Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z żarówkami. Ciągle przepalają mi się w tylnych światłach. Wymieniałem chyba już ze 20 szt. Nie wiem co jest. Dziś przy włączonych światłach mijania wykręciłem przepaloną żarówkę. Po wykręceniu samoczynnie zapaliła się żarówka hamulca...

Zwykle po wymianie takich żarówek pojeżdżę z tydzień bez specyficznego komunikatu komputera ale nie mogę tak w kółko ich wymieniać bo z torbami pójdę.

I jeszcze problem szyb. Jakieś 1,5 roku temu miałem stłuczkę i musiałem wymienić przednie i tylne lewe drzwi. Od tamtej pory moje tylne szyby zarówno po lewej jak i po prawej stronie mają humory. Objawia się to tym, że jak naciskam przycisk by się opuściła np. lewa to ani drgnie. Jak przytrzymam przycisk albo nacisnę go kilkadziesiąt razy to szyba załapie po czasie i do momentu wyłączenia zapłonu normalnie działa. Później gdy znowu próbuję sterować szybami po uruchomieniu auta problem wraca. Zauważyłem też że gdy wciskam przycisk od szyby przygasają mi delikatnie światła co oznacza dość duży pobór energii. Co robić gdzie szukać rozwiązania problemu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

a wiecie,że przyczyną częstego spalania żarówek,może być padający regulator napięcia?ale to chyba nie tu,tu siadają tylko tylne,i stawiałbym na słabą masę,czasami wystarczy przeciścić styki,ale jak pisze Mordulec,najlepiej pomierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
przyczyną częstego spalania żarówek,może być padający regulator napięcia?

Zgadza się tylko to właściwie bez multimetra można organoleptycznie namierzyć , bo zegary się rozświetlają i przygasają jak klęka regulator napięcia :)

Jeśli to touring to w nich często siadała ta wiązka która szła na klapę i tak jak piszesz przez walniętą masę różne cudeńka czasem się działy warto to sprawdzić w pierwszej kolejności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie,że przyczyną częstego spalania żarówek,może być padający regulator napięcia?(...)
a to chciałem napisać. Żarówka ze względu na swoją "bezwładność" nie pokaże drgań napięcia, tak jak np. dioda LED. Ale bardzo ich nie lubi. Padający regulator charakteryzuje się np. tym, że ładuje na zmianę 13.5, 14.4 V (zmiany są kilka razy na sekundę). Ciężko to zauważyć, ale takie drgania napięcia przepalają żarówki, jakbyś ciągle włączał i wyłączał światła. Miernik cyfrowy może tego nie zauważyć. Najlepiej by było podłączyć analogowy, w miarę "szybki" lub oscyloskop. Stawiam na regulator. (ps. komputer od szyb też może od tego świrować)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...