Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś mercedesa e klase 3.2 CDI na automacie z 2000 r obecnie mam e39 3,0 DA z 2003 r I opisze to bardzo obiektywnie Nie wypowiadam się jako fanatyk BMW

1.Spalanie *Mimo podobnej mocy BMW 192 KM *Mercedes 197 KM zużycie paliwa na korzyść BMW różnica nawet do 3 l/100 km przy podobnej jeździe BMW 8-9 *Mercedes 10-12*

2. Zawieszenie : Mercedes jest ciut bardziej komfortowy przy jeżdzie po nierównej drodze ,natomiast przy większych prędkościach wypada mizernie, przy pokonywaniu zakrętów lub mocnym manewrowaniu w porównaniu z BMW ( i tu właśnie koledzy mają na myśli że Merc jest dla staruszków bo Betą w zakręt wejdę np 100km/h a mercem niestety już nie ) Co za tym idzie na autostradzie przy poruszaniu się z prędkością 180 km/h BMW prowadzi się swobodniej i bardziej komfortowo ze względu na dobrze dopracowany układ kierowniczy Koszty eksploatacyjne zawieszenia w mercedesie jednym słowem masakra jak kupiłem auto zawiecha była ok po 30 tyś totalny rozpier..... *Na chwile obecną BMW przejechałem 18 tyś i poza wymianą końcówek stabilizatora (100 zł 2 szt lemforder *były walnięte przy zakupie ) to nic się nie dzieje ideał *

3. Silnik : części Mercedesa* droższe niż BMW , Mercedes psuł mi się kilka razy ( pompa dziurawa chłodnica i kilka frustrujących mnie pierdół uniemożliwiających jazdę i* dość kosztownych ) BMW jak na razie odpukać jest ok silnik pracuje idealnie*

4. Skrzynia : według mnie bardziej dopracowana jest skrzynia BMW bardziej czuła na gaz oraz w BMW zmiana biegów jest mniej wyczuwalna*

5. Blacharka : była powodem sprzedaży Mercedesa po prostu jednym słowem rdza wredna ruda rdza pojawiająca się nawet na dachu *Dla porównania w BMW zero zero zero*

I tak przedstawiałem kilka moich subiektywnych spostrzeżeń z poziomu użytkownika zarówno Mercedesa jak i BMW *Szczerze powiedziawszy zastanawiałem się nad kupnem nowszego modelu *W 211 Ale dałem sobie spokój teraz Śmigam Betą i jestem super zadowolony*

:BMW fuck Mercedes::BMW fuck Mercedes::BMW fuck Mercedes:

**Także kolego incognito pal wrotki Kupuj Mietka ( szykuj worek kasy na naprawy ) Bo jak z przodu gwiazda to jest jazda zapisuj się do klubu Mercedesa i nie irytuj chłopaków z BMW *bo tu wolimy porozmawiać o konkretach a nie polemizować o głupotach * pozdrawiam* ( i uważaj jak będziesz tym mietkiem latał bokiem żebycoś ci się tak nie urwało :) )*

Edytowane przez lukax21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś mercedesa e klase 3.2 CDI na automacie z 2000 r obecnie mam e39 3,0 DA z 2003 r I opisze to bardzo obiektywnie Nie wypowiadam się jako fanatyk BMW

1.Spalanie *Mimo podobnej mocy BMW 192 KM *Mercedes 197 KM zużycie paliwa na korzyść BMW różnica nawet do 3 l/100 km przy podobnej jeździe BMW 8-9 *Mercedes 10-12*

2. Zawieszenie : Mercedes jest ciut bardziej komfortowy przy jeżdzie po nierównej drodze ,natomiast przy większych prędkościach wypada mizernie, przy pokonywaniu zakrętów lub mocnym manewrowaniu w porównaniu z BMW ( i tu właśnie koledzy mają na myśli że Merc jest dla staruszków bo Betą w zakręt wejdę np 100km/h a mercem niestety już nie ) Co za tym idzie na autostradzie przy poruszaniu się z prędkością 180 km/h BMW prowadzi się swobodniej i bardziej komfortowo ze względu na dobrze dopracowany układ kierowniczy Koszty eksploatacyjne zawieszenia w mercedesie jednym słowem masakra jak kupiłem auto zawiecha była ok po 30 tyś totalny rozpier..... *Na chwile obecną BMW przejechałem 18 tyś i poza wymianą końcówek stabilizatora (100 zł 2 szt lemforder *były walnięte przy zakupie ) to nic się nie dzieje ideał *

3. Silnik : części Mercedesa* droższe niż BMW , Mercedes psuł mi się kilka razy ( pompa dziurawa chłodnica i kilka frustrujących mnie pierdół uniemożliwiających jazdę i* dość kosztownych ) BMW jak na razie odpukać jest ok silnik pracuje idealnie*

