Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



NetSerwer

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie, gdzie mogę znaleźć siakieś zestawienie co można ustawić na komputerze Buni? Czytam, że a to ryglowanie po przekroczeniu 20 km/h, a to masowanie stóp przez pedał gazu i hamulca :lol:...

Chciałbym wiedzieć, co można, bo niewiedza to największy grzech.

PS. Zdaję sobie sprawę, że wszystko zależy od wersji, ale może jakieś MAX, które można z kompa wycisnać <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam napisz co byś chciał wiedzieć dokładnie, to zależy w jakie moduły twoje auto jest wyposażone..... a mianowicie można włączyć sobie światła do jazdy dziennej tzn przy odpaleniu auta włącznik świateł na pozycji "0" zapalają się światła długie i świeca w 38% swojej mocy... itp itd..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, pewnie autorowi postu i mnie chodzi o to "itp, itd" Skąd mamy wiedzieć w jakie moduły mamy wyposażone nasze auta? Mi np chodzi o to co można "wycisnąć" z mojego E39. Wiem, że np można uruchomić centralny po odpaleniu auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że można włączyć i wyłączyć obniżanie lusterka przy cofaniu (oczywiście, jeśli samochód ma tą opcję). To już 3 gadgety.

Chodzi mi o to, że jak pojadę na diagnostykę, to chciałbym wiedzieć, co Buńka może zrobić, jeśli wersja to przewiduje. Ciężko prosić o coś, jeśli się nie wie, o co można prosić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w BMW można zaprogramować dużo rzeczy od zamykającego się centralnego po ruszeniu, świateł do jazdy dziennej, sygnalizację zamknięcia i otwarcia autka, od przypisania ustawienia fotela kiery i lusterek do kluczyka np mamy 2 osoby kierujące jedna ma swój kluczyk i druga swój w momencie kiedy ta druga osoba otwiera auto pilocikiem wszystko ustawia się pod niego nawet temp klimatronika..... czy też stacji radiowej i ustawienia głośności. włączenie funkcji " światła odprowadzające do domu" tak na marginesie w niemal każdej jest to uruchomione wystarczy przy wysiadaniu z auta jak już mamy zgaszony silnik i kluczyk wyjęty pociągnąć dźwignie od długich do siebie i powinny się zapalić światełka na czas jaki jest ustawiony np 30s 60s 90s...... Można ustawić selektywne otwieranie drzwi np pierwsze kliknięcie pilota otwierają się same drzwi kierowcy drugie kliknięcie reszta drzwi. tego jest naprawdę dużo szkoda że niektórzy tak daleko mieszkają bo mógłbym to im zrobić za niewielkie pieniądze. Tequila w Zielonej Górze w ASO BMW biorą za to maks 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ostatnio zakupiłem fejs diagnostyczny i zaprogramowałem na lapka inpe,jako,że z komputerem jestem na etapie "włącz-wyłącz",zajęło mi to troche czasu,ale i dla takich są świetne instrukcje na internecie(teraz naciśnij to,a teraz to),no i w kwestii co można a co nie,jest tu (NCS)wszystko.Zauważyłem,że większość funkcji dostępnych dla modelu jest aktywna,a reszta to szczegóły pod kluczyk(można zaprogramować bodaj 3),z ciekawszych rzeczy to światła dzienne.A i szukałem składania lusterka na wstecznym,i nie mam tej funkcji,w zasadzie w opisie jest,że programuje się to w e46 po '99,więc w e39 jak jest ta funkcja to będzie aktywna.A sama inpa,świetna rzecz,po wymianie odmy,termostatu,alternatora było troche błędów w pamięci,ale wszystko wykasowane,i nie wyskakują.Swoją drogą wcześniej cały czas miałem błędy sondy lambda,była to wina odmy.A ha fryciu,ja bym to zrobił za browara:-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka.

dirty.73 ja też mam INPA ale w ver. niemieckiej ewent. ang. Ta druga myślałem, że choć trochę znam ale okazało się że język techniczny do potocznie stosowanego to jak chiński do arabskiego. Wersja niemiecka totalnie nie wchodzi w grę.

I tu pytanie: jak mam rozpoznać co mogę uaktywnić a co np wyłączyć? Do tej pory to skasowałem kilka błędów (tu angielskie polecenia są jasne) i oczywiście skasowałem oilservice, przegląd itp.

Jak np. włączyć dźwięk gdy załączam alarm, zmienić czas np tych świateł odprowadzania do domu itp.

Wiesz coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...