pod fotelami aby wtyczki były poliftowe.Grzanie działa i w pupę ciepło :)

Chciałem panel dać polifotwy bo mam,ale nie znalazłem sensownej rozpiski przewodów wtyczki.

Chyba,że ktoś z Was posiada rozpiskę przewodów to bym się pobawił jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...