Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na spocie zauważyliśmy podczas pracy silnika i w momencie delikatnego nacisku sprzęgła dosłownie 1-1,5 cm zaczyna wydobywać się dziwny odgłos jakby nakrętka ślizgała się po wałku takie chrobotanie i tak samo dzieje się pod koniec 1-2 cm od maksymalnego wciśnięcia pedała.Sprzęgło wysprzęgla normalnie nie ma szarpań na żadnym biegu na zimnym i na ciepłym silniku. I teraz moje pytanie czy to łożysko oporowe czy mam już się rozglądać za dwu masą i całą reszta?. Wcześniej dźwięk był dla mnie nie słyszalny gdyż zawsze coś w aucie gra i z natury nie puszczam nikogo za kierownice innego.

H E L P ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak miałem , myślałem ,że łożysko oporowe , wymieniłem całe na ori ale dźwięk pozostał , kupiłem dwumas ale jeszcze nie wymieniłem , a dźwięk jest , tak więc narazie jak ci to nie przeszkadza to możesz śmigać , ja śmigam tak już rok :mrgreen:lolol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli decydujesz się na wymianę jednoczesną dwumasy i sprzęgła to ładne sianko szykuj.

Niedawno orientowałem się w cenie i dwumas z LUK'a 1200PLN a sprzęgło z LUK'a 450PLN do e34.Gdybym chciał uderzyć w komplet SACHS'a to w granicach 2000-2100PLN no i do tego dolicz robotę chyba,że sam się zajmiesz wymianą.

Bastars Ty jak miałeś takie szumy to tylko samo łożysko wymieniałeś?.Czy kompletne sprzęgło?

Ja bym zaryzykował wymianę samego kompletnego sprzęgła(tarcza,docisk,łożysko).

A jak gasisz silnik na luzie na postoju to zaterkocze coś?

Na wolnych obrotach rzuca silnikiem-telepie się?

Mi jak szumiało po naciśnięciu pedału sprzęgła to postawiłem na łożysko i się nie myliłem-zakupiłem kompletne sprzęgło i spokój-stare łożysko oporowe się zapiekało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastars Ty jak miałeś takie szumy to tylko samo łożysko wymieniałeś?.Czy kompletne sprzęgło?

Nie wtedy jeszcze byłem powiedzmy niedoszkolony wymieniłem tylko łożysko oporowe bo sądziłem że właśnie ta część padać zaczyna

20110704463.jpg

20110704464.jpg

po rozbebeszeniu skrzyni

20110704466.jpg

20110704465.jpg

sprzęgło okazało się jeszcze w porządku

20110704461.jpg

20110704460.jpg

20110704459.jpg

ale za to dwumas ma luzy góra dół , tak więc już do wymiany , tu widzimy jeszcze ori luk

20110704467.jpg

dwumas został zakupiony zimą , ale jakoś jeszcze nie mam czasu wymienić i tak sobie śmigam i jak wysprzęglam to sobie szumi

A jak gasisz silnik na luzie na postoju to zaterkocze coś?

Na wolnych obrotach rzuca silnikiem-telepie się?

jak gaszę silnik to sobie zaterkocze , ale to chyba przypadłość 320 tek, na wolnych obrotach nic się nie dzieje nie telepie

Mi jak szumiało po naciśnięciu pedału sprzęgła to postawiłem na łożysko i się nie myliłem-zakupiłem kompletne sprzęgło i spokój-stare łożysko oporowe się zapiekało.

co do sprzęgła to chyba też wpadnie nowe jak już wymieniał będę dwumas

20110704473.jpg

20110704479.jpg

20110704483.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak zestaw ten sam co na linku z Allegro w Inter Cars u nas kosztuje 1890 zł czyli cena z Allegro jest bardziej przestępna.

150km 6 biegowa skrzynia dwumasa , tarcza , docisk , łożysko

Dwumasowe + sprzeglo BMW 320D 320 D E46 / E90 6bie (2453455728) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...