Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

W wyniku splotu pewnych okoliczności :mrgreen: musiałem wymienić visco oraz wentylator chłodnicy. Nowy zestawik szumi na moje ucho za bardzo. Mechaniciory wmawiają mi że się wisko "rozklepie", bo to nowe, jak dla mnie jego praca jest mocno podejrzana.

Nie widać żadnych anomalii w nagrzewaniu/chłodzeniu auta, ot mocniejszy szum >2500obrotów bez względu na temp silnika.

Nie wiem co bardziej podejrzewać - gówniane visco, chiński zamiennik wentylatora czy coś przy montażu?

a.) czy mogli coś skopać przy zakładaniu visco?

b.) czy mogli coś skopać przy zakładaniu wentylatora?

c.) chińskie visco ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borsuk skopac to zbytnio tam nie ma co ,ale ja kiedys w sedanie mialem taka sytuacje ze wymienialem caly silnik z viskiem a zalozylem "stare" smiglo. Jak sie okazalo bardzo huczało (jak bys silnik rakietowy wkrecal na obroty:D:D) po koleczku testowym zdjalem smiglo i zalozylem to ktore bylo od nowego silnika i problem zniknal...

Teoretycznie takie same smiglo ,a roznilo sie bardzo delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Visko moze lezało poziomo przed montażem

2. Spieli Visko na szywno.

3. Visko - tak jak piszesz - "made in china"

Sprawdz, najlepiel srubokretem czy mozesz zatrzymać swobodnie Visko na wolny obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

visko powinno być magazynowane transportowanie w pionie(nakrętka po lewej lub prawej stronie)

Jeśli leżakuje nakrętką do góry to ma to zły wpływ na bimetal sterujący zaworkiem i przez to może :

-nie załączać się wogóle

-być załączona stale

-załączać za późno lub za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Odkopie temat.

Mechanik stwierdził, że mam "chyba" uszkodzoną wiskozę, bo kręci się zawsze z taką samą prędkością, czy to w upał, czy jak stoję w korku czy w zimie.

Wskazówka temperatury wychylona lekko z środka lekko w prawo (jakieś 2-3mm.)

Czy to są objawy uszkodzonej wiskozy ?

Czy ta wiskoza będzie okej dla mojej e36, czy lepiej kupić coś lepszego ?

Sprzęgło wiskotyczne wentylatora chłodnicy HELLA 8MV 376 732-231 (BMW) - Motointegrator.pl - sklep internetowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...