Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Pisze z zapytaniem o zagazowaniu e90-tki. Zupelnie sie nie znam na nowych furach (wiecie ze dla mnie fura z rocznika 2007 jest fura tak nowa, ze praktycznie z salonu wyjedzie dopiero za 10 lat. Old school rulz! lolol

Pytanie jest na wszelki wypadek, poniewaz nie wiem czy nowsze beemki, czy one np lepiej lub gorzej reaguj na gaz. Konkretnie chodzi o model e90 330xi z 2007 roku. Moj kuzyn wreszcie przesida sie na jaks dobra marke, i na dnich bedzie kupowal e90 330 xi. Poniewaz trzaska nprawde duza ilosc kilometrow, bedzie ladowal jakas sekwencje z najwyzszej polki. I teraz pytanie, czy sa jakiekolwiek zastrzezenia przed montazem lpg do tego silniku? czy moze smialo bez obaw?

Z gory thx ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to w wypadku E90, ale do poliftowego E60 jest problem z zalozeniem gazu, bo sa tam jakies inne uklady wtryskowe (az tak sie nie znam, nigdy LPG nie mialem). Mowil mi to zarowno moj mechanik, ktory montuje gaz i bodajze w AutoSwiecie byl o tym artykul. Z przedliftowymi problemu raczej nie ma, troche ich na allegro stoi zagazowanych.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre nowe silniki mają wtrysk bezpośredni!!! coś w stylu fsi w VW!!

zależy jaki ma silnik

[TABLE=class: wikitable]

[TR]

[TH]330i[15][/TH]

[TD]R6 3,0 l (2996 cm³), DOHC[/TD]

[TD]wtrysk EFi[/TD]

[TD]85,00 mm × 88,00 mm[/TD]

[TD]10,7:1[/TD]

[TD]257 KM (189 kW) przy 6600 obr/min[/TD]

[TD]300 N•m przy 2500-4000 obr/min[/TD]

[TD]6,1 s[/TD]

[TD]250 km/h[/TD]

[TD]8,7 l / 100 km

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TH]

330i[16]

[/TH]

[TD]

R6 3,0 l (2996 cm³), DOHC

[/TD]

[TD]

wtrysk

bezpośredni

[/TD]

[TD]

85,00 mm × 88,00 mm

[/TD]

[TD]

12,0:1

[/TD]

[TD]

272 KM (200 kW) przy 6700 obr/min

[/TD]

[TD]

320 N•m przy 2750-3000 obr/min

[/TD]

[TD]

6,1 s

[/TD]

[TD]

250 km/h

[/TD]

[TD]

7,2 l / 100 km

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

do tego drugiego będzie problem z założeniem gazu!! ale się da!!! tylko np na wolnych chodzić będzic na benzynie i np pow 4 tyś też na benzynie a pomiędzy na gazie(od 1000rpm/m do 3900rpm/m)!!! jeszcze nie ma idealnej inst do wtrysku bezpośredniego!!!!!!! miejmy nadzieje że kuzyn kupi tą pierwszą jednostke!!!! co prawda troszke słabszą ale gaz bez problemów założy!!:):lol:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bezpośredni wtrysk common rail w nowych silnikach benzynowych BMW. Mało to masz piezokwarcowe wtryskiwacze, idąc dalej masz kolego tzw multi wtrysk czy wielowtrysk jak wolisz. Innymi słowy dawka paliwa jest podzielona np na 7 części aby silnik mógł pracować lepiej równiej i elastyczniej. Dodatkowo Wtryskiwacze w CR sa narażone na wysoką temperature i muszą mieć stały przepływ paliwak tóre je chłodzi więc trudno tu założyć gaz bo raz dwa wykończysz wtryskiwacze benzynowe.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy napisali

wtrysk bezposredni , z tego co mi wiadomo ani w niemczech ani nigdzie nie jezdzi auto na gazie z takowym silnikiem , jeszcze musi sporo wody w rzece uplynac :) , wiec jak auto ma wtrysk bezposredni to nie pojezdzi na gazie.

generalnie nie wiem czy zauwazyliscie ale auto to jest US version i silnik tylko na stany wypuszczany , wtrysk EFI wiec gaz podejdzie :) ale pytanie jak z czesciami czy w takiej samej cenie itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo ani w niemczech ani nigdzie nie jezdzi auto na gazie z takowym silnikiem , jeszcze musi sporo wody w rzece uplynac , wiec jak auto ma wtrysk bezposredni to nie pojezdzi na gazie

słabo śledzisz temat Lpg :) na targach był golf 6 tfsi z gazem ale tak jak napisałem:) będzie chodzić ale na dwa paliwa!!! na wolnych na benzynie i powyżej ok 4000 tyś też na benzynie a pomiędzy wolnymi a 4000 na gazie!!! i koszt jest też nie mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabo śledzisz temat Lpg :) na targach był golf 6 tfsi z gazem ale tak jak napisałem:) będzie chodzić ale na dwa paliwa!!! na wolnych na benzynie i powyżej ok 4000 tyś też na benzynie a pomiędzy wolnymi a 4000 na gazie!!! i koszt jest też nie mały

przyznaje sie , temat bardziej traktuje jako ciekawostke niz cos w czym warto zglebiac wiedze , ale chodzilo mi o prace na gazie w 100% , bo o takowym samochodzie nic nie wiadomo i taki mialem na mysli :) , bo pisales juz wczesniej ze mozna zrobic "hybryde"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kur**...nie rozumiem takiego czegoś...po co kupować e90 3 litrowe i ją zagazować ? Jak nie ma się na benzynę to lepiej kupić mniejszą pojemność wg. mnie ponieważ gaz to straszna wiocha...wyobraź sobie...podjeżdżasz na Shella czy BP e90 i co tankujesz ? gaz :bag: to nie golf III czy tam astra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma się na benzynę to lepiej kupić mniejszą pojemność wg. mnie ponieważ gaz to straszna wiocha...wyobraź sobie...podjeżdżasz na Shella czy BP e90 i co tankujesz ?

I właśnie nazwałeś sporą część forumowiczów WIEŚNIAKAMI .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur**...nie rozumiem takiego czegoś...po co kupować e90 3 litrowe i ją zagazować ? Jak nie ma się na benzynę to lepiej kupić mniejszą pojemność wg. mnie ponieważ gaz to straszna wiocha...wyobraź sobie...podjeżdżasz na Shella czy BP e90 i co tankujesz ? gaz :bag: to nie golf III czy tam astra...

Ja np byl wolał jeżdzić E65 745i na LPG niż Skodą Octavią 1.6 na PB.

A wstyd to kraść i z d*py spaść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordulec, przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i poprawnie to "rozszyfruj". Nie napisałem, że taki człowiek to wieśniak, tylko iż takie "postępowanie jest "wieśniackie" a to już spora różnica. kozin09, a ja np zamiast 3.0 w gazie wolał bym 2.0 które spalałoby mi w trakcie swojego życia Pb98. Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...