Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zmierzyłem po wymianie będę uważniej kontrolował ile spali np. od wymiany.

Teraz pytanie jeśli ma spełniać normę BMW-LL-98 CZY LL-01 to czy valvoline maxlife 5w40 spełnia taką normę ?

A tak ciężko wejść na stronę producenta ??

SynPower OW-40, 5W-30, 5W-40 Oleje Smary MaxLife DuraBlend SynPower Tectyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nie widzę aprobaty LL jest tylko API SL/CF, ACEA A3-02, B3-98 Wydanie 2, B4-02, API SM/ CF, ACEA A3/B4. Zalecany do użytku w zastosowaniach,

dla których określono VW 502.00, 505.00 lub MB Aprobata 229.1, 229.3.

Więc Bmw nie poleca tego oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z olejów valvoline tylko ten SynPower jest ok bo ma aprobatę Bmw LL.

Więc mam mały dylemat kupię jeden z tych olejów najbardziej jestem za magnatec castrol potem chyba motul potem total ciekawe czy quartz tani taki bo lipny 5L 75zł...

MOTUL 8100 X-CESS 5W40 5W-40 5L + GRATIS (2478408924) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY 5W40 5L 5W-40 + GRATIS (2478408977) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

CASTROL MAGNATEC 5W40 5W-40 BENZYNA 5L + GRATIS (2504415155) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

bo ten chciałem zamawiać ale on nie ma Bmw-LL :

VALVOLINE MaxLife SYNTHETIC 5W40 4L świeży - 2012r (2529459183) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

I pytanie czy olej bez LL-Bmw uszkodzi silnik czy jak ?

I teraz jeśli nie pomożecie biorę castrola.

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

aby nie zakładac nowego tematu bo jest ich juz sporo pytam tutaj... Konkretne pytanie konkretna odpowiedz

myslicie ze ten olej z aukcji ORYGINALNY OLEJ BMW SUPER POWER OIL 5W40 1L (2589578261) - motoAllegro to naprawde oryginał bmw który zalać do swojej m52 czy jakaś podróba??

pytam bo polecacie wiele firm ale nie spotkałem sie jeszcze z propozycja oryginalnego oleju bmw... Chce zmienić z 10w40 na 5w40 przebieg 300.000 sporo ale zaryzykuje...

Edytowane przez pawel83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi kolego o to w jakiej kondycji masz silnik bo nie które oleje mają dodatki zmiękczające uszczelki gumy...

Jeśli nic nie klekocze i silnik pracuje cicho to śmiało możesz zalać pełnego Ja nie wiem co miałem za olej wcześniej na 99% półsyntetyk castrol zalałem valvoline maxlife 5w40 syntetyk i śmigam jak ta lala...

Jeśli się tobie gdzieś poci a pracuje okej to uszczelnij ładnie np nowe uszczelki i silikon i skręć wszystko i zalewać 5w40 dla auta syntetyk jest jak dla ciebie zimna wódka :) A półsyntetyk to nie schłodzona,a mineralny zaś to jak ciepła wódka :P wiec lepiej wejdzie zimna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem tak ten temat pobieznie i co do jednego sie nie zgodze, kto kaze lac 0/5/10w40 w zaleznosci od przebiegu? Przeciez nikt nie wie w jakim stanie jest silnik, a ta pierwsza cyfra znaczy tyle co "Do jakiej temp minusowej olej bedzie uzyteczny i latwo bedzie sie odpalac auto." Na nasze zimy w zupelnosci wystarczy 10w40. Druga cyfra to jest temp maksymalna i tak 30 jest jak dla mnie kiepskim olejem, przeciez ona wytrzymuje do raptem 20 stopni na + wiec jak na dworze bedzie 35 stopni i pokatujemy troche auto to z oleju zrobi sie woda.. 40 wytrzyma do 35 stopni. Ja do swojej lalem 10w60 i przy ostrej jezdzie jak bylo 40 stopni w sloncu w Chorwacji silnik pracowal idealnie i bierzcie na to namiar. Idealnym olejem bylby 0w100. Jak ktos sie boi zimy to niech bierze 5w50, ktory wytrzyma od -30 do + 50 stopni. Normy itp bierzemy z zalecen producenta. Sam chyba wezme 5w50 tym razem i zobacze jak auto bedzie smigac. Jak cos poplatalem to sory :P

https://lh4.googleusercontent.com/-JX8-Stx5_xw/TYkKei_EsmI/AAAAAAAAAQM/0quUMmAxNBU/SAE-temperatura.jpg

Zobaczcie sami :)

Tylko nie wiem czy Motula czy Valvoline ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik jest raczej w dobrej kondycji troche szklanki graja ale delikatnie + pocenie sie z miski olejowej... mysle ze mu nie zaszkodze teraz snigam na castrol magnatec 10w40 a chcem zalac 5w40 motula 8100 lub znów magnateca... dodam jeszcze ze na liczniku 290.000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testow dobrych nie znalazlem, wiele osob twierdzi, ze Motul jest tak rozreklamowany przez gimbusow :D Liquid Moly nie ma zbyt wiele opinii, za to Valvoline ze standardowych olei typu mobil, castrol itp zbiera najlepsze opinie i chyba na taki sie skusze. 290tys dla BMW przy zadbanym silniku to zaledwie znak, ze trzeba przyjrzec sie silnikowi i jego osprzetowi takiemu jak przeplywka i wszelkiego rodzaju czujniki, przepustnica, termostat itp, a zwlaszcza rozrzad oraz vanos jesli takowy masz. Jesli to wszystko zostalo juz zrobione badz jest sprawne i z silnikiem nie dzieje sie nic zlego to znajac zycie zrobi nastepne 290tys bez jekniecia wiec sie nie przejmuj i skoro poci Ci sie tylko miska to czym predzej gnaj do sklepu po uszczelki, wymien, zalej porzadny olej i ciesz sie kolejne lata bezproblemowa jazda BMW :! :P pozdro

Moja byla E32 ma 350tys i silnik mial mierzona kompresje jakies 20tys temu, wszystko jest super. Lancucha itp nawet nie slychac choc nie wykluczone, ze go ktos wymienial. Jedno moge powiedziec, BMW ma bardzo zywotne silniki i odpowiednio traktowane beda zyly kilkaset tysiecy bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rozrzadu nie słychac zadnych nie pokojacych dzwieków z vanosa również silnik pracuje cichutko oprócz szklanek które delikatnie cykaja na ciepłym silniku... Z moca tez nie ma zadnych problemów , ubytków oleju w silniku nie zauwazyłem... Tak zrobie wymienie ta uszczelke pod miską i zaleje go 5w40 tylko nie moge sie zdecydowac czy motul ,valvoline maxlife ,magnatec czy tez oryginał bmw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...