4. Skrzynia : według mnie bardziej dopracowana jest skrzynia BMW bardziej czuła na gaz oraz w BMW zmiana biegów jest mniej wyczuwalna*

5. Blacharka : była powodem sprzedaży Mercedesa po prostu jednym słowem rdza wredna ruda rdza pojawiająca się nawet na dachu *Dla porównania w BMW zero zero zero*

I tak przedstawiałem kilka moich subiektywnych spostrzeżeń z poziomu użytkownika zarówno Mercedesa jak i BMW *Szczerze powiedziawszy zastanawiałem się nad kupnem nowszego modelu *W 211 Ale dałem sobie spokój teraz Śmigam Betą i jestem super zadowolony*

**Także kolego incognito pal wrotki Kupuj Mietka ( szykuj worek kasy na naprawy ) Bo jak z przodu gwiazda to jest jazda zapisuj się do klubu Mercedesa i nie irytuj chłopaków z BMW *bo tu wolimy porozmawiać o konkretach a nie polemizować o głupotach * pozdrawiam* ( i uważaj jak będziesz tym mietkiem latał bokiem żebycoś ci się tak nie urwało :) )*

Wielkie dzięki, to mi się podoba - rzetelne porównanie. O rdzewieniu okularnika słyszałem (taksówkarz narzekał), ale nie przepuszczałem, ze koszty będą tak wysokie :| w porównaniu do e39 a że miałeś to wierze że tak było.

Inna prawa, że wg mnie okularnik to najmniej udany Merc klasy wyższej...eksperymentowali (jedna wycieraczka jak w Fiacie Uno :lol: ) i ograniczali koszty (już nie ta solidność co wcześniejsze modele)....no i brak hamulca ręcznego tylko pedał po lewej stronie - dziwny pomysł.

Ale powiedz mi kolego, czy w e39 układ kierowniczy chodzi delikatnie jak w Mercu czy przesadnie precyzyjnie że trzeba trzymać kierownicę dwoma rękami bo może rzucić samochodem na dziurze czy koleinach??

Edytowane przez incognito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, to mi się podoba - rzetelne porównanie. O rdzewieniu okularnika słyszałem (taksówkarz narzekał), ale nie przepuszczałem, ze koszty będą tak wysokie*:| w porównaniu do e39 a że miałeś to wierze że tak było.

Inna prawa, że wg mnie okularnik to najmniej udany Merc klasy wyższej...eksperymentowali (jedna wycieraczka jak w Fiacie Uno :lol: ) i ograniczali koszty (już nie ta solidność co wcześniejsze modele)....no i brak hamulca ręcznego tylko pedał po lewej stronie - dziwny pomysł.

Ale powiedz mi kolego, czy w e39 układ kierowniczy chodzi delikatnie jak w Mercu czy przesadnie precyzyjnie że trzeba trzymać kierownicę dwoma rękami bo może rzucić samochodem na dziurze czy koleinach??

Kolego BMW to nie polonez i czułość układu kierowniczego jest dostosowana i adekwatna do prędkości. Wiadomo że przy 80 km/h czułość jest większa niż przy 180 km/h *Powiem ci tak Trasa Wrocław Berlin średnia prędkość 140/180 *i ja nie mam w zwyczaju prowadzić auta dwoma rękoma Dla jasności BMW wygrywa z Mercedesem prawie pod każdym względem jedyne co jest lepsze w Mercedesie to wielkość bagażnika i może troszę środek ale nie znacznie poza tym tak jak pisałem wcześniej*:BMW fuck Mercedes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego BMW to nie polonez i czułość układu kierowniczego jest dostosowana i adekwatna do prędkości. Wiadomo że przy 80 km/h czułość jest większa niż przy 180 km/h *Powiem ci tak Trasa Wrocław Berlin średnia prędkość 140/180

Oj kolego tak szybo to nie jeździj...przy prędkości 180 km/h nawet Beemką można nieźle się poharatać o barierkę jak ktoś Ci pod maskę wskoczy...a hamowanie przy takiej prędkości łatwe nie jest :drool:

