Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem Audi a4, Fordem Fokusem i paroma innymi. Zawsze po wyłączeniu silnika można było niezależnie włączyć radio. Więc jestem trochę zdziwiony. Wychodzę z auta, zostawiam pasażera w środku i co - cisza nie może włączyć radia.

Pierwszy raz spotykam sie z czymś takim.

Czy pozycja 1 nie szkodzi alternatorowi, akumulatorowi itp. Czy można ustawić kluczyk w tej pozycji i nic sie nie stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do radia dochodzą 2 przewody zasilające - jeden stały +12V, który podtrzymuje pamięć radia, itp. i drugi, na którym pokazuje się napięcie po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Jak bardzo chcesz mieć radio działające bez kluczyka to "oszukaj" i podłącz też stałe +12V w miejsce wzbudzenia ze stacyjki :) mówię tutaj o radiu, do którego dochodzą "normalne" kostki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W związku z tym , że uczę sie mojego samochodu mam pytanie: Czy to normalne, że po wyłączeniu zapłonu radio nie działa?

Pierwszy raz coś takiego widzę.

a robiłeś bądź wiesz, że masz tak zrobione jak to co piszą na innym forum?

BMW-klub.pl • Zobacz temat - Jak podłączyć kable żeby radio grało przy zgaszonym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tezą, że to przeróbka w samochodzie decyduje o tym, że radio gra w pozycji 0 albo bez kluczyka.

W instrukcji obsługi radio jasno piszę..( strona 10 w załączonym pliku).

http://www.linquist.net/system/files/BusinessCDradioforE462001to2004MY.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że to nie kwestia przeróbki. Np u mnie w E34 radio nie zagra bez klucza. Natomiast w starej "straży pożarnej" (lanos) czy ojca oplu astrze lub fabii znajomego wystarczy wcisnąć "ON" na radiu i już się odzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spierać. Instrukcja fajna - dziękuję przyda się. Ja mam kaseciaka nie CD więc może tu nie działa bez kluczyka?

Można bez tego żyć - chociaż.

Może kiedyś będę próbował coś z tym zrobić.

Radia raczej nie wymienię bo to oryginał a ja nie lubię zmian oryginalnego stanu.

No może poza klapkami w kolektorze ale to już inna bajka.

Dzięki wszystkim za swoje wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem to kwestia samego radia. Miałem dwa radia CD w E46 i jedno działało bez kluczyka w stacyjce a drugie nie. 2001 i 2003rok produkcji.

może się mylę ale do radia dochodzą dwa + kabel czerwony i żółty i jeżeli są oddzielnie to nie działają na wyłączonym zapłonie a jeżeli są razem złączone (nie którzy tak robią) to działa cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudek tu jest na 100% kwestia radia, wiem, że jeśli wkładasz "uniwersalne" to możesz pomodzić z kablami, ale niestety fabrycznego już nie wymyślisz.

Pierwszak z tego co wiem Ty masz kaseciaka z NAVI? Raczej to nie ma nic do rzeczy, kwestia danego egzemplarza, bo tak jak mówię jedno CD działa a drugie nie po wyjęciu kluczyka (w tym samym samochodzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie

Przerobić sobie można radio w Polonezie, fabrycznego radio BMW już nie pomodzisz.

W Polonezie nic nie można było przerobić, bo albo radio było i działało cały czas, albo go nie było i trzeba było kable ciągnąć. W swojej e34 z 93 r, której już dawno nie mam, e36 z 96 r, która też ma nowego właściciela wywalałem fabryczne radia i wrzucałem nowe, podpinając tak, by działały po wyjęciu kluczyka. I tu się mylisz, możn pomodzićhappy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...