Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu miałem problem z siadającym akumulatorem, kilka razy go wyjmowałem na noc itp. Zawsze po podłączeniu go i odpaleniu auta gdy ruszyłem obroty strasznie zaczynały falować. Prawie do samego dołu. Gdy jechałem wszystko było ok, najgorzej gdy trzeba było skręcić, zwolnić itp wtedy koszmar (operowanie hamulcem i gazem jedną nogą). Tylko że po jakichś 6,7 godzinach a najlepiej jeszcze dłużej, przestawało i wtedy było już ok. Podsumowując: Wszystko jest ok, ale gdy demontowałem akumulator na jakiś czas, to po ponownym włożeniu i jeździe obroty strasznie falowały lecz po kilku godzinach to ustępowało (nawet gdy włożyłem akumulator np na wieczór, gdzieś kawałek pojechałem i wróciłem to przez noc przez ten czas gdy samochód stał z akumulatorem to problem falowań zniknął) Myślę że dobrze wytłumaczyłem :D Czy to jedynie wina silniczka krokowego? Tylko czemu gdy wyjmę akupytanie_bmwpytanie_bmwpytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym wiedzieć czy to prawda z tym kasowaniem bo mi się wydaje że nie no bo takie coś jak by było to trochę lipa dla bmw_0... No wiecie, wyjmuje czy zmieniam aku a tu falowanie zaraz podczas przejażdżki. Myślę że przyczyna leży gdzieś indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowanie kompa to za dużo powiedziane może. Odłączenie na dłużej zasilania usuwa z pamięci komputera parametry których komputer sam się nauczył- nazwijmy to mapy komputera. Po tym zabiegu auto jedzie na matrycy wgranej przez Firmę i powoli zbiera nowe dane- ustawiając na nowo wszystkie parametry niezbędne do jazdy. Wygląda to jakoś tak.

Tylko, że na ustawieniach fabrycznych auto powinno jechać w miarę dobrze, a u ciebie dopiero po czasie komputer ustawia cały tryb pracy. Przydało by się podpięcie pod kompa.

Edytowane przez ponury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie aku kasuje ustawienie komputera, jak potem z powrotem podłączysz zasilanie i pojedziesz na przejażdżkę, komputer od nowa się nauczy i dlatego problem znika.

zgadza się, gdy ecu jest na dłużej odłączony od prądu kasuję się adaptacja, po podłączeniu sterownik musi się "nauczyć" ponownie wartości, które zbiera podczas pracy silnika tzw. mapy wtrysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, gdy ecu jest na dłużej odłączony od prądu kasuję się adaptacja, po podłączeniu sterownik musi się "nauczyć" ponownie wartości, które zbiera podczas pracy silnika tzw. mapy wtrysku

mój chyba tępy jest bo nic sie mądrego nie nauczył po takim zabiegu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słyszałem, ze nie powinno się łączyć klem po rozłączeniu akumulatora. Ponoć mozna tak uszkodzić sterownik od kompa, albo inną elektronikę. Prawda to? Może lepiej połączyć przez żarówkę chociaż? ;) Żeby uniknąć gwałtownego rozładowania kondensatorów i podania napięcia na jakieś czulsze obwody "od tyłu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie ma różnicy, nawet jak na dłuugo odepnę aku ;) Nawet obroty wcale nie falują :P Ale u mnie na 100% coś siedzi w silniku, tylko jeszcze nie wiem co :D I moim zdaniem to dlatego adaptacji nie przeprowadza i silnik ciągle pracuje na wgranej mapie. Muszę w końcu sprawdzić co wyjdzie po podpięciu auta do kompa ;) Może też powinieneś sprawdzić? ;) A tak w ogóle, jaki masz sterownik do kompa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, ze nie powinno się łączyć klem po rozłączeniu akumulatora. Ponoć mozna tak uszkodzić sterownik od kompa, albo inną elektronikę. Prawda to?
Ja osobiście też nie jestem zwolennikiem łączenia plusa z masą nawet pustych obwodów.

po wymianie klocków hamulcowych z tyłu i czujnika zużycia dalej mi świeciła kontrolka hamulców

i właśnie w ten sposób kasowałem błąd

wypiąłem aku zwarłem klemy na chyba 5 min (nie pamiętam) i podłączyłem i było

nie pamiętam ale ktoś z forum ni tak powiedział i miał racje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...