*i ja nie mam w zwyczaju prowadzić auta dwoma rękoma

Dla porównania miałem okazje jechać Focusem II ze sportowym zawieszeniem i dla bezpieczeństwa trzeba trzymać dwoma rękami...byle dziura czy koleiny to może rzucić samochodem....a Peugeot 407 ma tak luźny układ że nic nie przenosi się na kierownicę i spokojnie można trzymać jedną ręką przy normalnej prędkości. Na autostradzie też lepiej dwoma bo zawsze łatwiej wykonać ostry manewr gdy trzyma się kierownicę dwoma rękami ale to już inna sprawa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

incognito powiem ci tak im więcej koni pod maską i większa prędkość na drodze czy torze tym mocniej musisz trzymać kierownicę...I nie ważne czy to fokus czy maluch bo na śląsku jest maluch 140KM i nie jedno dobre auto odstawia i prowadzenie jedną ręką takiego piórka z taką mocą można się na lekkim łuku zdziwić...Więc kupuj już auto i pochwal się co kupiłeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj szwagier mial E klasie kostke zamiast kluczyka to mu sie kod ***al non stop takie pedalskie auto . kluczyk to kluczyk. merc jest dla spedalonych krawaciarzy niestety. jak w wawie nie masz merca to sie uliczne laski nie obracaja . rozumie kolegi klopot wkoncu trzeba sobie poprawic dlugosc i jakosc meskosci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj szwagier mial E klasie kostke zamiast kluczyka to mu sie kod ***al non stop takie pedalskie auto . kluczyk to kluczyk. merc jest dla spedalonych

Mercedes to imię żeńskie, więc podważył bym Twoją tezę :banned:

krawaciarzy niestety. jak w wawie nie masz merca to sie uliczne laski nie obracaja . rozumie kolegi klopot wkoncu trzeba sobie poprawic dlugosc i jakosc meskosci..

W wawie okularniki kupują tylko taksówkarze...a e39 to co chwila widać na ulicy... bardzo popularne happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos w E klasie nie widzialem kluczyka przy kostce

Tu masz przykład - wkłada się kostkę w dziurę w desce rozdzielczej...i przekręcasz aby uruchomić silnik :)

MERCEDES C B E S ML CL SLK kluczyk pilot obudowa (2038659110) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal nie widzę związku z tematem. Tylko co jakiś czas kij w mrowisko żeby podtrzymać i coraz większy OT. Wity opadają...
Dokładnie, aż czytać się nie chce...

Przynajmniej inni chętnie się wypowiadali o kostce i była jakaś wymiana zdań ale tak na marginesie gdybyście bezmyślnie nie odpisywali na wszystko co pisze, to już dawno bym zniknął z forum...już teraz kolejny raz chciałem się wycofać a tu znowu rozmowa o niczym bo kolega 79 znowu ma muchy w nosie a po nim kolejny jest zły bo musi czytać a nie chce...ciekawe kto go zmusza do czytania :grill: idźcie na grilla i dajcie spokój.

bo incognito chyba nie czytałeś regulaminu Forum...

A ktoś czytał? :party:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej inni chętnie się wypowiadali o kostce i była jakaś wymiana zdań ale tak na marginesie gdybyście bezmyślnie nie odpisywali na wszystko co pisze, to już dawno bym zniknął z forum..

Pewnie na inne forum np.MESIA i pożalić się jakie to bmw-u jest fe:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej inni chętnie się wypowiadali o kostce i była jakaś wymiana zdań ale tak na marginesie gdybyście bezmyślnie nie odpisywali na wszystko co pisze, to już dawno bym zniknął z forum...już teraz kolejny raz chciałem się wycofać a tu znowu rozmowa o niczym bo kolega 79 znowu ma muchy w nosie a po nim kolejny jest zły bo musi czytać a nie chce...ciekawe kto go zmusza do czytania :grill: idźcie na grilla i dajcie spokój.

A ktoś czytał? :party:

kolego jak chcesz zachwalać mietki to sobie kup mietka tyle na ten temat jak słyszę jak zachwalasz mietki to mnie czyści ile ty masz lat 75 to nie jest forum szmelcedesa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na inne forum np.MESIA i pożalić się jakie to bmw-u jest fe:shock:

Hmm, nigdzie nie będę się wypisywał - wyjątkowo wszedłem na Wasze forum, bo podoba mi się e39, ale nie byłem przekonany do marki BMW oraz do komfortu jazdy i tyle w temacie.

Jeszcze jakieś pytania, czy mogę przestać odpowiadać na Wasze pytania?? :4:

kolego jak chcesz zachwalać mietki to sobie kup mietka tyle na ten temat jak słyszę jak zachwalasz mietki to mnie czyści ile ty masz lat 75 to nie jest forum szmelcedesa

Nie chwale mietka tylko rozwiązanie jakie w nim zastosowano....rozumiem, że Wy tak jesteście wpatrzenie w Beemki, że co by nie było to już zawsze będziecie chwalić Beemkę a narzekać na Merca. Jest taka jedna partia dla takich...co by nie zrobił Prezes to i tak jest królem i ma zawsze świętą racje... <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...