Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Ukręcony torx disa.


Kosmos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcąc zrobić przegląd części w okolicy separatora oleju (przewody ,sam zawór, miałem również zamiar wyczyścić przepustnicę jeśli byłoby to konieczne) natrafiłem na kompletnie zdewastowany torx (M6X18 którym przykręcony jest dis do kolektora). Moje pytanie jest następujące jakie wiertło i jaki wykrętak będzie odpowiedni to tego rodzaju śruby. Pytam oczywiście o rozmiary tych narzędzi.

Za odpowiedź z góry dziękuje i pozdrawiam :wink:

Edytowane przez Kosmos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że są imbusy calowe i można je stosować zamiennie za rozkalibrowane imbusy metryczne ale torx'ów calowych chyba nie ma - nie spotkałem jeszcze.

Robiłem już u siebie DIS'e ale nie pamiętam jaki tam jest torx. Widziałem kilka tutków o naprawie DISY gdzieś na YT.

Jeśli to śruba na torx sworzniowy - wbić większego thorxa - oczywiście zniszczysz i śrubę i thorxa ale wykręcisz; jeżeli to śruba torx na nasadkę to nabić torxa mniejszego. Poza tym wbijając thorxa ruszysz śrubę o ile jest zapieczona i łatwiej wyjdzie.

Rozwiercać raczej nie polecam - śruba bardzo twarda i łatwo zniszczyć nie tylko DIS'ę ale może też blok silnika.

Edytowane przez pidey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj foto jak to wygląda

Zdjęcia nie mam, torx tego typu http://www.autopartsapi.com/eEuroparts.com/images/parts/lg_2d77e33c-5e17-4a91-b0d6-134af8565172.jpg

Dzięki panowie za szybką odpowiedź, też wolałbym uniknąć wiercenia tym bardziej, że słaby dostęp tam jest. Jutro spróbuję coś z tym zrobić, dzisiaj niestety brak na to czasu.

Edytowane przez Kosmos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...