Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kolejny problem, z prawej strony z przodu ( od strony pasażera ) ostro mi napie...... tak jak by koło wpadało w wibracje i mocno stukało, tylko ze nie wiem co to jest zostało wymienione już chyba wszystko tj. wahacze, amory, mocowanie amortyzatora, końcówka drążka, łacznik był wymieniany przed zimą i jest dobry, teraz mechanior mi wymienił jakieś gumy co skrzynie biegów trzymają i naprawde już nie mam pojęcia co to tak nawala, może ma ktoś jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Podwinduj przód niezdejmuj koła i spróbuj poruszać w różnych płaszczyznach całym kołem , możliwe że to faktycznie piasta ma niezłe luzy.

Edytowane przez Mordulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telepocze Ci cały czas, czy tylko przy jakiś prędkościach. Czy są to mocne wibracje, czy takie jak nie wyważone koło.? Ja miałem podobny przypadek. Biło w fajerę przy prędkościach 80-90 i 110-130. Też wymieniłem niemal całą zawiechę, a dopiero w serwisie w Wawie okazało się, że to zużyta poduszka od silnika, która zamiast wyłapywać drgania przenosiła je na budę. happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj samochód spędził na podnośniku pół dnia sprawdzone wszystko co sie dało, nawet wywaliłem stabilizator żeby sie przekonac ze to nie to, pojechałem na stacje diagnostyczną na szarpaki itd, sprawdzili amortyzatory i są w idealnym stanie, pan na stacji diagnostycznej powiedział że fura sztywna jak nowa ( bo wszystko wymienione ) w momencie jak samochód był na tej maszynce do amorów miałem otwartą maske i jak zatrzęsło silnikiem jak bym usłuszałem lekkie puknięcie właśnie z tej poduszki od strony nadkola, mam nadzieje że to będzie trafione jutro kupie i wymienię i zdam relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Ja dalej stawiam na sworzeń , na trzepakach tego nie wyłapie diagnosta , dopiero po odkręceniu widać czy jest luz ..... ja swego czasu przez to wymieniłem całe hamulce z przodu zupełnie nie potrzebnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

No to jak wszystko z zawiechy masz nowe to może coś innego napierdziela ? sprawdzałeś poduszki pod silnikiem , skrzynią ? mocowanie chłodnicy na dole ? osłona silnika jest przykręcona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może magiel Ci nawala, dostał luzu i przenosi hałas w czasie jazdy. W początkowym stadium zużycia nie będzie wyczuwalnego luzu, ale zużycie swoje robi. Sprawdź, czy gdzieś nie ma wycieku, albo nie poci się. Sprawdź też tzw. jabłko, łączenie magla z drążkiem po stronie kierowcy, Może tam masz luz. Nie widać go gołym okiem. Musiałbyś zdjąć gumową osłonkę (spiralkę) i zobacz, może tam już widać zużycie, może pękła osłona, dostało się syfu i gimza. pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

seba nie pękaj u mnie jest podobnie coś nawala od roku wymieniłem już prawie wszystko czyli łącznik stabilizatora amorki końcówki i drążki kierownicze maglownice opony felgi tuleje na wahaczach łożyska zostało jeszcze wymienić mi całe wahacze i to samo prawie na tyle zrobiłem też amorki poduchy nivo tuleje itp itd dzisiaj mi koleś powiedział że może to być wina wału pędnego, wiec musisz się uzbroić w cierpliwość no i przyszykować na spory wydatek i nie słuchaj tych bzdur co niektórzy piszą bo się q..... nie znają a udają za wielkich fachmanów od bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...