Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właśnie po oil service u siebie w M50B20-5W40 Valvoline Max Life już chyba 5 lub 6 zalanie.Przebieg bliski 400000km.Zadowolony z oleju i pracy silnika(pracy szklanek).Przeszedłem z mineralnego 15W40 poprzez 10W40Srastrola poprzez 10W40 Valvoline ML i skończywszy na 5W40 Valvoline ML.

Nic się nie zepsuło a o dziwo szklanki się same naprawiły:)

Widzisz bo maxlife ma dodatki które sprawiają,że wszelkiego rodzaju twarde gumki itp. miękną i pewnie dla tego szklanki działają jak powinny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Pozwólcie że odświeżę temat. Jak to w końcu jest z tymi Maxlife, mają one aprobaty BMW czy nie? Gdzie nie szukałem, czy to na Allegro czy na stronie producenta w .pdf'ie, nigdzie nie ma o tym wzmianki.. Szykuje się zmiana oleju w moim M52B20 i myślałem właśnie nad tym VL, jak sądzicie? Mam na myśli oczywiście olej 5W40, półsyntetykiem jeszcze nie chcę go zalewać bo w sumie ma dopiero 220tys na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma aprobatę Bmw to nie wiem ale na pewno silniki ten olej bardzo aprobują :) tylko lej ten niemiecki a nie podróbę ja jeszcze się nie zawiodłem na tej firmie od dawna u nich kupuję Sklep kolegaberlin - Oryginalne oleje silnikowe prosto z Niemiec solidna firma błyskawiczna dostawa

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie już 2000 km zrobiłem na Valvo 5W50 to może warto coś napisać.

Valvoline VR1 5W50 zalałem do M52B20, na blacie prawie 260k i pewnie drugie tyle skręcone, motor z podtlenkiem LPG, wcześniej zalany podobno "dobrym" olejem ELF EXELIUM LDX 5W40. Po zmianie praktycznie zmniejszyło sie spalanie oleju, wcześniej żłopał go tyle że całą tylna rura wydechowa była tłusta, na Valvo po paru set km pozbyłem sie celulitisu z koncówki wydechu.

Valvo jeszcze nie musiałem dolewać co przy elfie i moim silniku kończyło sie litrem dolewki. Nie bedę pisał że super się teraz zbiera albo, że przybyło mu +5 KM bo aż takim aptekarzem nie jestem, zobaczymy jeszcze jak zimą będzie sie sprawował bo puki co to u mnie jest rewelacja. Polecam, cena ok 110zł/4litry w sklepie motoryzacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...